Mi 9t vs redmi note 8 pro

Mi 9t vs rn8 pro

• Mi 9t

Kullanılan: 17 77.3%
  • Redmi note 8 pro

Kullanılan: 5 22.7%

• Kullanılan toplam oy
    22

Bu konuyu okuyanlar

Brt.17

Doçent
Reaksiyon puanı
266
Aynı fiyata redmi note 8 pro 128gb mi yoksa mi 9t 64 gb mi almak mantıklı şuan almayacağım ama alacağım zaman çok düşünmek istemiyorum.

The Cyclist

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,906
Aynı fiyata redmi note 8 pro 128gb mi yoksa mi 9t 64 gb mi almak mantıklı şuan almayacağım ama alacağım zaman çok düşünmek istemiyorum.

Önemli olan kriterleriniz. Sizin için video performansı, ekran kalitesi, çentiksiz ekran ve ekrandan parmak izi okuyucu önemliyse Mi 9T, işlemci performansı, fotoğraf performansı ve arttırılabilir hafıza önemliyse RN8 Pro öneririm.

İki cihazın batarya performansları yakın, Mi 9T'nin amoled ekran ve Qualcomm işlemci kullanmasından dolayı ekran süreleri az çok aynı.

Uğur B

Doçent
Reaksiyon puanı
192
git bi magazaya ikisini de eline al bak hangisi ni begenirsen onu al ikiside seni pisman etmez ikiside parasinin hakkini veriyor kriterleriniz de onemli tabi ekran batarya olarak mi 9t derim grafik islemci olarak rn 8 pro ayrica hafiza kart destegide var kamera konusunda ben mi 9 t ninkini begendim rn 8pro dogru renk vermiyor gibi ama rn8pro nun kamerasini begenenlerde var

Brt.17

Doçent
Reaksiyon puanı
266
git bi magazaya ikisini de eline al bak hangisi ni begenirsen onu al ikiside seni pisman etmez ikiside parasinin hakkini veriyor kriterleriniz de onemli tabi ekran batarya olarak mi 9t derim grafik islemci olarak rn 8 pro ayrica hafiza kart destegide var kamera konusunda ben mi 9 t ninkini begendim rn 8pro dogru renk vermiyor gibi ama rn8pro nun kamerasini begenenlerde var
İncelenmiştim ikisinide mi 9t daha hoş duruyor rn8 proya göre. Aslında hafıza sıkıntı olur mu? Video çeken biri değilim hemde hiç. Fotoğraf çekerim ama sık sık değil. Oyun olarak pubg birde sosyal medya (wp) falan kullanıyorum depolamayı çok çabuk doldurmaz herhalde.

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Ben Mİ9T 128 gb kullanıyorum ekran senin için önemliyse Mİ9T ama oyun manyağı isen RN8 Pro öneririm ben tasarım amoled ekran ve ekrandan parmak izi özelliği için Mİ9T tercih ettim bir de SD730 için MediaTek G90T güzel işlemci ama 4 sene kullanım ömrü sunar mı bilmiyorum bu yüzden RN8 Pro almadım ama o telefon da az kafamı kurcalamadı
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ben annemi Mİ Store'a götürdüm Mİ9T'yi gösterdim RN8 Pro'yu gösterdim RN8 Pro'yu daha çok beğendi
Mİ9T eline geçti mi ?

The Cyclist

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,906

Hem gece hem de yüksek ışıkta detay ve renk açısından Redmi Note 8 Pro daha iyi ama iş videoya gelince Mi 9T daha önde. Hem EIS hem de ses kaydı açısından testlerde önde.

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Hem gece hem de yüksek ışıkta detay ve renk açısından Redmi Note 8 Pro daha iyi ama iş videoya gelince Mi 9T daha önde. Hem EIS hem de ses kaydı açısından testlerde önde.
Mİ9T'nin bence en büyük eksiği mono hoparlör ve ıp68 sertifikasının olmaması Xiaomi artık stereo hoparlörü standart bir hale getirmeli sadece üst segment telefonlarda olmamalı diye düşünüyorum
Annem de RN8 Pro'yu beğendi

The Cyclist

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,906
Mİ9T'nin bence en büyük eksiği mono hoparlör ve ıp68 sertifikasının olmaması Xiaomi artık stereo hoparlörü standart bir hale getirmeli sadece üst segment telefonlarda olmamalı diye düşünüyorum

Mono bile iyiyken stereo koysalar süper olur. RN8 Pro ile İphone X'nin hoperlör kıyaslamasını yaptım. İphone X'in stereo sisteme sahip olmasına rağmen az çok aynı performansları aldılar.

