Microsoft SQL Server Management Studio

Bu konuyu okuyanlar

ITosbikI

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Öncelikle merhaba, ilk kez forumu kullanıyorum. Konuyu doğru yere açtığımdan da açıkcası emin değilim. :D
Arkadaşımın yolladığı proje dosyasını bilgisayarımda restore edip çalıştırmam gerek. MS SQL Server Management veri tabanı kullanarak C # bağlanmam gerekiyor. Problemim ;
veritabanını açtıktan sonra bağlanmam gerek ama sunucuya bağlanmam için gerekli server name ne yazmam gerektiğini bilmiyorum. Bağlantı hakkında hiçbir bilgim yok. Ayrıntılı şekilde yazarsanız çok mutlu olurum.

Son düzenleme:

Taha K.

Profesör
Reaksiyon puanı
1,001
Hoşgeldin dostum , arkadaşlar yardımcı olacaklardır.

Samet UCA

Profesör
Reaksiyon puanı
2,915
Veritabanı uzak sunucudamı yoksa sizin bilgisayarınızdamı?

yetkilibiri

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Öncelikle merhaba, ilk kez forumu kullanıyorum. Konuyu doğru yere açtığımdan da açıkcası emin değilim. :D
Arkadaşımın yolladığı proje dosyasını bilgisayarımda restore edip çalıştırmam gerek. MS SQL Server Management veri tabanı kullanarak C # bağlanmam gerekiyor. Problemim ;
veritabanını açtıktan sonra bağlanmam gerek ama sunucuya bağlanmam için gerekli server name ne yazmam gerektiğini bilmiyorum. Bağlantı hakkında hiçbir bilgim yok. Ayrıntılı şekilde yazarsanız çok mutlu olurum.

Management Studio ile aynı bilgisayardaki bir SQL Server'a bağlanmak için
server name : . (sadece nokta) veya localhost kullanabilirsin.

Eğer birden fazla SQL instance varsa: .\SQLSERVER2019 gibi instance adı ile birlikte belirtmek gerekir.