Mi6 vs HTC U11 vs OP5 vs Sony XZP

Bu konuyu okuyanlar

ahmetfeyzi37

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaslar bu dort telefon arasindan birini almayi dusunuyorum. Hangisini onerirsiniz ve neden. Birkac sorum var ayrica.
1-) Xiaomi mi6 2000tl civari ve diger telefonlar bu fiyatin ustune koyduklari ek fiyat icin degerler mi?(hangi konularda ustunler xiaomi den)
2-) HTC U11 in sarji konusunda bazi seyler duydum sıkıntı cikarir mi?
3-) OnePlus 5 teki ekranin ters olma olayi ve jelly effect cok kotu mu?
4-) Bu telefonlarin kronik sorunu var mi?
5-) Son olarak bunlardan sadece sony ithalatci garantili degil ama servis acisindan apple ve huawei disinda bos diyorlar yani ithalatci garantili almam bir sorun cikarir mi?

Trajectory

Asistan
Reaksiyon puanı
65
Ses Anlamında HTC U11
F/P Anlamında Mİ6
F/P Anlamında Büyük Ekran Severler için OnePlus5
Kalas Tasarım Severlere 720p de 960 fps slow motion yaparım diyenlere xz premium önerilir..

Uğur B

Doçent
Reaksiyon puanı
192
İthalatçı garantili cihaz alırsan cihaz da sıkıntı çıktığında uzun süre bekleyebilirsin. One plus 5 i yada sony Xperia xz premium u öneririm fiyat olarak da aralarında 400 tl kadar fark var bütçe ni zorlamayacaksa xz premium güzel telefon

M

Murat Burç

SDN Okuru
Arkadaslar bu dort telefon arasindan birini almayi dusunuyorum. Hangisini onerirsiniz ve neden. Birkac sorum var ayrica.
1-) Xiaomi mi6 2000tl civari ve diger telefonlar bu fiyatin ustune koyduklari ek fiyat icin degerler mi?(hangi konularda ustunler xiaomi den)
5-) Son olarak bunlardan sadece sony ithalatci garantili degil ama servis acisindan apple ve huawei disinda bos diyorlar yani ithalatci garantili almam bir sorun cikarir mi?
1) Diğerleri özellikle kamera konusunda baya önde
2) Yalan. Donanım haberde 7 saat ekran süresi alanlar var.
3)hayır sorun değil bir çok kullanıcı fark etmiyorum hatta yok diyor.
4) OP5'in Jelly'isi dışında yok ki o da çözüldü.
5) kendin bileceksin ben 6 GB RAM 128 GB depolama U11 o fiyattayken alırdım.

TeknoBoss32

Profesör
Reaksiyon puanı
494
Hocam tamda ben bunları düşünüyordum.Bu telefonlar arasında htc u11 tabiki.sarj konusunda sıkıntısı yok diyorlar kullananlar klubünde.Xiaomi de 2000 tl ama 5 inç yetmez bence.Kamerası çok iyi değil.Su geçirmiyor.İthalatçı garantili olarak çok korkma.Kötü bir durumda THH ne başvurun paranızı alırsınız.Jelly effect benim için sorun ama çoğu kişi bence sorun değil diyor.

Zaptoss02

Doçent
Reaksiyon puanı
102
Xz premium kesin olarak o ekran kalitesi mükemmel

WellTime54

Profesör
Reaksiyon puanı
1,000
Ben ses e önem veren biriyim ben alacak olsam u11 i alırdım tasarım takıntım yoksa

ahmetfeyzi37

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
XZ Premium la U11 arasında seçim yapacak olsanız hangisini alırdınız ve neden. Bir de şu garanti işinde pek emin olamıyorum sony türkiye garantili fakat u11 ithalatçı. Son olarak bu iki telefon sanki tek el için biraz büyük tek elle kullanamaz mıyım
Edit: Nokia 8 gördüm az önce güzel gibi duruyor onunla ilgili bilgileriniz nelerdir?

