Haber Microsoft Office 2021’in çıkış tarihi belli oldu!

Bu konuyu okuyanlar

Cagatay Yaman

Asistan
Reaksiyon puanı
170
Windows 11, Ekim ayındaki tek büyük Microsoft yazılım sürümü olmayacak, çünkü Microsoft Office de 2021 geliyor. Zaten yeni sürümün zamanı gelmişti. Çünkü son bağımsız sürüm olan Microsoft Office 2019, üç yıl önce Eylül 2018’de piyasaya sürüldü.

5 Ekim’de Windows 11 piyasaya çıkıyor. Şu anda geliştiriciler için yayınlandı. Ancak önümüzdeki ay tüm kullanıcılara açılacak. Office 2021’in ne kadara maâ olacağı henüz belli değil. Ancak Office 2019’un 150 Dolarlık başlangıç fiyatına yakın olabilir.

microsoft-office-2021-cikis-tarihi-belli-oldu3.jpg

Microsoft Office 2021, 5 Ekim’de piyasaya sürülecek​

The Verge‘in haberine göre, Microsoft yepyeni işletim sisteminin yanı sıra yenilenmiş bir Office sürümünü piyasaya sürecek. Şirket, bugün ticari müşteriler için Microsoft Office‘in yeni sürümünü piyasaya sürdü. Tüketiciler için ise 5 Ekim’de Office 2021 gelecek.

Teknoloji şirketinin böyle bir sürüm planı olduğunu zaten biliyorduk ama hangi tarihte çıkacağı belli değildi. Bugün netleşmiş oldu. Peki, Microsoft Office 2021 hangi özelliklerle gelecek? Tasarımda elbette değişiklikler var. Daha yumuşak köşeler ve özelleştirilebilir Office temaları gibi ayrıntılar söz konusu. Ayrıca birlikte çalıştığınız Word belgelerindeki durum göstergeleri gibi pratik özellikler de var. Böylece, imleçleri ve düzenlemeleri gerçek zamanlı olarak görebilirsiniz. Tıpkı Google Dokümanlar’da ortak çalışmak gibi.

Bunun dışında şirket, Microsoft Office Uzun Vadeli Hizmet Kanalı aracılığıyla kurumsal müşterilerine bugün büyük bir Microsoft Office güncellemesi sundu. Office’in bu versiyonu, tüm Office uygulamalarında Karanlık Mod seçeneği, Excel‘deki yeni dinamik sıra işlevleri, Word belgelerini satır satır okumak için yeni bir Satır Odağı görüntüleme modu gibi özelliklere sahip.

Tüm bu yeni özellikler önümüzdeki ay Office 2021’in tüketici sürümünde de piyasaya sürülecek mi? Bunu kesin olarak söylemesek de muhtemel olduğunu belirtelim.

Kaynak

Jarvisit

Tech is my home
Admin
SDN
Reaksiyon puanı
2,840
Çok bir değişiklik yok gibi

Assad Najjar

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,305
Çok bir değişiklik yok gibi
Geliştirici sürümünü indirdim.

Arayüzde farkettiğim değişiklikler:

1. Office 2019'da açılış ekranının rengi, açmak istediğin uygulamaya göre değişiyordu. Mesela Excel'i açmak istediğinde yeşil bir açılış ekranı çıkıyordu. Office 2021'de ise hangi uygulamayı açarsan aç, açılış ekranı beyaz oluyor.

2. Office 2019'da herhangi bir Office uygulamasını açtığında aktif olan sekme renk değiştiriyordu. Office 2021'de ise aktif sekmenin isminin altı çiziliyor.

3. Office 2019'da arama çubuğu sağ üst köşedeydi. Office 2021'de ise arama çubuğu ortaya alınmış.

Assad Najjar

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,305
Nereden indirdin? Ben o kadar link aradım bulamadım :D
İndirme linki falan yok.

Aşağıda verdiğim linkten hangi Office sürümünü ve uygulamalarını istediğini ayarlıyorsun.

Office ayarlama sitesini açmak için bu yazıya tıklayın.

Daha sonra sağ üst köşede yer alan "Export" yazan düğmeye tıklıyorsun.

