Mi 9T MIUI 12 Güncellemesi Dağıtıldı

Siz de telefonunuzu güncellediniz mi?

• Kullanılan toplam oy
    20

Bu konuyu okuyanlar

rawkid

Dekan
Reaksiyon puanı
1,316
MIUI 12 için benim yorumum şu şekilde.

Hani PowerPoint'te ik defa sunum hazırlayacaksındır ve sayfa geçişlerinde farklı farklı animasyonlar ekleyebildiğini keşfedersin. Her tuşa bastığında önce sayfa yuvarlanarak gelir sonra yazılar sağdan soldan gelir böyle ortalık merasim alanına döner. İşte yeni güncelleme tam olarak böyle bişey olmuş.

Alt tarafı bir tane uygulama açıcam. Önce afilli bir açılış animasyonu geliyor, sonra uygulama logosu karanlıktan aydınlığa çıkıyor, sonra kayarak uygulama ekranı geliyor. Ulan basınca açılsın işte ne şekil şukul yapıyorsun. Telefondan soğudum nereye dokunsam her şey sağdan soldan geliyor :D

EmreGndmr

Doçent
Reaksiyon puanı
686

Hani PowerPoint'te ik defa sunum hazırlayacaksındır ve sayfa geçişlerinde farklı farklı animasyonlar ekleyebildiğini keşfedersin. Her tuşa bastığında önce sayfa yuvarlanarak gelir sonra yazılar sağdan soldan gelir böyle ortalık merasim alanına döner. İşte yeni güncelleme tam olarak böyle bişey olmuş.

Alt tarafı bir tane uygulama açıcam. Önce afilli bir açılış animasyonu geliyor, sonra uygulama logosu karanlıktan aydınlığa çıkıyor, sonra kayarak uygulama ekranı geliyor. Ulan basınca açılsın işte ne şekil şukul yapıyorsun. Telefondan soğudum nereye dokunsam her şey sağdan soldan geliyor :D
Ram ve Pil kullanımı ne şekilde?Test edebildiniz mi?

Bu arada PowerPoint'i keşfetmek ince çizgimdir.Ne kadar animasyon varsa doldurmak...O haz başka hiçbir şeyde yok ??

Yeşil Okçu

Profesör
Reaksiyon puanı
1,811

Ahhaha en iyi böyle anlatılabilirdi. Ağzınıza sağlık ?

rawkid

Dekan
Reaksiyon puanı
1,316
Ram ve Pil kullanımı ne şekilde?Test edebildiniz mi?

Bu arada PowerPoint'i keşfetmek ince çizgimdir.Ne kadar animasyon varsa doldurmak...O haz başka hiçbir şeyde yok ??

Telefona çuvalla RAM koydukları için ve ben de hiç önbelleğe alınan uygulamaların kapandığını görmediğim için 1 senedir bakmıyorum kullanımına. Ama şu an bakayım dedim sadece son uygulamalar kısmında sağ üstte 3.2 GB kullanılabilir yazıyor. Başka bilgi bulamadım. Arkada 17 uygulama açıkmış. Teknolojiden anlamayan amcalara dönmüşüm iyice.

Pil durumu aynı geldi bana. Evde %50 parlaklıkta wifi kullanımı ile 8 saat arası ekran süresi yazmış bugün. %24 sarjım var.

EmreGndmr

Doçent
Reaksiyon puanı
686
Telefona çuvalla RAM koydukları için ve ben de hiç önbelleğe alınan uygulamaların kapandığını görmediğim için 1 senedir bakmıyorum kullanımına. Ama şu an bakayım dedim sadece son uygulamalar kısmında sağ üstte 3.2 GB kullanılabilir yazıyor. Başka bilgi bulamadım. Arkada 17 uygulama açıkmış. Teknolojiden anlamayan amcalara dönmüşüm iyice.

