Microsoft Security Essentials , ESET NOD32 Antivirus? Sizce Hangisi?

• Kullanılan toplam oy
    106

serkanbb06

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
31

Evet arkadaşlar ikisinden birini kullanmak istiyorumda tereddütte kaldım :) Önerileriniz nelerdir?

y_ates

Dekan
Reaksiyon puanı
65
MSE hiçbir işe yaramaz. Eset'i bilmiyorum. Ben Avira'dan çok memnunum.

serkanbb06

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
31
MSE hiçbir işe yaramaz. Eset'i bilmiyorum. Ben Avira'dan çok memnunum.

bende 1.5 sene Eset kullandım gayet memnundum ama lisans bitti işte :) birazda o yüzden soruyorum Microsoft Security Essentials nasıl diye :)

y_ates

Dekan
Reaksiyon puanı
65
Ben Avira'yı 10 TL'ye aldım 1 yıllık. Bence gayet uygun. Bedava olanı da var, onu da kullanabilirsin. Ama MSE'yi boşver. Hem klasörlerde gezinmeyi yavaşlatıyor, hem de koruması yetersiz.

serkanbb06

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
31
Ben Avira'yı 10 TL'ye aldım 1 yıllık. Bence gayet uygun. Bedava olanı da var, onu da kullanabilirsin. Ama MSE'yi boşver. Hem klasörlerde gezinmeyi yavaşlatıyor, hem de koruması yetersiz.

Sağolasın bir şekilde eset'e devam edeceğim :)

mr_rain

Guru
Reaksiyon puanı
441
MSE fasa fiso, para ödemeyeceksen en güzeli de Avira

serkanbb06

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
31
Teşekkürler ESET yükledim yeniden :)

Bilgili99

Profesör
Reaksiyon puanı
252
ESEt bence çok dandik benim tercihim Win kullandıpım zamanlar da Bitdefenderdi

M.Uzun

Profesör
Reaksiyon puanı
2
bu yorumları neye dayanarak yazıyorsunuz acaba?

eset ,avira veya diğer antivirüs programları virüs bulupta silmedi mi? :D

herkes pcsini ne kadar kastırdı dondurduysa ona göre yorum yapıyor. buna görede kimse güvenli şekilde antivirüs seçimi yapamıyor. :)

Rüstembey

Doçent
Reaksiyon puanı
1
bu yorumları neye dayanarak yazıyorsunuz acaba?

eset ,avira veya diğer antivirüs programları virüs bulupta silmedi mi? :D

herkes pcsini ne kadar kastırdı dondurduysa ona göre yorum yapıyor. buna görede kimse güvenli şekilde antivirüs seçimi yapamıyor. :)
yerinde bir cevap...ben hemen hemen her sistemde kurdum ve kullandım MSE yi hiçbir açığını falsosunu göremedim..eksiği otomatik güncelleştirmesinin olmayışı...
şimdiye kadar hiç kaçırdığını hatırlamıyorum..şüpheli dosya veya veri algılarsa sistemi taratmanızı öneriyor..taratıyorsunuz o kadar..ben memnunum...
isim belitmeyeceğim lisanslı int.sec.kaldırdım..youtuba girmemi ve bazı normal sitelere girmemi engelledi..mse de öyle bir durum yok şimdilik..benim için freelerin en iyisi mse.kolay gelsin.

YAREM

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Ne yüklersen yükle asla güvende olamassın.Zaten antivirüs yazılım firmalarıda asla 100% korumayı garanti etmazler.microsoft,avira,eset yazılımları sistemi yormayan yazılımlardır.
önemli olan yüklediğin yazılımın sık güncelleme yapması.sana şu veya bunu yükle diyemem.Şahsen ben KASPERSKY kullanıyorum.

1907

Profesör
Reaksiyon puanı
2
MSE hafif ama doğru düzgün bir şey yakaladığını görmedim.

ESET çok daha iyi...

prestiga

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Microsoft Security Essentials benim kullandığım bana yetiyor

lordmarsell

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
vala dostm mse çok iyi olmasada esetten iyi derim eset cacık norton 360 lisansı aldım gayet memnunum ,)

SonKraL

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Karşılaştırma yanlış bence..neden derseniz..eset nod32 smart security mi ? microsoft security essentialsmi? deseniz kabul ederdim ..çünkü şu durumda

eset nod 32 sadece antivirüs,güvenlik duvarı yok ..web koruması düşük..malware özelliği düşük sadece neti pek kullanmayan ev kullanıcıları için düşünülmüş eset nod 32 antivirüsten bahsediyorsun..