Açılan ekranda 3 seçenek çıkıyor. Office'in odt dosyasını açan varsayılan uygulama olup olmamasını buradan ayarlıyorsun.

Ardından bilgisayarına "configuration.xml" adında bir dosya iniyor.

Şimdi Office'i indirecek ve kuracak programı indirmen lazım.

Kurulum programını indirmek için bu yazıya tıklayın.

İndirdiğin programı çalıştırınca içinden "setup.exe" çıkacak.

Komut İstemi'ni açıyorsun ve şu kodu yazıyorsun:

<setup.exe'nin konumu> /download <xml dosyasının konumu>

Bu kodu yazınca kurulum dosyaları inecek.

İndirme işlemi bitince xml dosyasını açıyorsun.

2.satır <Add kodu ile başlıyor olmalı. Add kelimesinin hemen yanına (bir boşluk bırakarak) aşağıdaki kodu yazıp kaydediyorsun.

SourcePath="<tırnak içinde kurulum dosyalarının olduğu konum>"

Son olarak Komut İstemi'ne aşağıdaki kodu yazıyorsun ve Office 2021 yükleniyor.

<setup.exe'nin konumu> /configure <xml dosyasının konumu>

Eren111

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Windows 11, Ekim ayındaki tek büyük Microsoft yazılım sürümü olmayacak, çünkü Microsoft Office de 2021 geliyor. Zaten yeni sürümün zamanı gelmişti. Çünkü son bağımsız sürüm olan Microsoft Office 2019, üç yıl önce Eylül 2018’de piyasaya sürüldü.

5 Ekim’de Windows 11 piyasaya çıkıyor. Şu anda geliştiriciler için yayınlandı. Ancak önümüzdeki ay tüm kullanıcılara açılacak. Office 2021’in ne kadara maâ olacağı henüz belli değil. Ancak Office 2019’un 150 Dolarlık başlangıç fiyatına yakın olabilir.

Ekli dosyayı görüntüle 163284

Microsoft Office 2021, 5 Ekim’de piyasaya sürülecek​

The Verge‘in haberine göre, Microsoft yepyeni işletim sisteminin yanı sıra yenilenmiş bir Office sürümünü piyasaya sürecek. Şirket, bugün ticari müşteriler için Microsoft Office‘in yeni sürümünü piyasaya sürdü. Tüketiciler için ise 5 Ekim’de Office 2021 gelecek.

Teknoloji şirketinin böyle bir sürüm planı olduğunu zaten biliyorduk ama hangi tarihte çıkacağı belli değildi. Bugün netleşmiş oldu. Peki, Microsoft Office 2021 hangi özelliklerle gelecek? Tasarımda elbette değişiklikler var. Daha yumuşak köşeler ve özelleştirilebilir Office temaları gibi ayrıntılar söz konusu. Ayrıca birlikte çalıştığınız Word belgelerindeki durum göstergeleri gibi pratik özellikler de var. Böylece, imleçleri ve düzenlemeleri gerçek zamanlı olarak görebilirsiniz. Tıpkı Google Dokümanlar’da ortak çalışmak gibi.

Bunun dışında şirket, Microsoft Office Uzun Vadeli Hizmet Kanalı aracılığıyla kurumsal müşterilerine bugün büyük bir Microsoft Office güncellemesi sundu. Office’in bu versiyonu, tüm Office uygulamalarında Karanlık Mod seçeneği, Excel‘deki yeni dinamik sıra işlevleri, Word belgelerini satır satır okumak için yeni bir Satır Odağı görüntüleme modu gibi özelliklere sahip.

Tüm bu yeni özellikler önümüzdeki ay Office 2021’in tüketici sürümünde de piyasaya sürülecek mi? Bunu kesin olarak söylemesek de muhtemel olduğunu belirtelim.

KaynaOffice programları nasıl etkinleştirilir (word excell point)

Eren111

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
abi hangisi olduğunu bilmiyom netten indirdim ama bide laptopu hala kasıyor

Cagatay Yaman

Asistan
Reaksiyon puanı
170
Bence de çok bir değşiklik yok ben zaten şuan 2019 kullanıyorum gayet iyi. 2021 geçmek için bir neden bulamıyorum.