mi note 10 lite vs a71 hangisini almaliyim sizce ve niye?

Bu konuyu okuyanlar

Mr.Potatoes

Öğrenci
Reaksiyon puanı
20
mi note 10 lite vs a71 hangisini almaliyim ??

alpotter

Profesör
Reaksiyon puanı
4,115
A71'i mağazada inceledim, tamam kılıfla kullanacağım ama hissiyatı oyuncak telefon gibi. Kesinlikle mi note 10 lite

Hakantoris

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,242
Hocam şöyle düşünün. Mi Note 10 Lite, Xiaominin amiral gemisi olan bir modelin düşürülmüş özelliklere sahip modeli. A71 ise Samsung'un Orta segmentin üst kısımlarında sattığı bir model. :D

Y.Emre41

Doçent
Reaksiyon puanı
423
Mi note 10 lite alacaklar edge ekranın dezavantajlarını düşünmeliler.

Y.Emre41

Doçent
Reaksiyon puanı
423
Kısmî kullanım zorluğu, düştüğünde ekranın zarar görme ihtimalinin daha yüksek olması

alpotter

Profesör
Reaksiyon puanı
4,115
Edge ekranda ekranın zarar görme olasılıgı fazla. Bunlar yerine realme 6 pro öneririm.

alpotter

Profesör
Reaksiyon puanı
4,115
Mi note 10 lite tabii ki.

Ya şu edge ekran gibi inanılmaz premium duran bir şeyin, telefonu kullanamayanlar yüzünden bitmesiniz hiç istemem.
Haklısınız, premium hissiyatı var ama düştüğünde çerçevelerine zarar geleceğine ekrana geliyor. Bazı kullanıcılarda kullanım zorluğu ve yanlış basma gibi zorluklar oluyor.

Reaksiyon puanı
6,381
Niye?

1- Kalite. A71 alacaksanız kalite beklemeyin.
2- Hissiyat A71'in oyuncak gibi bir hissiyatı var. Telefon gibi değil. Aşırı kalitesiz.
3- Kamera. A71 alacaksanız kamera performansı beklemeyin. O youtube'da olan tamemn abartı ve şişirilmiş incelemeleri de izlemeyin tamamen vakit kaybı olur. Videolarda amiral gemisi gibi fotoğraf çekiyor diyorlar sonra ekrana koydukları fotoğraf leş.
4- Yazılım. A71, Samsung'un amiral gemisi segmentinde olmayan her cihazında olduğu gibi en fazla 2 yıl gidebilecek ve sonra beni bırakın diye yalvaracak bir telefon. Ha amiral gemisi alacaksanız, kesinlikle S20 veya S20 plus öneririm.
5- Performans. Zaten işlemci kendi başına daha güçlü bir de yazılım kalitesi ile mi note 10 lite çok daha iyi.
6- Daha fazla gerekiyor mu?

26¥¥26

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,554
Benim babam A71 kullanıyor.Ama ben pubg oynayacağım diyorsan Mi Note 10 Lite al.A71 sadece kamera ve dayanıklılık için alınır.

SinHa

Doçent
Reaksiyon puanı
767
Niye?

1- Kalite. A71 alacaksanız kalite beklemeyin.
2- Hissiyat A71'in oyuncak gibi bir hissiyatı var. Telefon gibi değil. Aşırı kalitesiz.
3- Kamera. A71 alacaksanız kamera performansı beklemeyin. O youtube'da olan tamemn abartı ve şişirilmiş incelemeleri de izlemeyin tamamen vakit kaybı olur. Videolarda amiral gemisi gibi fotoğraf çekiyor diyorlar sonra ekrana koydukları fotoğraf leş.
4- Yazılım. A71, Samsung'un amiral gemisi segmentinde olmayan her cihazında olduğu gibi en fazla 2 yıl gidebilecek ve sonra beni bırakın diye yalvaracak bir telefon. Ha amiral gemisi alacaksanız, kesinlikle S20 veya S20 plus öneririm.
5- Performans. Zaten işlemci kendi başına daha güçlü bir de yazılım kalitesi ile mi note 10 lite çok daha iyi.
6- Daha fazla gerekiyor mu?

A71 kullanıyorum kalitesiz fikrinize katılmıyorum. Kamera performansı benim gibi orta segment kullanıcı için yeterli. Daha profesyonel düşünüyorsanız daha profesyonel makine alabilirsiniz. Yazılım olarak Android 11 şuan destekliyor. işlemcisi Snapdragon olduğu için custom rom atılırken problem olmayacaktır. Bu cihazı seçmemde ki en büyük nedenlerden biri. Bence kullanmadan direk cihazı gömmeyin. mi note 10 kullanmadığım için yorum yapamayacağım ama şahsi fikrim ölü Kore malı Çin malından iyidir ?