microsoft security essentials ise tam sistem koruma sağlayan bir security..yani kısaca herşeyi var güvenlik duvarı,yüksek düzeyde malware,net koruması,usb bellek koruması..tam sistem koruma sağlıyor..

bu durumda arada özellik farkı olduğu için karşılaştırma yanlış olmuş doğrusu ilk baştada dediğim gibi eset smart security mi? microsoft securrity essentialsmi? şeklinde doğru olurdu çünkü eset nod32 firmasının tam sistem koruma sağlan programı smart securitydir.kısaca karşılaştırma yanlış olmuş..

ve ben microsoft security essentials diyorum..esetten çok daha iyi korur..sadece daha fazla geliştirilmeye daha az ram kullanımına ihtiyacı var..tek sorunu otomatik güncelleştirme onuda windows'unuz güncel olduğu sürece 24 saatte bir kuruyor..

warhead

Doçent
Reaksiyon puanı
9
uzun yıllar eset kullanıcısıydım mse ye geçtim hiç bir sıkıntı yaşamadım.hatta oyun cracklerinde mse daha aktif :D eset uyurken mse hacı tehlikeli bu dosya diyip durdu

spyscorpio

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Virüsler hakkında bilgi edinilmeli ve indirilen ya da başkaları tarafından bilgisayarınıza gelen dosyalar açılmadan önce incelenmeli..tabiri caiz ise kendinizi bir anti-virüs haline getirin...Bunun yanında sistemi az kasan yazılımcıklar da sizin sağ kolunuz olur..

muratflash

Rektör
Reaksiyon puanı
510
Virüsler hakkında bilgi edinilmeli ve indirilen ya da başkaları tarafından bilgisayarınıza gelen dosyalar açılmadan önce incelenmeli..tabiri caiz ise kendinizi bir anti-virüs haline getirin...Bunun yanında sistemi az kasan yazılımcıklar da sizin sağ kolunuz olur..
Bu doğru bi söylem olmuş... Forumda antivirüs hiç bi güvenlik yazılımı kullanmayan arkadaşlar bile var ama ben buna katılmıyorum özellikle windows sistemlerinin illaki bi güvenlik yazılımına ihtiyacı var... Ben farklı sistemlerde AVİRA ve Mse kullanıyorum birazda kendim dikkat ediyorum 14 yıllık bilgisayar kullanıcısıyım bugüne kadar virüsten sistemlerimin çöktüğünü görmedim veya bi veri kaybı yaşamadım...

K

Kayıtsız Üye

SDN Okuru
Ben 2 yıldır lisanslı eset 4 kullanıcısıyım gayette memnundum herşeyi tamdı bir ara bilgisayarı tamire gönderdim microsoft security essentials yüklemişler sizce silip tekrardan eseti yüklesem doğru olurmu ?...:confused1:

İSS-1

Doçent
Reaksiyon puanı
6
ESET NOD32 sezgisel zararlı teşhisi gerçekten çok iyi. MSE ben şahsen önermem. Güvenlik duvarı ve diğer modülleri üst seviyede olacağını sanmıyorum ki microsoft'un güvenlik konusunda durumunuda düşünürsek her türlü NOD32 derim ben.

T800

Profesör
Reaksiyon puanı
6
Bitdefender - Avg internet security

tcnozzy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben Microsoft Security Essentials kullanıyorum ancak daha çok kullanıcı tanımlı bir antivirüs oldugunu söyleyebilirim. Eğer bir virüsü otomatik algılayıp temizlenmesini istiyorsanız eset öneririm.

muratflash

Rektör
Reaksiyon puanı
510
ESET NOD32 sezgisel zararlı teşhisi gerçekten çok iyi. MSE ben şahsen önermem. Güvenlik duvarı ve diğer modülleri üst seviyede olacağını sanmıyorum ki microsoft'un güvenlik konusunda durumunuda düşünürsek her türlü NOD32 derim ben.
Ama Microsoft için o durum eskidendi şimdilerde güvenlik durumu baya iyi.. W7 ve W8 de bu durum kendini hissettiriyor..

Ama yinede MSE tek başına yeterli olmuyor hala kullanıyprum ama bazı zararlı dosyaları tanıyamıyor.. Mesela şu dosyaya adamlar resmen virüs sokmuşlar ama mse tanıyamıyor etkisiz kalıyor.. Diğer ücretsiz olan Avira ve Avast oldukça başarılı Mse biraz pasif kalıyor..

Dosya bu indirip denemek isteyenler

wolkhy1903

Profesör
Reaksiyon puanı
79
biri ücretli biri ücretsiz her zaman paraya kıy derım