Son düzenleme:

Uğur B

Doçent
Reaksiyon puanı
192
XZ Premium la U11 arasında seçim yapacak olsanız hangisini alırdınız ve neden. Bir de şu garanti işinde pek emin olamıyorum sony türkiye garantili fakat u11 ithalatçı. Son olarak bu iki telefon sanki tek el için biraz büyük tek elle kullanamaz mıyım
bunu çok tartıştık forum da bulabilirsin speed test videosu attım dayanıklılık testi videosu attım sony xperia xz premium un ekranı daha iyi bataryası daha sağlam android de en önden güncelllemeni de alırsın ikisininde işlemci snapdragon 835 htc u11 in ses ve geceleri foto su daha iyi sony de de kameraya entegre ram var yani 720 p 960 fps video çekebilirsin tasarım konusunda ben sony i beğeniyorum htc u11 i beğenenlerde var hangisi hoşuna giderse sony xperia xz premium sony tr garantisiyle alırsın arada bi 100 tl kadar fazla ödersin htc u11 in ithalatcı garantilisine karşı ama bence değer

Zaptoss02

Doçent
Reaksiyon puanı
102
Edit: Nokia 8 gördüm az önce güzel gibi duruyor onunla ilgili bilgileriniz nelerdir?
Sony de 4k ekran var yani ekran konusunda çok önde gözle fark ediliyor. Stereo hoparlör var kamera mutlu ediyor. 960 fps video kaydı gerçekten güzel ama çok lazım değil. Bence
Htc u11 kamera ve ses iyi en iyisi bence bu kadar.
Nokia 8 çift kamera tek artısı bokeh efekti.
Sony amiral gemilerinde sorun çıkmıyor 4 5 sene çok rahat kullandurıyor. Nokia 8 yeni bi marka sayılır. Ne kadar güvenirsin. Htc zaten türkiye yaygın değil ithalat kvk pek fark yok.
Ben şahsen XZ premium alırdım

M

Murat Burç

SDN Okuru
XZP'nin U11'e karşı ekran dışında kayda değer bir artısı yok. U11 ses performansı (hoparlör dahil) ve gece performansı olarak net daha iyi U11 al geç.

ahmetfeyzi37

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Peki XZ Premium ile XZ1 arasındaki fark nedir? XZ1 biraz daha küçük olduğu için daha çok hoşuma gitti

ahmetfeyzi37

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
XZP'nin 4K ekranı var. XZ1'ij sanırım ön kamerası 4k video çekebiliyor. Premiumun pili bence daha fazla gider.
4K ekran bazı uygulamalarda onun dışında Full HD imiş. Batarya testlerindede XZ1 daha önde gözüküyor. Eğer hb de xz1 indirime girerse alınabilir

M

Murat Burç

SDN Okuru
4K ekran bazı uygulamalarda onun dışında Full HD imiş. Batarya testlerindede XZ1 daha önde gözüküyor. Eğer hb de xz1 indirime girerse alınabilir
Arayüzde 4K çalışıyor. Arayüzde SS alındığında 4K ekran görüntüsü veriyor. Bu 4K çalıştığına bir delil.

mzafa

Asistan
Reaksiyon puanı
45
Paraya biraz daha kıyılıp ve biraz beklenip u11 plus diyorum ben.

ahmetfeyzi37

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Benim gibi nasıl desem pintirikli. Para verdim kafasındaysan yanii belki. Ben büyük ekran taraftarıyım ayrıca. Ayrıca hala U11 al diyorum.
Sony alırsam sanırım xz1 alacam. Şimdi u11 ve xz1 arasındaki benim açımdan farklılıkları söyleyeceğim.
1.sony türkiye garantili sonuçta(sony türkiye servisinin boş olduğu doğruysa bi farkı kalmaz ama bilmiyorum tam)
2.u11 de kulaklık girişi yok(gerçi bu bir sorun mu bilmiyorum şu anki telefonum s3 ve powerbanke bağlı yaşıyorum gibi bir şey onun için tedirgin ediyor)
3.sony deki 960fps slow motion çok hoşuma gitti açıkçası
4.xz1 de 3b yüz ekleme tarzı bir olay varmış o da güzel bir özellik
Bunlarla ilgili bilgin varsa yazar mısın? Aslına bakarsan bu kadar şeye rağmen hala ikisi arasında karar veremiyorum.
--- Gönderi Güncellendi ---
Paraya biraz daha kıyılıp ve biraz beklenip u11 plus diyorum ben.
6 inç benim için çok büyük ve evet o kadar para verirsem onu almam büyük ihtimal

