Microsoft Benchmark

MasterFather

Profesör
Reaksiyon puanı
59
X3x6Q.png

fpRhV.jpg

http://ie.microsoft.com/testdrive/Performance/PenguinMark/

:D sizde test sonuçlarınızı paylaşın.

VincentVega

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Chrome ile 3 , İE ile 108 çıktı. bunun yükseği mi düşüğü mü hayra alamet oluyor?

MasterFather

Profesör
Reaksiyon puanı
59
Chrome ile 3 , İE ile 108 çıktı. bunun yükseği mi düşüğü mü hayra alamet oluyor?

:D orasını bende anlamadım.bu arada başlık saçma olmuş.Microsoft Tarayıcı Testi olsa daha iyi olurdu.

mozilla 18 sıfır veriyor.
mAFUT.png

ie 10 15282
chrome 198
verdi.
image.jpg

re13el

Dekan
Reaksiyon puanı
114
VI1xg.png

thzCf.png

IE gerçekten daha az kasıyor bazı ağır sayfalarda, ama bu test sonucunda torpilli galiba kendisi. :)

PetyrBaelish

Profesör
Reaksiyon puanı
3
hsn5h.png

Kar yağışının gündemi işgal ettiği bugün sizinle bilgisayarınızın tüm donanımları ve dokunmatik ekranını kullanabileceğiniz bir HTML5 testi paylaşmak istiyoruz. Penguin Mark ‘a bir göz atın ve GPU bazlı eğlencenin keyfini çıkarın. Bu deneyimele donanımla arttılmış canvas, CSS3 animasyonları ve geçişleri, ses, WOFF, performans API’leri gibi HTML5 deneyimlerini bir araya getiriyor. Tüm deneyimi yakalayabilmek için bilgisayarınızın sesini açtığınızdan emin olun. Penguin Mark’ın puanı ne kadar yüksek ise tarayıcınız da o kadar hızlı demektir.

Test etmek için : http://ie.microsoft.com/testdrive/Performance/PenguinMark/

okanic

Doçent
Reaksiyon puanı
7
2 çıktı bende standardı nedir ?

spybot

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
629
0 çıktı :)

Shıftdelete

Asistan
Reaksiyon puanı
0
1 çıktı standardını da yazssanı çok eksik olmuş

Turab Garip

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
175
Hiçbir standarda uymayan Microsoft mu standart testi geliştirmiş? "Tıp diye bir şey yoktur, fekat ben iyi doktorumdur" :)

erenberk

Rektör
Reaksiyon puanı
101
Bende Yandex Browser üzerinde 7 çıktı :D

rohirrim

Profesör
Reaksiyon puanı
10
firefox 15: 80
firefox 18: 96
chrome 23: 127

Utku92

Dekan
Reaksiyon puanı
3,839
iPad 3. Nesil ios 6.0.1 safari testi 8 puan verdi

Puffinde 1 verdi

Aynı cihazda Google chrome indirip denedim using safari yazması beni şaşırttı ona da 5 puan verdi.

sino

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bi ie'yi en iyi yapmıs bunlar =)
Windows 8 kuraydın anlardın dost. Çünkü şuan en iyisi harbiden IE 10 :) Bende hiç hayranı değilim IE'nin ama Windows 8 kurduğumdan beri IE 10 kullanıyorum. Yan tarayıcı olarak firefox yandex chrome var lakin ASP.Net gibi web projeleri geliştirdiğimden kurulu. Başka platformlar da nasıl çalışıyor diye bakmak için. Ha bir de masaüstüm de aktif olarak yandex kullanıyorum onda da Win7 kurulu olduğundan dolayı.