Uğur B

Doçent
Reaksiyon puanı
192
Ben Mİ9T 128 gb kullanıyorum ekran senin için önemliyse Mİ9T ama oyun manyağı isen RN8 Pro öneririm ben tasarım amoled ekran ve ekrandan parmak izi özelliği için Mİ9T tercih ettim bir de SD730 için MediaTek G90T güzel işlemci ama 4 sene kullanım ömrü sunar mı bilmiyorum bu yüzden RN8 Pro almadım ama o telefon da az kafamı kurcalamadı

Ben annemi Mİ Store'a götürdüm Mİ9T'yi gösterdim RN8 Pro'yu gösterdim RN8 Pro'yu daha çok beğendi
Mİ9T eline geçti mi ?
Yok daha kargo bekliyorum :)

İncelenmiştim ikisinide mi 9t daha hoş duruyor rn8 proya göre. Aslında hafıza sıkıntı olur mu? Video çeken biri değilim hemde hiç. Fotoğraf çekerim ama sık sık değil. Oyun olarak pubg birde sosyal medya (wp) falan kullanıyorum depolamayı çok çabuk doldurmaz herhalde.
Hafiza sikinti olmaz o halde mi 9t hosuna geldiyse

Hocam benim arkadastada var renkleri biraz pastelliyo mesela kirmiziya yakin bi renk cekince kipkirmizi yapiyor gcam le denemek lazim normal kamera uygulamasiyla cok hosuma gelmedi

Son düzenleme:

Brt.17

Doçent
Reaksiyon puanı
266
Mi 9t düşünüyorum. Daha çok hoşuma gitmeye başladı. 64gblik versiyonuda sıkıntı yaratmaz diye düşünüyorum.

Cvnmrt

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,942
Mi 9t düşünüyorum. Daha çok hoşuma gitmeye başladı. 64gblik versiyonuda sıkıntı yaratmaz diye düşünüyorum.
Yaratmaz neredeyse 20 gündür mi 9t 64gb kullanıyorum şimdi baktım 40gb kullanılabilir alan var

Cvnmrt

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,942
Hocam sizde miui 11 le kullaniyordunuz degilmi sarj i faln nasil gidiyor
Evet miui 11 ile kullanıyorum 8 saat ekran süresi alıyorum kullanımım çok ağır olmayan orta diyeceğimiz oyun, video, müzik, otomatik parlaklık ve tabi ki karanlık mod şeklinde

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,989
Maliyet, maliyet ve maliyet. IP68 ve stereo hoparlör koyduğu an telefona 200-300 TL eklemek gerekir.

İki cihazda fiyatının en iyisi. Ancak Mi 9T bence daha iyi. RN8 Pro, performans konusunda biraz daha iyi. Kamera konusunda da şöyle bir durum var. Normal şartlarda RN8 Pro daha iyi ancak Mi 9T'ye GCam yükleyince bence eşit hatta 9T bir tık daha iyi olabiliyor özellikle gece çekimlerinde.

Cvnmrt

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,942
Çok iyi bir karşılaştırma olmuş

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Evet miui 11 ile kullanıyorum 8 saat ekran süresi alıyorum kullanımım çok ağır olmayan orta diyeceğimiz oyun, video, müzik, otomatik parlaklık ve tabi ki karanlık mod şeklinde
Ben yoğun kullanımda 8 saat ekran süresi alıyorum normal kullanımda 11 saat ekran süresi alırım herhalde diye tahmin ediyorum
Reis askerden döndüğünden beri bu videoyu bekliyordum izledim başarılı bir karşılaştırma olmuş bütçeni arttırabiliyorsan Mİ9T arttıramıyorsan RN8 Pro
Benim durum da buna benziyor 700-800 tl arttıramadığım için Pro alamadım ama sıkıntı yok Mİ9T'den gayet memnunum

Reis Mİ9T 5 yıl gider mi çünkü uzun bir süre telefon değiştirmeyi düşünmüyorum bir de sürekli telefon değilim Mİ9T için bizimkilerin kafasını az ütülemedim

Son düzenleme:

Cvnmrt

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,942
Ben yoğun kullanımda 8 saat ekran süresi alıyorum normal kullanımda 11 saat ekran süresi alırım herhalde diye tahmin ediyorum

Reis askerden döndüğünden beri bu videoyu bekliyordum izledim başarılı bir karşılaştırma olmuş bütçeni arttırabiliyorsan Mİ9T arttıramıyorsan RN8 Pro
Benim durum da buna benziyor 700-800 tl arttıramadığım için Pro alamadım ama sıkıntı yok Mİ9T'den gayet memnunum

Reis Mİ9T 5 yıl gider mi çünkü uzun bir süre telefon değiştirmeyi düşünmüyorum bir de sürekli telefon değilim Mİ9T için bizimkilerin kafasını az ütülemedim
Bilmiyorum 5 yıl gider mi ama en az 3 sene gideceği kesin

Bende üni 1. sınıfım üniversite bitene kadar kullanacağım

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547

bende iş hayatına girene kadar kullanacağım yani anlayacağın Mİ9T ile universiteden mezun olacam
bende 2017 yılında üniversiteye girdim hazırlık ve 1.sınıfta iphone 5s kullandım şuanda üni 2.sınıfım ve Mİ9T'ye geçeli 1 hafta oldu

zorlarsak 5 sene gider aslında