Mi 9T Kullanıcı Deneyimi

Bu konuyu okuyanlar

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Mi 9T/128 alma niyetim var açıkçası önümüzde 1 ay içerisinde. Duruma bağlı elime daha iyi para geçerse OnePlus 7Pro veya Mi9 almak istiyorum lakin OP7 Pro'nun garantisinin olmayacağı beni korkutuyor. Yararlı bir konu olmuş teşekkürler.

Aslında mantıklı bir cihaz ama mate 10pro fiyatı düşerse bence daha alınası olabilir. G7 reis kazık attı bize. :p

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Aslında mantıklı bir cihaz ama mate 10pro fiyatı düşerse bence daha alınası olabilir. G7 reis kazık attı bize. :p
Hocam ben Huawei pek sevmiyorum açıkçası ya. Ben telefonda asla oyun oynamam zaten ama 4-5 yıl kadar fazla kasmadan kullanmak istiyorum. Garantiyi feda edip OP7 Pro alabilirim veya garanti olayı olmazsa Mi 9 alabilirim bakalım hayırlısı.

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Hocam ben Huawei pek sevmiyorum açıkçası ya. Ben telefonda asla oyun oynamam zaten ama 4-5 yıl kadar fazla kasmadan kullanmak istiyorum. Garantiyi feda edip OP7 Pro alabilirim veya garanti olayı olmazsa Mi 9 alabilirim bakalım hayırlısı.

Bence garantili al devlet o olaya ceza kesmeye başladı. Kulak arkasında yer bulmuşlar diyorlar.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Karşılaştırma yapabileceğimi sanmıyorum dostum. Öyle bir imkanım olursa tabii ki yaparım

Ekran kullanım süresi varmı hocam?

Avicebron

Asistan
Reaksiyon puanı
96
Evet global rom kullanıyorum. İnstagrama video yükleyen biri değilim. Bildiğim kadarıyla bütün android telefonlarda instagramdaki bahsettiğiniz sıkıntı mevcut. Şimdi sizin için bir denedim fakat normal göründü, bir sıkıntı göremedim. Kendi hikayem olduğu için mi bende sıkıntısız göründü yoksa bir sıkıntı yok mu emin değilim ne yazık ki. İyi bir video performansı istiyorsanız ois olan cihazlara bakmanızı tavsiye ederim. Mi 9T'nin video performansı kötü değil ama oisi olsaydı daha iyi olurdu diye düşünüyorum.
Mi Note 3 kullanıyorum eu rom geçene kadar instagram herhangi bir hikaye atamadım normal instagram kamerasından çekerek. Her Android cihazda kinden daha kötü atıyordu. Sağolun yardım için.

HYÇ

Doçent
Reaksiyon puanı
573
Mi 9T/128 alma niyetim var açıkçası önümüzde 1 ay içerisinde. Duruma bağlı elime daha iyi para geçerse OnePlus 7Pro veya Mi9 almak istiyorum lakin OP7 Pro'nun garantisinin olmayacağı beni korkutuyor. Yararlı bir konu olmuş teşekkürler.
Rica ederim dostum. Gördüğüm kadarıyla bu modeli çok fazla merak eden vardı, bir yardımı dokunursa ne mutlu. Mi 9'un videodaki ses kalitesi kötü dostum gördüğüm kadarıyla, Mi 9T bu konuda daha iyi geldi bana. Eğer imkanınız varsa One Plus 7 Pro alın direk, başkasına bakmayın bile. Telefoncuda inceleme şansım oldu, içim gitti. Bir cihaz bu kadar mı iyi olur dedim. One Plus için yedek parça konusunu yukarıda da belirtmiştim. Arkadaşa bu konuyu sordum, resmi garanti olmadığı için parça bulma konusunda sıkıntı yaşanır mı gibi, şu an çok fazla yurt dışı cihaz satıldığı için yedek parça getiren çok oluyormuş, bir sıkıntı yaşamayacağımı söyledi. Kendisi de One Plus kullanıyordu hatta. Ankara Kızılay'daki telefon borsası gibi pasajların birinden satın aldım. Bütçeniz yetiyorsa One Plus'tan başkası gerçekten boş. Eğer uygun bütçeyle bakarsanız Mi 9T'nin yurt dışı kayıtlı hali 1900 liraya bulunuyor, gerçekten tavsiye edebileceğim bir cihaz yapmışlar. Ben çok memnunum şu an için.
Sağ ol dostum
Bence garantili al devlet o olaya ceza kesmeye başladı. Kulak arkasında yer bulmuşlar diyorlar.