Reaksiyon puanı
6,381
A71 kullanıyorum kalitesiz fikrinize katılmıyorum. Kamera performansı benim gibi orta segment kullanıcı için yeterli. Daha profesyonel düşünüyorsanız daha profesyonel makine alabilirsiniz. Yazılım olarak Android 11 şuan destekliyor. işlemcisi Snapdragon olduğu için custom rom atılırken problem olmayacaktır. Bu cihazı seçmemde ki en büyük nedenlerden biri. Bence kullanmadan direk cihazı gömmeyin. mi note 10 kullanmadığım için yorum yapamayacağım ama şahsi fikrim ölü Kore malı Çin malından iyidir ?
Yazılım bir sonra ki sürümü destekleyip desteklememesi ile ölçülmüyor. Çin malından iyi mi? Tamam. A71'in kamerası gayette leş. Mi note 10 lite, realme 6 pro gibi cihazlarla kıyaslanamaz. Hele ki sadece fiyat için konulmuş ve her hangi bir muhteşemliği olmayan 8GB ram... Siz ne zaman aldınız? Eğer çıktığında aldıysanız önümüzde ki yıl Aralıkta delirmeye başlayacaksınız. Her Samsung orta segment cihazında olduğu gibi. 11 desteklemesi pek de bir şey ifade etmiyor. Kamerası ise dediğim gibi çok normal bir kullanıcı için yeterli zaten. Ama fiyatı mi note 10 lite'dan daha pahalı.
Fiyatlara bakın.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ha size kaliteli gelmiş olabilir, çok normal. Ama ben ve benim çevremde ki herkes A71 hakkında pek de iyi şeyler söylemiyor (Hissiyatı ve kalitesi hakkında).

Hakantoris

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,242
Hocam Çin'liler o deviri geçti.
Hocam Çin'liler o deviri kapatalı uzun yıllar oldu. Sadece replika ve bazı kalitesiz markalar kötü. Xiaomi kendini kanıtlayalı çok uzun zaman oldu. Bu arada Custom rom hakkında size katılıyorum.

Mikail_Ebrinç

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,700
3310 hem dayanıklı hem beste yapabiliyor daha ne istersinki?

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
A71 kalite olarak orta seviye bir cihaz.Bu cihaz bugün 4000 TL den satılıyor.A71 4000 TL lık bir kalite sunmuyor.3600 e Mi Note 10 lite, Realme 6 Pro gibi kalite olarak A71 den çok üstün cihazlar varken bu cihaza 4000 TL verilmez.A71 in sunduğu kaliteye göre ederi taş çatlasın 2700 TL dir.

SinHa

Doçent
Reaksiyon puanı
767
Yazılım bir sonra ki sürümü destekleyip desteklememesi ile ölçülmüyor. Çin malından iyi mi? Tamam. A71'in kamerası gayette leş. Mi note 10 lite, realme 6 pro gibi cihazlarla kıyaslanamaz. Hele ki sadece fiyat için konulmuş ve her hangi bir muhteşemliği olmayan 8GB ram... Siz ne zaman aldınız? Eğer çıktığında aldıysanız önümüzde ki yıl Aralıkta delirmeye başlayacaksınız. Her Samsung orta segment cihazında olduğu gibi. 11 desteklemesi pek de bir şey ifade etmiyor. Kamerası ise dediğim gibi çok normal bir kullanıcı için yeterli zaten. Ama fiyatı mi note 10 lite'dan daha pahalı.
Fiyatlara bakın.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ha size kaliteli gelmiş olabilir, çok normal. Ama ben ve benim çevremde ki herkes A71 hakkında pek de iyi şeyler söylemiyor (Hissiyatı ve kalitesi hakkında).

Anlıyorum hocam. Yeni aldım sayılır bir kaç ay oldu. Bir önceki telefonum S7 Edge idi. 3-4 sene üzerine Custom Rom kullanmama rağmen çıldırttı. Bununda beni 3-4 sene götüreceğini düşünüyorum. Çevrede bahsettiğiniz telefonları kullananlar var. Telefon mu telefon bir şey diyemem. Ben memnun olduğumu gömdüğünüz gibi gömülmemesi gerektiğini belirttim. Sizin fikriniz saygı duyarım.

LifeStyle

Müdavim
Reaksiyon puanı
802
Compare Samsung Galaxy A71 vs. Xiaomi Mi Note 10 Lite - GSMArena.com bu ingilizce kıyas testi

Samsung Galaxy A71 - Xiaomi Mi Note 10 Lite (128 GB) Karşılaştırması - Epey bu da türkçe kıyaslama sayfası.

hoşuna hangisi gidiyorsa onu al, mesela bana p30 pro versen köşeleri eğimli ekran diye kullanamam. ben düz seviyorum. benim için ilk kriter budur. sonra kamera, pil...vs diye ilerler. kimi insan için sar değeri önemlidir, kimisi bataryası fazla olsun der, çünkü oyun oynayacaktır..

birbirine yakın sayılabilecek telefonlar. ikisinden hangisini tercih edersen et, kötü ettın denilecek bir durumu yok..

SinHa

Doçent
Reaksiyon puanı
767
A71 kalite olarak orta seviye bir cihaz.Bu cihaz bugün 4000 TL den satılıyor.A71 4000 TL lık bir kalite sunmuyor.3600 e Mi Note 10 lite, Realme 6 Pro gibi kalite olarak A71 den çok üstün cihazlar varken bu cihaza 4000 TL verilmez.A71 in sunduğu kaliteye göre ederi taş çatlasın 2700 TL dir.

Ben 3500 e almıştım hocam. Bir önceki mesajımda belirttiğim gibi doğrudur saygı duyarım