Microsoft Office 2010 vs OpenOffice

aderanc

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar Dell Inspiron 1018 Mini netbook için office programı gerekli. Acaba openoffice mi yoksa MS Office 2010 mu daha iyi olur performans açısından? Bir de OpenOffice ile yazılan her belge MS Office tarafından açılıyor mu? Aynı zamanda MS Office ile yazılan bir belge OpenOffice'te açılıyor mu?

Reaksiyon puanı
188
İki uygulamada da hazırlanan belgeler birbiri tarafından açılıyor. OpenOffice performans açısından daha iyidir. Hatta LibreOffice kullanın daha iyi :)

aderanc

Asistan
Reaksiyon puanı
0
LibreOffice'te yazılanı MS Office açmıyor diye duydum. Mantıklı da geldi. MS, LibreOffice'e destek vermiş olur. Gerçi OpenOffice'e de destek vermiş oluyor ama ne bilim kafam karıştı :D

Nordkapp

Doçent
Reaksiyon puanı
16
Aciyorda nazlaniyor biraz. Birazda uyum problemleri oluyor. Microsoft'ta alternatif olarak OpenOffice ve LibreOffice'in yaninda birde Kingsoft Office varmis. Bende gecenlerde tanistim. Cin mali ve nerdeyse MS 2003'un aynisi.

Pupilla

Dekan
Reaksiyon puanı
138
open office'i boşver LibreOffice gayet güzeldir. Microsoftoffice de Libreyi açar :)

7.43

Dekan
Reaksiyon puanı
332
Eskiden OpenOffice dosyalarını MS Office açamıyordu, şimdi açabiliyor mu yani?

onderak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
microsoft office de open office gibi bir yazıyı kaydederken, 5 - 10 saniyelik takılma yapıyor mu_?
open office bir yazı dosyasını açtıktan sonra, bir şeyler ekleyip kaydedip, kapatmaya basınca da bir kaç saniye kasıyor.
microsoft office de ayne şekilde mi arkadaşlar_?
yoksa bendemi bir problem var anlayamadım bir türlüde, ondan soruyorum :)