Microsoft, Ölülerle Mesajlaşmayı Mümkün Kılan bir Patent Aldı !!!

Bu konuyu okuyanlar

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
Microsoft, yakın zamanda yeni bir patent aldı.
1611819079370.png

Bu patentin içeriği ise şuydu: Ölen Kişilerle; sosyal medya paylaşımları ve mesajlaşmaları, fotoğraf ve videoları kullanılarak oluşturulan bir yapay zeka ile konuşmak.
Yani birisi vefat ediyor ve onun tüm dijital aktiviteleri toplanarak onun kişiliği çıkarılıyor ve bu yapay zeka mesajlara yanıt verebiliyor.

Microsoft'un Yapay Zeka Bölümü Yöneticisi Tim O'Brien bir Tweet attı ve bu patent ile ilgili bir plan olmadığını doğruladı. Hatta bunun rahatsız edici olduğunu dile getirdi.
Yani Microsoft bu patenti şuanlık kullanmayacak, en azından öyle bir niyetleri yok.

Ayrıca kişinin video ve fotoğrafları incelenerek 2D ve 3D modeller yapmak mümkün.

Açıkçası bu haberi görünce ben de biraz garip hissettim. Sizlerin düşünceleri nelerdir?

serj

chemicals
Reaksiyon puanı
2,844
Korkutucu. Gelecekte böyle bir şey olacağını düşünmek bile tüyleri diken diken ediyor. Psikolojiyi bozar.

023

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,603
Porçay ölünce onun verilerini ne yapcaklar acaba SGHKSRKDTJ

Reaksiyon puanı
1,056
Garip valla kim düşünmüş böyle birşeyi acaba ilk kez duyuyorum böyle birşeyi enterasan yani kısaca böyle birşey yapsalar nasıl olacakki robot sizle konuşacak :) oda zaten belirli cevaplar verir kısaca %99 zarar edilecek proje

023

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,603
Garip valla kim düşünmüş böyle birşeyi acaba ilk kez duyuyorum böyle birşeyi enterasan yani kısaca böyle birşey yapsalar nasıl olacakki robot sizle konuşacak :) oda zaten belirli cevaplar verir kısaca %99 zarar edilecek proje
Donumuzun verisini toplayıp yapacaklarmış ama.

serj

chemicals
Reaksiyon puanı
2,844
Böyle bir şey mükemmel bir biçimde kodlanıp yapılsa bile yaptırmazdım ben. Orada ölen akraban var, robot yansıması yapıp konuşturuyorlar. Bundan daha korkunç bir şey görmedim ben, teknoloji sürekli olarak gelişiyor.

eilhanzy

Profesör
Reaksiyon puanı
7,734
Saçma bir proje olmuş. Mantıken insan öldükten sonra onunla dünyadaki iletişimin tamamen kesiliyor ve normalde olması gereken de bu zaten. Ben gerçekçi bir şekilde yaklaşan bir insanım. Simülasyonun çok abartılı şeylerini de sevmiyorum. Zira bu sebeple projeye hiç bir şekilde destek vermiyorum.

serj

chemicals
Reaksiyon puanı
2,844
Saçma bir proje olmuş. Mantıken insan öldükten sonra onunla dünyadaki iletişimin tamamen kesiliyor ve normalde olması gereken de bu zaten. Ben gerçekçi bir şekilde yaklaşan bir insanım. Simülasyonun çok abartılı şeylerini de sevmiyorum. Zira bu sebeple projeye hiç bir şekilde destek vermiyorum.
Öldüğünü bildiğin için karşındaki yansıması psikolojisini bozar. Cidden çok zararlı bir proje olacağını düşünüyorum, yaparlarsa tabii ki. Bunlar da manyak ya. :) Teknolojiyi kullandıkları alana bak.

Ananim

Profesör
Reaksiyon puanı
2,400
Allah hz.yasuo ya uzun ömürler versin kimsede onun verilerini almasın

MrtAltg

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
12,060
Biraz Altered Carbon biraz Upload dizilerinden.

wittroc

44
Emektar
Reaksiyon puanı
11,194
Bi' Japon filmi izlemiştim. Babaları ölmüş, arayıp konuşuyorlardı. Ah ah, ne özlem gidermeler, ne mutluluklar... Sonra hayalet gelip öldürdü.

Sonumuz böyle olmasın. :D

serj

chemicals
Reaksiyon puanı
2,844
Allah hz.yasuo ya uzun ömürler versin kimsede onun verilerini almasın
''Ağabey nasılsın?''
''Öyle kardeşim, öldük işte.''
''Geçmiş olsun ağabey, bi' kafa dansı yapsana.''

Reaksiyon puanı
196
Microsoft, yakın zamanda yeni bir patent aldı.
Ekli dosyayı görüntüle 136588
Bu patentin içeriği ise şuydu: Ölen Kişilerle; sosyal medya paylaşımları ve mesajlaşmaları, fotoğraf ve videoları kullanılarak oluşturulan bir yapay zeka ile konuşmak.
Yani birisi vefat ediyor ve onun tüm dijital aktiviteleri toplanarak onun kişiliği çıkarılıyor ve bu yapay zeka mesajlara yanıt verebiliyor.

Microsoft'un Yapay Zeka Bölümü Yöneticisi Tim O'Brien bir Tweet attı ve bu patent ile ilgili bir plan olmadığını doğruladı. Hatta bunun rahatsız edici olduğunu dile getirdi.
Yani Microsoft bu patenti şuanlık kullanmayacak, en azından öyle bir niyetleri yok.

Ayrıca kişinin video ve fotoğrafları incelenerek 2D ve 3D modeller yapmak mümkün.

Açıkçası bu haberi görünce ben de biraz garip hissettim. Sizlerin düşünceleri nelerdir?

Allah göstermesin.