Michal Kadlec, Sparta Prag'da

Bu konuyu okuyanlar

mazruf

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,117
B.Leverkusen'de 2008-2013 yılları arasında 5 yıl forma giydikten sonra 2013'te transfer edilen Michal Kadlec, ülkesinin Sparta Prag takımı ile anlaştı.

488852442.jpg

Çek futbolcunun 1 hafta önce ön anlaşma yaparak imza attığı öğrenildi.

Yöneticilerin kendisi gibi takımdaki diğer oyuncuları da görüşme yapmak için haber yollamamasını doğru bulmayan Kadlec; "Bu işler sözleşmenin bitmesine 6 ay kala yapılmaya başlanır. Dünyanın her yerinde böyledir. Ama bize haber gönderen yok, geleceğimizi planlayamıyoruz. Bu yüzden yönetim ile ben görüşmek istedim ve geçen hafta masaya oturduk, anlaşamadık. Artık Fenerbahçe'den ayrılıyorum, sözleşmem bitinceye kadar hizmetime devam edeceğim, sonra ülkeme döneceğim" şeklinde konuştu.

600 BİN EURO'YA EVET DEDİ

Fenerbahçe'ye Leverkusen'den gelen ve yıllık 2.1 milyon euroya oynayan Çek milli takımı oyuncusu Kadlec'in yeni takımına kaç liraya imza attığı da ortaya çıktı.

Michal Kadlec, sarı-lacivertli kulüpten aldığı paranın çok altında bir rakama anlaştı. Kadlec daha önce 2005-2008 yılları arasında 3 yıl formasını giydiği Sparta Prag'a yıllık 600 bin euro karşılığında 2 yıllık sözleşmeye evet dedi.

DHA

desperado64

Müdavim
Reaksiyon puanı
104
2.1'den 600 bin Euro'ya... Avrupa ülkeri ile aramızda bu kadar fark olmamalı. Dahası sparta prag öyle küçük kulüpte değil.

pesimist

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,007
Üstelik burada bunlar vergi de vermiyor. Orada vergi de verecek. 500.000'e falan oynayacak.

michuozawa

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
492
herhangi bir süperlig takımından daha fazla alacaktır gitmez praglara

mazruf

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,117
Fenerbahçe ile sözleşmesi sona eren Michal Kadlec, ülkesi Çek Cumhuriyeti'nin önde gelen ekiplerinden Sparta Prag ile 3 yıllık sözleşme imzaladı.

Transferi ilk olarak Sparta Prag duyurdu. Çek ekibinin resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, Kadlec'in yeniden eve döndüğü ve 3 yıllık sözleşme imzalandığını kaydedildi.

Kadlec ise transferiyle ilgili olarak, "Yurtdışında bu kadar uzun süre kalmama inanamıyorum. Ancak bir gün yeniden evime dönmek istiyordum. Kararımı almamda ailem ve arkadaşlarım etkili oldu. Buraya sadece 35 yaşında gelip emekli olmayı değil; takım için katkı yapmak ve başarılı olmak istiyorum. Sparta'da bir çok şey kazanabileceğimizi hissediyorum. Avrupa'nın en iyi takımlarından biri olduğumuzu kanıtlamak istiyorum" dedi.

Kulüp genel direktörü Adam Katolik ise Kadlec transferiyle ilgili olarak, "Kadlec'in diğer çok sayıda kulübe rağmen bizim teklifimizi kabul ettiği için mutluyuz. Defansımızı güçlendirecek ve deneyimi bize Şampiyonlar Ligi elemelerinde katkı yapacak." diye konuştu. (NtvSpor)

kadlec-resmen-sparta-prag-da--7054016.Jpeg

Son mesajlar