Soru Microsoft Edge'e geçilir mi?

zhrkvkzero77

Asistan
Reaksiyon puanı
63
Merhabalar ilk chromium tabanlı edge güncellemesi yayınlandıktan beri normalde edge kullanıyordum ancak yaklaşık bir yıl önce bilgisayarım kaynaklı aksaklıklar nedeni ile opera gx'e geçtim ancak onun arayüzünü beğenmediğim için chrome'u kullanmaya başladım. ama chrome'un arayüzü çok sıktı ve baktığımda edge'e yeni özellikler eklemişler sizce geçilir mi?

James Howlett

Profesör
Reaksiyon puanı
4,256
Ben xbox aldıktan sonra telefonda Edge e geçtim memnunum sıkıntı yok, pc kullanmıyorum kullansam ondada Edge kullanırım ?

Akagi

Doçent
Reaksiyon puanı
841
Edge kullanıyordum fakat diğer tarayıcılara göre en yavaşı edge öyle diyeyim. Chrome kullandım fazla ram yiyordu. Opera gx kullandım videolarda hd kalitede veya fazla içerik olan sitelerde kasıyordu.
Bende en sonunda firefoxa geçiş yapayım dedim ve hala kullanıyorum önceden kullanmadığım için pişmanım.
Edgedeki tüm özellikler firefoxta var zaten artı olarak firefox hızlı kasmıyor bu kötü bilgisayarımda.
Ondan dolayı edge geçmeyin derim.

Graveworm

Profesör
Reaksiyon puanı
527
Edge kullanıyordum fakat diğer tarayıcılara göre en yavaşı edge öyle diyeyim. Chrome kullandım fazla ram yiyordu. Opera gx kullandım videolarda hd kalitede veya fazla içerik olan sitelerde kasıyordu.
Bende en sonunda firefoxa geçiş yapayım dedim ve hala kullanıyorum önceden kullanmadığım için pişmanım.
Edgedeki tüm özellikler firefoxta var zaten artı olarak firefox hızlı kasmıyor bu kötü bilgisayarımda.

Edge'nin yavaş olmasının sebebi sitelere girmeden önce içerisinde virüs taraması yapıyor ve sitenin güvenli olup olmadığını anlıyor. O yüzden normal tarayıcılardan daha yavaş gibi geliyor. Halbuki en güvenilir tarayıcı.

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Dünyada Edge kullanan kişi sayısını orana vursak yüzde 1 bile yoktur...

Bu işler alışkanlık meselesi birazda. Ben Mozilla Firefox'a alışmışım diğer tarayıcılar çok garip geliyor mesela.

Akagi

Doçent
Reaksiyon puanı
841
Edge'nin yavaş olmasının sebebi sitelere girmeden önce içerisinde virüs taraması yapıyor ve sitenin güvenli olup olmadığını anlıyor. O yüzden normal tarayıcılardan daha yavaş gibi geliyor. Halbuki en güvenilir tarayıcı.
Ben bu olay kadar daha büyük bir yalan görmedim hayatımda. Her tarayıcı virüs taraması yapar. Sadece edge tarama yapmıyor.

zhrkvkzero77

Asistan
Reaksiyon puanı
63
Edge'e geçiş yaptım. Şuan herhangi bir sorun yaşamadım. Hız konusunda bilgisayarımda 16 gb ram var yani hız konusunda sorun yaşayacağımı sanmıyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Dünyada Edge kullanan kişi sayısını orana vursak yüzde 1 bile yoktur...

Bu işler alışkanlık meselesi birazda. Ben Mozilla Firefox'a alışmışım diğer tarayıcılar çok garip geliyor mesela.
1665831406356.png