Pil durumu aynı geldi bana. Evde %50 parlaklıkta wifi kullanımı ile 8 saat arası ekran süresi yazmış bugün. %24 sarjım var.
Şu an MIUI 11'de de aynı durumlar söz konusu.İyi iyi,performansta düşüş olmasın başka şey istemem.

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,969
Bir Samsung One UI 2.0 kullanıcı olarak çok beğendim. En sevdiğim 2. arayüz zaten MIUI benim için. :)

Ahmet Emre Toraman

Profesör
Reaksiyon puanı
391
Hocam MIUI 12 den memnun musunuz? Bu sürümde MIUI 11 de ki sorunlar düzelmiş mi?

Barış Bayraktar

Profesör
Reaksiyon puanı
628
Bana yaklaşık bir ay önce geldi beğendim ancak hava durumu uygulaması çalışmıyor ve adb ile bile silemedim geri yüklemek için.
Screen Capture_20200722000157.png

Ne yapabilirim?

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994

Animasyonların hepsini kapatabilir veya geçiş süresini azaltabilirsiniz.

Screenshot_2020-07-22-00-18-04-041_com.android.settings.jpg

EmreGndmr

Doçent
Reaksiyon puanı
686
Keşke gördüğüm gibi güncelleseydim.Şu an fena halde telefon karıştırasım var.Şimdi gel de geri gelmesini bekle

Usain

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
15,045
7+ saat ekran süresi verdi bugün. Wifi sürekli açık. Ama 2 saat GPS ve bluetooth açıktı. Mi Band ile bağlıydı. Bisiklet turu yaptım.
Tahminen 8-9 saat olurdu. İlerleyen günlerde ayrıntılı bilgi veririm.

Cvnmrt

Dekan
Reaksiyon puanı
3,942

Webhead

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Bu eu roma gelen MIUI 12 güncellemesi global değil
en iyisi eu rom bence global romda Google telefon ve mesajlar uygulaması var ben kullanmaya mecbur muyum bu durumdan hiçbiriniz mi rahatsız olmuyorsunuz anlamıyorum ki ?
rootsuz MI telefon ve mesajlar kurmanın yolu yok mu ?

EmreGndmr

Doçent
Reaksiyon puanı
686
en iyisi eu rom bence global romda Google telefon ve mesajlar uygulaması var ben kullanmaya mecbur muyum ?
rootsuz MI telefon ve mesajlar kurmanın yolu yok mu ?
Bildiğim kadarıyla yok
Ben şuan EU Rom yüklesem mi diye düşünüyorum

Webhead

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Bildiğim kadarıyla yok
Ben şuan EU Rom yüklesem mi diye düşünüyorum
3 sene sonra geçeceğim Xiaomi modelinde de MI telefon ve mesajlar yoksa ben Realme alırım mecbur muyum lan ben Google telefon ve mesajlar kullanmaya hem ikonlarını hemde arayüzlerini beğenmiyorum böyle takıntılı bir adamım işte

Son düzenleme:

Cvnmrt

Dekan
Reaksiyon puanı
3,942
3 sene sonra geçeceğim Xiaomi modelinde de MI telefon ve mesajlar yoksa ben Realme alırım mecbur muyum lan ben Google telefon ve mesajlar kullanmaya hem ikonlarını hemde arayüzlerini beğenmiyorum
Bendeki Mi 9T'de xiaomi'nin telefon ve mesajlar uygulaması var sende yok mu

Usain

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
15,045
3 sene sonra geçeceğim Xiaomi modelinde de MI telefon ve mesajlar yoksa ben Realme alırım mecbur muyum lan ben Google telefon ve mesajlar kullanmaya hem ikonlarını hemde arayüzlerini beğenmiyorum böyle takıntılı bir adamım ben işte sırf çekmece için Poco Launcher kurmuş adamım
Hatanız var. Google'ın uygulamalarnı ayrıyeten indirmek gerekiyor.
Screenshot_2020-07-23-17-56-51-366_com.android.vending.jpg