Ekran kullanım süresi varmı hocam?
Hocam bataryaya ayrıntılı şekilde nasıl bakacağız inan ki tam bulamadım:D
Mi Note 3 kullanıyorum eu rom geçene kadar instagram herhangi bir hikaye atamadım normal instagram kamerasından çekerek. Her Android cihazda kinden daha kötü atıyordu. Sağolun yardım için.
Rica ederim dostum. Dediğim gibi kendi attığım hikayeyi tekrar izlerken hiçbir sorunla karşılaşmadım ama başkası izlerken bir sıkıntı çıkıyor mu bunu bilemiyorum.

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Rica ederim dostum. Gördüğüm kadarıyla bu modeli çok fazla merak eden vardı, bir yardımı dokunursa ne mutlu. Mi 9'un videodaki ses kalitesi kötü dostum gördüğüm kadarıyla, Mi 9T bu konuda daha iyi geldi bana. Eğer imkanınız varsa One Plus 7 Pro alın direk, başkasına bakmayın bile. Telefoncuda inceleme şansım oldu, içim gitti. Bir cihaz bu kadar mı iyi olur dedim. One Plus için yedek parça konusunu yukarıda da belirtmiştim. Arkadaşa bu konuyu sordum, resmi garanti olmadığı için parça bulma konusunda sıkıntı yaşanır mı gibi, şu an çok fazla yurt dışı cihaz satıldığı için yedek parça getiren çok oluyormuş, bir sıkıntı yaşamayacağımı söyledi. Kendisi de One Plus kullanıyordu hatta. Ankara Kızılay'daki telefon borsası gibi pasajların birinden satın aldım. Bütçeniz yetiyorsa One Plus'tan başkası gerçekten boş. Eğer uygun bütçeyle bakarsanız Mi 9T'nin yurt dışı kayıtlı hali 1900 liraya bulunuyor, gerçekten tavsiye edebileceğim bir cihaz yapmışlar. Ben çok memnunum şu an için.

Sağ ol dostum

Hocam bataryaya ayrıntılı şekilde nasıl bakacağız inan ki tam bulamadım:D

Rica ederim dostum. Dediğim gibi kendi attığım hikayeyi tekrar izlerken hiçbir sorunla karşılaşmadım ama başkası izlerken bir sıkıntı çıkıyor mu bunu bilemiyorum.

Peki bu oneplus'ta imei değişiminde normal rom kullanamama varmı? Sonuçta düzgün kullanılamayacaksa huawei ve samsung yazılımda daha başarılı.

Ekran süresi bende öğrenemedim.

Son düzenleme:

HYÇ

Doçent
Reaksiyon puanı
573
Peki bu oneplus'ta imei değişiminde normal rom kullanamama varmı? Sonuçta düzgün kullanılamayacaksa huawei ve samsung yazılımda daha başarılı.

One Plus modellerinde imei atınca bir sıkıntı olduğunu hiç duymadım dostum, gördüğüm kadarıyla hepsi sorunsuz çalışıyor. Yazılım konusunda kesin bir şey diyemem fakat işlemci ve kamera konusunda toz yutturur diyebilirim. Özellikle kamera video performansında inanılmaz derecede iyi işler çıkarıyor. Cihaza bir ois koymuşlar, tekme atsan sıfır sarsılma oluyor. Bütçem yetseydi başka bir modeli düşünmezdim. Youtubeda çok beğendiğim bir kanal var telefon modellerinin karşılaştırmasını falan yapıyor. Eğer reklama girmiyorsa burada ismini paylaşayım, youtubedan izleyin derim. Orada da denk gelmişti bu cihazların karşılaştırmaları, elimde de inceleyince emin oldum.
Batarya kısmında ekran açık süresini vs buldum. Şarjım şu an dolu olduğu için paylaşmıyorum, %10 seviyelerine indiği zaman uygulamaları ne kadar kullandığımı da paylaşırım

