Mi note 10 lite vs realme 6 pro

Bu konuyu okuyanlar

Sapplemiwei

Asistan
Reaksiyon puanı
86
Konu başlığında da dediğim gibi bu iki telefon arasında kaldım. Birisi amoled birisi 90hz. Kamera note 10 lite daha iyi ama realme 6 pro ya gcam yükleyip farkı kapatabileceğini düşünüyorum. Kısacası hangisini öneriyorsunuz? Başka önerilere de açığım. Bir de realme 6 pro yu şu anki fiyatıyla deil de aynı fiyatlarmış gibi değerlendirme yaparsak sevinirim.

...Görkem...

Müdavim
Reaksiyon puanı
779
Konu başlığında da dediğim gibi bu iki telefon arasında kaldım. Birisi amoled birisi 90hz. Kamera note 10 lite daha iyi ama realme 6 pro ya gcam yükleyip farkı kapatabileceğini düşünüyorum. Kısacası hangisini öneriyorsunuz? Başka önerilere de açığım. Bir de realme 6 pro yu şu anki fiyatıyla deil de aynı fiyatlarmış gibi değerlendirme yaparsak sevinirim.

İki model arasında gözle göreceğiniz en büyük fark ekran konusu olacaktır. Mi note 10 lite ekran konusunda gerçekten başarılı ve realpe 6 pro'dan daha iyi bir ürün bu konuda. Realme 6 pro'da 90 Hz ekran yenileme hızı var bu da çok güzel bir özellik ama insan gözüne ilk hitap edenin renk canlılığı olacağını düşünüyorum. Tabi ekran kenarlarının kıvrımlı olması da tam ekran deneyimini arttıran bir özellik. Bir diğer fark edilir kullanım deneyimi ise pil performansı olacaktır. Mi note 10 lite 5260 mAh pil kapasitesi ve siyah duvar kağıdı tercih edilmesi durumunda 4300 mah pil kapasitesi olan realme 6 pro ile arasında hatırı sayılır bir pil performansı olacaktır. Bir de yanlış hatırlamıyorsam realme 6 pro plastik çerçeveli bir ürün. O nedenle bu durum aluminyum kasalı mi note 10 lite modelinin elde hissiyat ve kullanım deneyimi bakımından daha premium bir hale getiriyor.

Ben sizin yerinizde olsam m note 10 lite alırdım. Ürün ile ilgili daha iyi fikre sahip olmak için bugün kutu açılışı yapılan mi note 10 lite'ın incelemesini bekleyip kararınızı vermenizi tavsiye ederim.

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Realme 6 pro öneririm.Mi note lite ekran kalitesinde daha iyi olsada Realme 6 pronun 90hz ekran hızı,dolby destekli stereo hoparlör avantajı var.