Microsoft Resmi Duyurusunu Yaptı

Bu konuyu okuyanlar

Sheythun

Asistan
Reaksiyon puanı
20
Windows Live Messenger 8.5 Beta'nın sızdırılmasından sonra Microsoft sonunda resmi duyurusunu yaptı. Messenger 8.5, Windows Live Writer ve Windows Live Mail Beta SDN'de.

Windows Live Messenger 8.5 Beta için verilen bağlantılarda ne yazıkki Türkçe yok. Yapılan açıklamada İngilizce, Almanca, Fransızca, Japonca, Çince ve İspanyolca sürümlerinin hazır olduğu diğer diller için çalışmaların devam ettiği söylendi. Yeni sürümdeki değişiklikler ile ilgili, yapılan haberler dışında bir şey söylenmedi. Bildiğiniz gibi yazılımın kurulum ekranı ve Messenger temasındaki bazı değişiklikler dışında bir fark görememiştik. Küçük bir not eklemek gerekirse yeni bir surat eklemiş, bunu görmek istiyorsanız ('.') yazın bakalım ne çıkacak.

:: İngilizce versiyonunu indirin.

Windows Live Writer Beta 2

Windows Live Writer bildiğiniz gibi space ya da blogunuza yazı ve resim göndermeyi(eklemeyi) kolaylaştıran bir yazılım. Desteklenen bloglar arasında Blogger, LiveJournal, TypePad, WordPress var. Messenger'da olduğu gibi Windows Live Writer Beta 2'de de Türkçe dil desteği henüz yok.

windows_live_writer_beta2.jpg

:: Windows Live Writer Beta 2 'yi indirin.

Windows Live Mail Beta

Maillerinizi kontrol etmek ve düzenlemek için hazırlanmış ücretsiz bir yazılım. Sadece hotmail hesabınızı değil diğer hesaplarınız (gmail, yahoo ...) için de kullanabilirsiniz. Türkçe desteği şu an için yok.

windows_live_mail_beta.jpg

:: Windows Live Mail Beta'yı indirin.

Yazar: Burak Barbak
SDN - http://shiftdelete.net

erdempolat

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Şu anda indiriyorum, az sonra deneyeceğim. Microsoft uygulamalarında hotmail hep http destekli oluyor. Acaba gmail gibi pop3 destekli olarak kullanmanın bir yolu var mı? İlla ki para vermemiz mi gerekiyor?

windows_vista_07

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar yardım ikisindede olmuyo accept dedikten sonra kapanıyo bu nalet şey bu yükleyebilen varmı >:( >:( >:(

erdempolat

Asistan
Reaksiyon puanı
2
windows_vista_07 dedi ki:
arkadaşlar yardım ikisindede olmuyo accept dedikten sonra kapanıyo bu nalet şey bu yükleyebilen varmı >:( >:( >:(
Bende de aynı şey oldu. Ben de sadece kendimden kaynaklanan bir hata diye düşündüm. Lütfen birileri yardım etsin. Kaspersky kullanıyorum, acaba bana sormadan etmeden o mu engelliyor kurulumu. Yok yok, live messenger'ı gayet sağlıklı yükledim, o da aynı kurulum programını kullanıyordu... Ne ola ki bu sorun?

Sheythun

Asistan
Reaksiyon puanı
20
Sakin olun arkadaşlar yettim gayri... Sanırım wmp 8.5 beta ile ilgili bir sorununuz yoktur, gerekli animasyon mevcut. Sizin sorununuz windows live mail ile ilgili.

Öncelikle aldığınız hatayı daha ayrıntılı anlatırsanız ben de bir şeyler söylebilirim belki ancak tahminlerimden yola çıkarak bir iki bir şey söyleyeyim.

Vista kullanıcıları install yapmadan C:\ProgramData klasörüne girip WLInstaller ve Windows Live Installer adlı klasörleri silsin ve bilgisayarlarını yeniden başlatsın.(mutlaka yeniden başlatın) Bilgisayar açıldıktan sonra internete bağlanın ve install dosyanızı çalıştırın...

XP kullanıcıları C:\Documents and Settings\All Users\Application Data klasörüne girip yine aynı şekilde WLInstaller ve Windows Live Installer adlı klasörleri silsin ve bilgisayarlarını yeniden başlatsın.(mutlaka yeniden başlatın)....

Ben yükledim sorunsuz çalışıyor GMail için de ayarlarımı etkinleştirdim.. Sorun yok.. Gmail için girmeniz gereken bazı değerler vardır, outlook kullandıysanız bilirsiniz. pop ve smtp adresleri ve portları için... Bununla ilgili http://mail.google.com/mail/help/demos/Gmail_POP/788_Google_Gmail.html bu videoyaya bakabilirsiniz...

(not: klasör seçeneklerinden "gizli dosyaları göster" seçeneğini işaretlemeyi unutmayın)

Reaksiyon puanı
0
Ben kurdum windows messengerı ama hiçbir değişiklik yok arayüz dışında bide sistemi çok kasıyor.

snra

Müdavim
Reaksiyon puanı
22
Messenger dışındakilere ihtiyaç duymuyorum.

Burak bizim çevirdiğimiz WLM installer da aynı klasörleri silince çalışır mıydı acaba?

Sheythun

Asistan
Reaksiyon puanı
20
Abi ben de kıllandım şimdi.. Çalışabilir belki...

erdempolat

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Üç programı da kullanıyorum. Özellikle Windows Live Writer ve Windows Live Mail zaman tasarrufu için bire bir, tavsiye ederim. Windows Live Messenger'daki dizayn değişiklilkleri de hoşuma gitti. Artık küçük renk, kenarlık vs. değişiklikleriyle baştan savılan dizayndan sıklmıştım. Güzel olmuş.

MSDN

Müdavim
Reaksiyon puanı
22
YÜKLENMİO DEDİĞİNİZ GİBİ YAPTIM OLMUYORRR YARDIMMMMMMMM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

TuningMert

Müdavim
Reaksiyon puanı
84
Bu yüklenmiyor diyen arkadaşlar.Windowslarınız lisanslımı? yada sisteminizde windows installer 3.1 kurulumu? :-X

MSDN

Müdavim
Reaksiyon puanı
22
lisanslı olmazmı ve windows installer 3.1 kurulu nasıl yüklenio yardım!!!!!!!!!!!!!!!!!!

snra

Müdavim
Reaksiyon puanı
22
Burak Barbak dedi ki:
XP kullanıcıları C:\Documents and Settings\All Users\Application Data klasörüne girip yine aynı şekilde WLInstaller ve Windows Live Installer adlı klasörleri silsin ve bilgisayarlarını yeniden başlatsın.(mutlaka yeniden başlatın)....
Bunu yaptığından eminsen kurulması lazım.. O klasörler gizlidir, görünmüyorsa söyle.

MSDN

Müdavim
Reaksiyon puanı
22
Saner Apaydın dedi ki:
Burak Barbak dedi ki:
Bunu yaptığından eminsen kurulması lazım.. O klasörler gizlidir, görünmüyorsa söyle.
hayır kurulmadı

MSDN

Müdavim
Reaksiyon puanı
22
adobe_microsoft dedi ki:
Saner Apaydın dedi ki:
Burak Barbak dedi ki:
hayır kurulmadı
kuralları çinecem ama kuruldu yardıma gerek yok

MSDN

Müdavim
Reaksiyon puanı
22
kuralları çinecem yine ama mail ler okunmuyo sadece başlıkları görünüyor YARDIM!!!!