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
One Plus modellerinde imei atınca bir sıkıntı olduğunu hiç duymadım dostum, gördüğüm kadarıyla hepsi sorunsuz çalışıyor. Yazılım konusunda kesin bir şey diyemem fakat işlemci ve kamera konusunda toz yutturur diyebilirim. Özellikle kamera video performansında inanılmaz derecede iyi işler çıkarıyor. Cihaza bir ois koymuşlar, tekme atsan sıfır sarsılma oluyor. Bütçem yetseydi başka bir modeli düşünmezdim. Youtubeda çok beğendiğim bir kanal var telefon modellerinin karşılaştırmasını falan yapıyor. Eğer reklama girmiyorsa burada ismini paylaşayım, youtubedan izleyin derim. Orada da denk gelmişti bu cihazların karşılaştırmaları, elimde de inceleyince emin oldum.
Batarya kısmında ekran açık süresini vs buldum. Şarjım şu an dolu olduğu için paylaşmıyorum, %10 seviyelerine indiği zaman uygulamaları ne kadar kullandığımı da paylaşırım

Reklam olur izin vermezler benim yerlide favorim var farklı sizinkinide özelden önerebilirsiniz ama ben zaten onu alamam sizin gibi en fazla mi 9t'ye çıkabilirim. Aklımda a50, realme 8x, lg v30plus var bakalım. :)

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982

Yok hocam OP cihazlarda IMEI değişiminde herhangi bir sıkıntı çıkmıyor.

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Yok hocam OP cihazlarda IMEI değişiminde herhangi bir sıkıntı çıkmıyor.

Ama yine riskli hocam içine ne yazılım atıyorlar eline geçene kadar işin kurdu değilim ama ben içi açılmış yazılımı kurcalanmış telefona güvenemiyorum hadi donanımsal mevzu olsa o giderilir ama yazılım sıkıntı. :) Orda tertemiz a50 duruyor işlemci 10nm, kamerası güzel çekiyor, gpu benim oynadığım clash tarzı oyunlara yetiyor, 4000mah batarya, yaygın servis, s amoled ekran yeter bana teşekkür ederim yinede ama one ui filanda hoşuma gidiyor bir ihtimal bir sonraki nesil cihazı alırım. Op topuna girmem adamların türkiyede kuruş yatırımı yok kalsın.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Ama yine riskli hocam içine ne yazılım atıyorlar eline geçene kadar işin kurdu değilim ama ben içi açılmış yazılımı kurcalanmış telefona güvenemiyorum hadi donanımsal mevzu olsa o giderilir ama yazılım sıkıntı. :) Orda tertemiz a50 duruyor işlemci 10nm, kamerası güzel çekiyor, gpu benim oynadığım clash tarzı oyunlara yetiyor, 4000mah batarya, yaygın servis, s amoled ekran yeter bana teşekkür ederim yinede ama one ui filanda hoşuma gidiyor bir ihtimal bir sonraki nesil cihazı alırım. Op topuna girmem adamların türkiyede kuruş yatırımı yok kalsın.
Ofisin getirttiği teknomehmet üzerinden almayı düşünüyorum sonuçta ofise getiriyor bu telefonları oradan sıkıntı olacağını sanmam.

HYÇ

Doçent
Reaksiyon puanı
573
Pil kullanımında ekran süresini daha önce atmamıştım. Sürekli wifi açıktı, aod kapalıydı. Kullanım sosyal medya, müzik, video.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2019-08-12-23-06-53-594_com.miui.securitycenter.png
    Screenshot_2019-08-12-23-06-53-594_com.miui.securitycenter.png
    66.4 KB · Görüntüleme: 289
  • Screenshot_2019-08-12-23-06-28-841_com.miui.securitycenter.png
    Screenshot_2019-08-12-23-06-28-841_com.miui.securitycenter.png
    46.6 KB · Görüntüleme: 256
  • Screenshot_2019-08-12-23-06-24-982_com.miui.securitycenter.png
    Screenshot_2019-08-12-23-06-24-982_com.miui.securitycenter.png
    25.6 KB · Görüntüleme: 307

Kararsız23

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,124
Pil kullanımında ekran süresini daha önce atmamıştım. Sürekli wifi açıktı, aod kapalıydı. Kullanım sosyal medya, müzik, video.

5 saat kullanım sonucu %43 şarj anladığım kadarıyla.