Bu arada Yandex ile benchmark yaptım. Google Chrome 19.1 yazdı ve 118 çıktı :D Bir de harbi chrome ile yapalım bakalım :D
Arkadaşlar bence siz de bir şeyler var :D Chrome 24 ile 130 çıktı bende :)

yaşli çocuk

Profesör
Reaksiyon puanı
11
Windows 8 kuraydın anlardın dost. Çünkü şuan en iyisi harbiden IE 10 :) Bende hiç hayranı değilim IE'nin ama Windows 8 kurduğumdan beri IE 10 kullanıyorum. Yan tarayıcı olarak firefox yandex chrome var lakin ASP.Net gibi web projeleri geliştirdiğimden kurulu. Başka platformlar da nasıl çalışıyor diye bakmak için. Ha bir de masaüstüm de aktif olarak yandex kullanıyorum onda da Win7 kurulu olduğundan dolayı.Bu arada Yandex ile benchmark yaptım. Google Chrome 19.1 yazdı ve 118 çıktı :D Bir de harbi chrome ile yapalım bakalım :DArkadaşlar bence siz de bir şeyler var :D Chrome 24 ile 130 çıktı bende :)
Sen demek istediğimi anlamadın.Ben de şuan Windows 8 kullanıyorum hemde ilk deneme sürümünden beri fakat sadece IE 10 'a bakarak bir yorum yapmadım.Chrome şuan IE'den kat kat üstün çünkü IE'nin eklenti mağazası bile tam oturmamışken bunu demek pek doğru olmaz.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Çok saçma arkadaş yav bu test ie olanlarda yüksek çıkıyor. Ben sildim bile onu! Kendilerini kandırıyor garibanlar

sino

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sen demek istediğimi anlamadın.Ben de şuan Windows 8 kullanıyorum hemde ilk deneme sürümünden beri fakat sadece IE 10 'a bakarak bir yorum yapmadım.Chrome şuan IE'den kat kat üstün çünkü IE'nin eklenti mağazası bile tam oturmamışken bunu demek pek doğru olmaz.
IE10 , Chrome'dan yavaşsa ben çeker giderim. Sana diyorum ki 2.si de yüklü ve IE10 gerçekten daha hızlı ama tabi ki buraya bakarak değerlendirme yapılmaz. Linkin adında yazıyor zaten ; ie.microsoft.com/pengiunmark diye. IE nin üstün çıkıcağı burada belli. Bende resim koyayım bare daha net konuşalım. Sizlere göre çok daha farklı sonuçlar aldım diye bilirim. Akşam da resimleri upload yapar koyarım. Ama şunu diyim IE 10'da en düşük 9167 puan aldım , en yüksek 12365 aldım ama ortalama 10bin - 11bin arası çıkıyor bende IE10'da.

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
IE10 güvenlik acisindan nasil? Tam gelistirilmis mi yoksa daha beta sürümündemi? Yanilmiyorsam win7 icinde cikti demi?

yaşli çocuk

Profesör
Reaksiyon puanı
11
IE10 , Chrome'dan yavaşsa ben çeker giderim. Sana diyorum ki 2.si de yüklü ve IE10 gerçekten daha hızlı ama tabi ki buraya bakarak değerlendirme yapılmaz. Linkin adında yazıyor zaten ; ie.microsoft.com/pengiunmark diye. IE nin üstün çıkıcağı burada belli. Bende resim koyayım bare daha net konuşalım. Sizlere göre çok daha farklı sonuçlar aldım diye bilirim. Akşam da resimleri upload yapar koyarım. Ama şunu diyim IE 10'da en düşük 9167 puan aldım , en yüksek 12365 aldım ama ortalama 10bin - 11bin arası çıkıyor bende IE10'da.

Kardeşim ben diyorum eklenti sen diyorsun hız, yazının tamamını oku bence.Neyse tamam sen IE kullan usta ne diyeyim.

Reaksiyon puanı
188
Browser'ın User Agent'ini değiştirip testi kandırdım ve IE10 gibi davrandırdım ama yine de aynı sonucu aldı. Bence IE10 CPU ve GPU'yu iyi kullandığı için alıyor o sonucu. Diğer tarayıcılar CPU ve GPU kullanımında hakikaten IE10 kadar iyi değil ama yine de IE istesem de kullanamam :D Windows kullanmıyorum :D