Mi 9t ithalatçı garantili ? Türkiye garantili ? Garantisiz ?

Bu konuyu okuyanlar

Dark Wolf

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Merhaba arkadaşlar mi 9t alacağım ama nasıl şekilde almam mantıklı garantili almam yararlı olur mu bilemedim
Mı 9t ithalatçı garantili 6/64 GB 2635TL
Mİ 9T Türkiye garantili 6/64 GB 2759TL
Mı 9t pro garantisiz kayıtlı 6/128GB 2650TL
Mı 9t garantisiz kayıtlı 6/128GB 2300TL
Bildiğiniz gibi garanti kırılmalara para alıyor alacağım telefon komple ekran olduğu için kırılma olasılığı var . kırıldığında bin TL falan gider diye düşünüyorum , e bu garantisiz olsa da neredeyse aynı parayı vereceğim , onun haricinde garantinin karşıladığı (artık sadece yazılım galiba ) herhangi birşey bozulursa en azından ona ücret ödemem diyorum , yani kafam karışık önerilerinizi bekliyorum .

Webhead

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Merhaba arkadaşlar mi 9t alacağım ama nasıl şekilde almam mantıklı garantili almam yararlı olur mu bilemedim
Mı 9t ithalatçı garantili 6/64 GB 2635TL
Mİ 9T Türkiye garantili 6/64 GB 2759TL
Mı 9t pro garantisiz kayıtlı 6/128GB 2650TL
Mı 9t garantisiz kayıtlı 6/128GB 2300TL
Bildiğiniz gibi garanti kırılmalara para alıyor alacağım telefon komple ekran olduğu için kırılma olasılığı var . kırıldığında bin TL falan gider diye düşünüyorum , e bu garantisiz olsa da neredeyse aynı parayı vereceğim , onun haricinde garantinin karşıladığı (artık sadece yazılım galiba ) herhangi birşey bozulursa en azından ona ücret ödemem diyorum , yani kafam karışık önerilerinizi bekliyorum .
garantiyi çok sallama bence ithalatçı veya distribütor garantili hiç farketmez kafana göre takıl

ahm@

Profesör
Reaksiyon puanı
1,379
Tr garantili al bence farka değmez

Mustafa Deliktaş

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
2,239
Aldığın cihazda fabrika çıkışı bir hata varsa ve 2 ay sonra cihazın kullanılmaz hale gelirse garantili almadığına çok pişman olursun. Bakın normal şartlarda ben de çok güvenmem garantiye ama teknoloji bu; biraz da şans işi. Cihazda bariz bir hata varsa ortada kalmayın ve garantili alın derim.

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Bu bir risktir ve riskin büyüklüğüne göre zararın veya kar'ın vardır. Riski göze almaya değermi deymez mi senin vereceğin karar bir nevi kumar
Birisi gider 2600 TL veri Mi 9T pro kaçak alır telefonda en ufak bir sorun olmaz kırmaz IMEI yakalanmaz flan çok güzel kullanır. Sen 3900 TL verirsin TR garantili alırsın öyle kullanırsın ama arada fark yoktur.
2. ihtimal kaçak alırsın bir parçası sorunlu olur yazılımsal bozuk çıkar veya 1-2 ay sonra bozulur başına bela olur garantilik durum olur arkanda duracak firma bulamazsın. IMEI çakma çıkar yakalanır flan cezası ile 1500-2000TL isterler zarara girersin gibi riskler var.
Şahsen ben kendime el altından sahinden gibi yerlerden garantisiz telefon almam. Güvenilir sitelerdeki satıcılardada ithalatçı fiyatı ile normal garantili fiyatı arasında 80-100 TL anca oynuyor almış iken TR garantili alırım kafam rahat olur. İlerde satarkende TR garantili kutulu ürün diye satarım.

Dark Wolf

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Haklısınız galiba tr garantili almak daha mantıklı . Hafızası 64 GB bile olsa zaten telefonda otg var o özelligi kullanılır çözülür sorun . Teşekkür ederim herkese

Son mesajlar