M

Murat Burç

SDN Okuru
Sony alırsam sanırım xz1 alacam. Şimdi u11 ve xz1 arasındaki benim açımdan farklılıkları söyleyeceğim.
1.sony türkiye garantili sonuçta(sony türkiye servisinin boş olduğu doğruysa bi farkı kalmaz ama bilmiyorum tam)
2.u11 de kulaklık girişi yok(gerçi bu bir sorun mu bilmiyorum şu anki telefonum s3 ve powerbanke bağlı yaşıyorum gibi bir şey onun için tedirgin ediyor)
3.sony deki 960fps slow motion çok hoşuma gitti açıkçası
4.xz1 de 3b yüz ekleme tarzı bir olay varmış o da güzel bir özellik
Bunlarla ilgili bilgin varsa yazar mısın? Aslına bakarsan bu kadar şeye rağmen hala ikisi arasında karar veremiyorum.
--- Gönderi Güncellendi ---

6 inç benim için çok büyük ve evet o kadar para verirsem onu almam büyük ihtimal
U11de kulaklık girişi yok ama benzersiz bir kulaklık ve kutudan çıkan içinde mini amfi bulunan bir dönüştürücü var. Sony'nin avatar çıkarmasını tam olarak bilmiyorum sanırım oyunlarda kendi yüzünü ekleyebiliyorsun.
960 FPS güzel ama ne kadar kullanacaksın? U11'in düşük ışık performansını tercih ederim.

ahmetfeyzi37

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
U11de kulaklık girişi yok ama benzersiz bir kulaklık ve kutudan çıkan içinde mini amfi bulunan bir dönüştürücü var. Sony'nin avatar çıkarmasını tam olarak bilmiyorum sanırım oyunlarda kendi yüzünü ekleyebiliyorsun.
960 FPS güzel ama ne kadar kullanacaksın? U11'in düşük ışık performansını tercih ederim.
Evet gece u11 daha iyi ama sony de berbat durumda değil(bana yeter düzeyde) açıkçası 960 fps i ona tercih ederim.
Yani htc nin xz1 e + ları ses ve düşük ışık performansı mı sadece

M

Murat Burç

SDN Okuru
Evet gece u11 daha iyi ama sony de berbat durumda değil(bana yeter düzeyde) açıkçası 960 fps i ona tercih ederim.
Yani htc nin xz1 e + ları ses ve düşük ışık performansı mı sadece
6GB RAM ve 128 GB depolama artısı. Bu sıkma özelliği belki ön kamerada çözünürlük avantajı

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,996
Çok müzik dinliyorsan HTC öneririm.Eğer U11 6GB RAM ve 128 GB ROM sahibi olmasaydı aralarında bariz bir fark yoktu açıkçası ama bu özellikler ile daha üstün oluyor.Yani bundan 2 yıl sonra 4GB RAM biraz sıkıntı çıkarabilir.Arka ve ön kamera daha iyi U11 de.Batarya süreleri çok farketmiyor.OnePlus 5 de alabilirsin 128GB ROM ve 8GB RAM olan modeli mevcut.Daha iyi batarya ve güncelleme süresi alırsın ama kamerası biraz daha kötü U11 den.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Çok müzik dinliyorsan HTC öneririm.Eğer U11 6GB RAM ve 128 GB ROM sahibi olmasaydı aralarında bariz bir fark yoktu açıkçası ama bu özellikler ile daha üstün oluyor.Yani bundan 2 yıl sonra 4GB RAM biraz sıkıntı çıkarabilir.Arka ve ön kamera daha iyi U11 de.Batarya süreleri çok farketmiyor.OnePlus 5 de alabilirsin 128GB ROM ve 8GB RAM olan modeli mevcut.Daha iyi batarya ve güncelleme süresi alırsın ama kamerası biraz daha kötü U11 den.
4GB RAM sorun??? Abartmayın lütfen

Son mesajlar