Microsoft Silverlight 1.0 Hazır

Bu konuyu okuyanlar

Berkin Bozdoğan

Müdavim
Reaksiyon puanı
38
Silverlight şimdilik Internet Explorer, Firefox ve Safari üzerinde çalışabiliyor. Opera desteğinin üzerinde çalışılıyor ve sonraki sürümlerde karşımıza çıkacak. Ayrıca Linux'ta da çalışabilmesi için Microsoft ve Novell birlikte hareket ediyorlar. Kısacası Microsoft, Flash'ın hükümranlığına son vermek için her koldan saldırmayı planlıyor.

halohd.jpg

Halo 3 tanıtımını HD izlemenin keyfi bir başka

Silverlight 1.0'ı aşağıdaki bağlantıdan edinebilirsiniz. Yükledikten sonra tarayıcınızı yeniden başlatmanız gerekebilir. Daha sonra Silverlight Showcase sitesindeki örnekleri deneyebilirsiniz. Özellikle Windows Vista simülatörü dikkat çekici olmuş.

:: Microsoft Silverlight 1.0 (1,4 MB)

Bilgi İçin: Microsoft Silverlight
Yazar: Saner Apaydın
SDN - http://shiftdelete.net

such

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Silverlight is a cross-browser, cross-platform plug-in for delivering the next generation of Microsoft .NET–based media experiences and rich interactive applications for the Web.

Nerde çapraz platform yapmadığın birşeyi sitene var diyerek neden koyarsın anlam veremiyorum hey allahım ya :) ;D

gokhans19

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Ben anlamadı bu işten.Ben adobe flash playeri kaldırıp bunu kurdum ama sitelerdeki flashlar görünmüyor adobe flash player yükleyin diyor.O zaman bu hangi flashları açıyor..

gokhans19

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Ben kaldırdım adobe flash playere döndüm bunda hep flahs player istiyo anlamadım bu hangi flahslarda çalışıyor..

MSDN

Müdavim
Reaksiyon puanı
22
gokhans19 dedi ki:
Ben kaldırdım adobe flash playere döndüm bunda hep flahs player istiyo anlamadım bu hangi flahslarda çalışıyor..
bütün flashlara uymuo bu daha zaman gerekio büyümesi için ;) oyunlar oynanmıo bunla galiba ;)

gokhans19

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Adobe dedi ki:
gokhans19 dedi ki:
bütün flashlara uymuo bu daha zaman gerekio büyümesi için ;) oyunlar oynanmıo bunla galiba ;)
Bırak oyunları ne flash reklamlar görünüyo ne youtube videoları izleniyo hiçbişey açılmıyo sadece microsoftun kendi tanıtım sitesindekiler açılıyo..

m1903

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
gokhan bu bildiğin flash player değilki,bambaşka bişey.Örnek olarak video codeclerini alalım.WMV ve Divx olsun bunlar.Wmv codeci ile divx açabiliyor musun?Hayır açamıyorsun.Silverlightta microsoftun adobe'a yaptığı bi karşı saldırı olarak düşünülebilir.

gokhans19

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
m1903 dedi ki:
gokhan bu bildiğin flash player değilki,bambaşka bişey.Örnek olarak video codeclerini alalım.WMV ve Divx olsun bunlar.Wmv codeci ile divx açabiliyor musun?Hayır açamıyorsun.Silverlightta microsoftun adobe'a yaptığı bi karşı saldırı olarak düşünülebilir.
Ama bunun codecini sadece microsoft kullanıyor o zaman niye yükleyekki.6-7 ay sonra ancak yaygınlaşır..

m1903

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
Ben en son gördüğümde hala RC idi.Hele microsoft adam gibi oturtsun şunu kullanan olur.Bana kalırsa silverlight ile hazırlanan siteler güzel olmuş.Flash kullananlardanda daha hızlı(gibime geldi)

Majeste

Müdavim
Reaksiyon puanı
21
Dün Flash yüklemiştim. :D Daha öğrenemedim ama bunu şimdilik denemeyeceğim. Ama çok güzel, 1.4 mb. :) Flash çok fazla.

AtakaN

Doçent
Reaksiyon puanı
3
ya bu flasha alternatıf flashı acması ıcın degıl