Doğru anlamış mıyım?

xdangerx

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar, ben de bu cihazdan yeni aldım ve şöyle bir sorun fark ettim: örneğin mesajlaşma, WhatsApp gibi uygulamalardan bir mesaj geldiğinde uygulama içine girip o mesajı okumadan çıktığımız takdirde ana ekrandaki uygulama ikonundan okunmayan mesaj sayısı da gidiyor. Yani hiç mesaj gelmemiş gibi görünüyor. Bu sorun nasıl çözülür bilgisi olan varsa yardımcı olursa çok sevinirim.

DOBROUTRO07

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar. İki gün önce aldığım Mi 9T ile ilgili kısa bir deneyim yazısı yazmak istedim. Gördüğüm kadarıyla forumda birçok insanın ilgisini çekmiş bir model ve çok fazla almayı düşünen var. Videolu anlatım yapamadım elimde ikinci bir kamera olmadığı için. Kısa süreli kullanım deneyimimi aktaracağım ilgili arkadaşlara.
1. İşlemci: Snapdragon 730 işlemcisi gayet iyi bir kullanım sunuyor. Oyun oynayan birisi olmadığım için oyun performansı hakkında net bir şey diyemem. Gün içinde yaklaşık 4/5 uygulamayı arka arkaya çok rahat kullanabiliyorsunuz. Şimdiye kadar tekleme/çökme durumu olmadı. Oyunlarda da çok rahat işinizi göreceğini düşünüyorum. Telefonun işlemci yönü gayet iyi.
2. Ekran: FHD Amoled paneliyle çok başarılı bir ekrana sahip diyebilirim. Parlaklığı fazlasıyla iyi. Gün ışığında da çok rahat ekranı görebiliyorsunuz. Ayrıca ekranın sadece paneli değil, donanımı da fazlasıyla iyi.
3. Batarya: Cihazın 4000 mAh bataryası bulunuyor. Gün içinde sosyal medyayı aktif olarak kullanıyorum, bazen Wi-fi ile bazen mobil veri ile. Müzik dinleyip video izliyorum. Şu an için 7 saat 43 dakika kullanım yapmış olmama rağmen cihazın pili %81. Yani bataryası çok iyi. Şarj olma süresini ölçme fırsatım henüz olmadı, yakın zamanda ölçebilirsem burada belirtirim.
4. Ekrandan Parmak İzi: Parmak izi okuyucusu stabil çalışıyor diyebilirim. Çok nadir okumadığı oluyor. A50 modelinden bir tık daha iyi, S10 modelinden bir tık daha kötü.
5. Kamera: Cihazın ön kamerası bilindiği üzere pop-up şeklinde. Ön kameraya güzel bir ışıklandırma yapmışlar ve hoş duruyor. MP, diyafram gibi bilgilere internetten de ulaşabileceğiniz için o tarz bilgilendirmeler yapmayacağım. Cihazın kameraları gayet güzel. Ön kamerası bir tık soluk çekiyor gibi göründü gözüme. Arka kamerası modlarla birlikte iyi bir kullanım sunuyor. Gece modu başarılı. Portre modunda bir tık daha iyi olabilirmiş. Pro modda bize bırakılan ayarlamalar yeterli seviyede. Yakın zamanda birkaç fotoğraf örneği atabilirim müsait olduğumda. Kamera genel anlamda iyi. Rakiplerine göre kıyaslama yapacak olursam A70 modelinden bir tık iyi, Mate 10 Pro ve LG G7 modelinden bir tık kötü bir kamerası var.
6. Ses: Hoparlör ve kulaklık girişi kalitesi kötü değil. Mono hoparlör olduğu için anlaşılabilir bir durum. Hi-Fi, Hi-Res kendini hissettiriyor. Hoparlör yüksek seviyede ses çıkarsa da en üst seviyeye getirildiğinde seste bir tık bozulma olduğunu hissediyorsunuz. Kulaklık performansı da iyi denilebilir. Aynı durum kulaklık girişinde de var, ses en yüksek seviyede açılırsa bir tık bozulma oluyor. Fakat en yükseğe getirmeden de rahatlıkla müzik dinlenebilir durumda oluyor. Kulaklığım orta seviye JBL modellerinden.
7. MIUI 10: İlk defa Xiaomi kullanan biriyim. LG'den sonra Xiaomi kullanmak pek zor olmadı. Kullanıcı arayüzü gayet iyi ve fazlasıyla hızlı. Sunduğu özellikler de iyi diyebilirim.
8. Tasarım: Cihazın tasarımını çok beğendim. Ön kamerasının pop-up olmasından dolayı tam ekran deneyimi çok iyi. Arka kapak cam, çerçeve ise alüminyum. Elde tutuş hissiyatı fazlasıyla iyi.
Genel anlamda cihazı beğendiğimi söyleyebilirim. Birçok özelliği ortalama bir kullanıcıyı fazlasıyla memnun eder. İşlemcisi veya kamerası daha iyi bir cihaz arayanlar için LG G7 ve Mate 10 Pro modelleri de bu cihazın en önemli rakipleri konumunda şu an. Aklıma gelen bunlar, sormak istediğiniz sorular olursa yardımcı olmaya çalışırım.
Güle güle kullanın bende bugün alacağım cihazı verdiğiniz bilgiler oldukça benim kafamda olan bazı sorulara cevap oldu..Tekrar Teşekkürler..