Screenshot_2020-07-23-17-56-21-785_com.android.vending.jpg

Webhead

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Hatanız var. Google'ın uygulamalarnı ayrıyeten indirmek gerekiyor.
Ekli dosyayı görüntüle 109463
Ekli dosyayı görüntüle 109464
hocam RN8 serisi Google telefon ve mesajlar ön yüklü olarak geldi yanlışım varsa düzeltin
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bendeki Mi 9T'de xiaomi'nin telefon ve mesajlar uygulaması var sende yok mu
kanka ben zaten sırf bu yüzden Mİ9T istedim
galiba ben kendimi ifade edemiyorum RN8 serisinden sonra Xiaomi telefonları artık Google telefon ve mesajlar ön yüklü olarak geliyor ben kullanmak istemiyorum MI telefon ve mesajlar kurmak için ise root yapmak gerekiyor bununla da kimse uğraşmak istemez rootsuz bir yöntemi yok mu ?

EmreGndmr

Doçent
Reaksiyon puanı
686
hocam RN8 serisi Google telefon ve mesajlar ön yüklü olarak geldi yanlışım varsa düzeltin

kanka ben zaten sırf bu yüzden Mİ9T istedim
galiba ben kendimi ifade edemiyorum RN8 serisinden sonra Xiaomi telefonları artık Google telefon ve mesajlar ön yüklü olarak geliyor ben kullanmak istemiyorum MI telefon ve mesajlar kurmak için ise root yapmak gerekiyor bununla da kimse uğraşmak istemez rootsuz bir yöntemi yok mu ?
Hocam sanırım boyun eğmek gerekiyor.Cidden Google'ın mesajlar ve telefon uygulaması MI mesajlar ve telefon uygulamasının yanında iğrenç duruyor.Google neden böyle kötü bir tasarım yapmış hayret ediyorum.Neyse ki bende Mi uygulamaları var.Olmayan arkadaşlar için geçmiş olsun.Bunların yanında Xiaomi'nin de yeni telefonları için neden böyle karar verdiğini halen anlamıyorum.Fıstık gibi uygulamalar puf olmuş

Webhead

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Hocam sanırım boyun eğmek gerekiyor.Cidden Google'ın mesajlar ve telefon uygulaması MI mesajlar ve telefon uygulamasının yanında iğrenç duruyor.Google neden böyle kötü bir tasarım yapmış hayret ediyorum.Neyse ki bende Mi uygulamaları var.Olmayan arkadaşlar için geçmiş olsun.Bunların yanında Xiaomi'nin de yeni telefonları için neden böyle karar verdiğini halen anlamıyorum.Fıstık gibi uygulamalar puf olmuş
valla ben boyun eğmem hocam rootsuz yöntemini öğrenirim MI telefon ve mesajlar kurarım tabi bunu 3 sene sonra geçeceğim Xiaomi modelinde yapacağım ama bir tarafımda Realme kullanmak istiyor büyük ihtimal ben Xiaomi alırsam root olmadan kurmanın yolunu bulurum ya da Realme alırım bir de Realme UI deneyimleyelim
Hocam benim teyzem MI A2 Lite amcam da MI Note 10 Lite kullanıyor gerçi alınalı 2 gün oldu ama Google telefon ve mesajlar var her iki telefonda root ile kurarsak garantisi bozulur diye yapamıyoruz

hayır benim anlamadığım Realme Samsung Oppo kendi yazılımlarını kullanıyor OnePlus da kendi yazılımını kullanıyor niye Xiaomi Google'ın tel ve mesajlar uygulamasını kullanıyor halbuki MI telefon ve mesajlar uygulaması bin kat daha iyi ben sırf bu yüzden Mİ9T aldım hocam

rawkid

Dekan
Reaksiyon puanı
1,316
En doğrusunu yapmışlar. Güncellemeden gram memnun değilim. Telefonda saçma sapan hatalar başladı. Şarjı da çabuk bitiyor. 2 saat beklemede %5 şarj gider mi arkadaş bu nedir?