HYÇ

Doçent
Reaksiyon puanı
573
Güle güle kullanın bende bugün alacağım cihazı verdiğiniz bilgiler oldukça benim kafamda olan bazı sorulara cevap oldu..Tekrar Teşekkürler..
Rica ederim dostum, hayırlı olsun şimdiden.

Sapplemiwei

Asistan
Reaksiyon puanı
86
Mümkünse oyun deneyimi paylaşabilir misin. Pubg gibi yüksek performanslı oyunlar için.

HYÇ

Doçent
Reaksiyon puanı
573
Mümkünse oyun deneyimi paylaşabilir misin. Pubg gibi yüksek performanslı oyunlar için.
Pubg oynamadım fakat birkaç oyun denedim. Gördüğüm kadarıyla gayet iyi bir performansı var diyebilirim. Uzun süreli kullanımda çok az ısınma oluyor fakat rahatsız edecek düzeyde değil, pek fark etmezsiniz bile. Oyundayken pil performansı da gayet iyi, su gibi akmıyor. Çok fazla oyun oynuyorsanız ve bu çok önemliyse daha yüksek işlemcili cihazlara bakabilirsiniz ama Mi 9T gayet iş görür seviyede

Sapplemiwei

Asistan
Reaksiyon puanı
86
Pubg oynamadım fakat birkaç oyun denedim. Gördüğüm kadarıyla gayet iyi bir performansı var diyebilirim. Uzun süreli kullanımda çok az ısınma oluyor fakat rahatsız edecek düzeyde değil, pek fark etmezsiniz bile. Oyundayken pil performansı da gayet iyi, su gibi akmıyor. Çok fazla oyun oynuyorsanız ve bu çok önemliyse daha yüksek işlemcili cihazlara bakabilirsiniz ama Mi 9T gayet iş görür seviyede
Çok oyun oynamam. Pubg ye 1-2 el girip çıkarım. Sıkıntı olmaz dimi.

HYÇ

Doçent
Reaksiyon puanı
573
Çok oyun oynamam. Pubg ye 1-2 el girip çıkarım. Sıkıntı olmaz dimi.
İçin rahat olsun dostum hiçbir sıkıntı yaşamazsın. Cihazın işlemcisi geçen senenin amiral sınıfı cihazlarıyla eşit düzeyde diyebilirim, rahatlıkla işini görür

Reaksiyon puanı
390
Bende deneyimlerimi paylaşmak istiyorum. Telefon gayet akıcı bir şekilde kullanılabiliyor. Uzun süreli kullanımlarda pil performansı oldukça iyi ve telefon ısınma problemi de yok. Tabi ben telefonda çok oyun oynayan biri değilim. Isınma durumu, oyunlarda kendini gösterebilir ama çok da ısınacağını zannetmiyorum. Kamerası oldukça kaliteli. İçindeki lensler işini oldukça iyi yapıyor. Özellikle, size gece çekimlerinde oldukça kaliteli fotoğraflar sunuyor. Ayrıca portre modu ve odak gücü oldukça iyi diyebilirim. Bunlardan yola çıkarak telefondan oldukça memnunum. Parasını sonuna kadar hakediyor. Almak isteyenler hiç tereddüte girmeden alabilir. Ancak telefonu internetten alacaklar ilk önce alacağı yeri arayıp telefonun türkiye garantili olup olmadığını teyit etsin. Çünkü bazı firmalar Türkiye garantili diye KVK ya da Delta garantili gönderebiliyorlar. Bu telefonu resmi distribütörü Evofonedur ve Genpa ile ortak çalışıyorlar.