İthalatçı Garantili Oneplus 6 mı Tr Mi 8 mi?

akinoznazik

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Merhaba arkadaşlar, başlıkta da belirttiğim gibi ithalatçı garantili oneplus 6 mı tercih edilmeli yoksa tr garantili mi 8 e mi yönelinmeli? Ayrıca bunlara ek meizu 16th de değerlendirilebilir mi?

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Oneplus6 derim ben uzun vade de performans açısından. Bataryasıda daha başarılı. Meizu 16th beğendiğim ama uzun vade de bataryası sıkıntı oluşturabilecek bir cihaz.

TheTruthHurts

Profesör
Reaksiyon puanı
3,139
Merhaba arkadaşlar, başlıkta da belirttiğim gibi ithalatçı garantili oneplus 6 mı tercih edilmeli yoksa tr garantili mi 8 e mi yönelinmeli? Ayrıca bunlara ek meizu 16th de değerlendirilebilir mi?
Bence mi8. Oneplus’ın yazılımı mükemmel olsa da ithalatçı olması sıkıntı yaratabilir. Mi8’dd gayet güzel bir alternatif. Donanımı benzer,hatta kamerası daha iyi.

Ama ithalatçı olmasında sıkıntı yoksa direk oneplus 6’ya yönel.

akinoznazik

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Oneplus6 derim ben uzun vade de performans açısından. Bataryasıda daha başarılı. Meizu 16th beğendiğim ama uzun vade de bataryası sıkıntı oluşturabilecek bir cihaz.
Peki xiaomi mi 8 hakkında düşünceniz nedir? Oneplus ithalatçı olduğu için biraz düşünceliyim.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Bence mi8. Oneplus’ın yazılımı mükemmel olsa da ithalatçı olması sıkıntı yaratabilir. Mi8’dd gayet güzel bir alternatif. Donanımı benzer,hatta kamerası daha iyi.

Evet benimde ithalatçı olduğu için şüphelerim var. Mi 8 oneplus 6 yı çok çok aratmayacak bir cihaz mıdır? Sonuçta tr garantili arasında çok fark olmalı ki ithalatçıya yönelimi biraz arttırsın ve fiyat farkına bakıca arada çok fiyat farkıda yok ancak biri tr garantili

Son düzenleme:

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Mi 8 hakkında @TheTruthHurts ile aynı düşünüyorum ama birde şu var sağlam bir kılıf ve koruyucu ile cihazın hiç bir sıkıntısı kalmaz çok ekstrem bir durum olmazsa.
Birde mi8 en iyi garanti kvk'da zannedersem o bile pek iyi garanti hizmeti vermiyor yani cihaz değişim olacaksa her türlü thh'ye gideceksin. Dikkatli kullanırsan op6 seni uzun süre üzmez. Mi8 alacaksanız cepport kvk'lı tavsiye ederim çok iyi değil ama genpa/evofone'a tercih ederim.

ProMaster

Asistan
Reaksiyon puanı
17

bence de ithalatçı garantili olması sıkıntılı hocam tercihini mi'den yana kullanman ileride daha az başını ağrımasına sebep olabilir.

Death Mark

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,384
Oneplus 6T'yi beklemezsen, Mi 8 al derim.

AloneDarker

Asistan
Reaksiyon puanı
24
İthalatçı garantili cihazlarda bir sıkıntı çıktığında başın çok ağrır bende mi 8 diyorum

akinoznazik

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Tamamdır arkadaşlar hepinize teşekkür ederim. O zaman mi 8 e yönelmek en mantıklısı gibi duruyor.

TheTruthHurts

Profesör
Reaksiyon puanı
3,139
Peki xiaomi mi 8 hakkında düşünceniz nedir? Evet benimde ithalatçı olduğu için şüphelerim var. Mi 8 oneplus 6 yı çok çok aratmayacak bir cihaz mıdır? Sonuçta tr garantili arasında çok fark olmalı ki ithalatçıya yönelimi biraz arttırsın ve fiyat farkına bakıca arada çok fiyat farkıda yok ancak biri tr garantili
Donanımda aratmaz. İkisi de klasik amiral gemisi donanımı taşıyor. Hatta mi8’in kamerası önceden dediğim gibi daha iyi.

Oneplus ise yazılımda öne çıkıyor. Arayüzü stoğa yakın. Yani hafif ve hızlı. Bu,Mi8’in MIUI’si yavaş anlamına gelmiyor ama stoğa yakın arayüz istiyorsan oneplus’a yönelsen daha iyi olur.

akinoznazik

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Donanımda aratmaz. İkisi de klasik amiral gemisi donanımı taşıyor. Hatta mi8’in kamerası önceden dediğim gibi daha iyi.

Oneplus ise yazılımda öne çıkıyor. Arayüzü stoğa yakın. Yani hafif ve hızlı. Bu,Mi8’in MIUI’si yavaş anlamına gelmiyor ama stoğa yakın arayüz istiyorsan oneplus’a yönelsen daha iyi olur.
Performans noktasında aşırı bir fark yoksa mi 8 daha mantıklı gibi duruyor. Beni performans anladımda 2-3 sene idare etsin yeter.

DKN NZY

Rektör
Reaksiyon puanı
10,146
Bence ithalat sorun olmassa op 6

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Mi8 düşürme yada su geçirme olmazsa rahat götürür sizi uzun süre 2/3 yıl çok rahat hatta.

akinoznazik

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Aşırı bir fark görmezsin merak etme. 2-3 sene de götürür.
Mi8 düşürme yada su geçirme olmazsa rahat götürür sizi uzun süre 2/3 yıl çok rahat hatta.
Teşekkür ederim arkadaşlar. Mi 8 almaya karar verdim. Umarım beni memnun eder. Sizin yakın çevrenizde kullanan var mı? Bir sürü video var ancak günlük kullanım tecrübesi tabiki daha farklı. Böyle bir bilgiye sahipseniz o konuda da aydınlatırsanız çok memnun olurum.

EnineBoyuna

Öğrenci
Reaksiyon puanı
25
Mi 8 içindeki MUI özellikleriyle gerçekten çok kullanışlı hiç pişman olmayacaksın emin ol.

Genzo W.

Asistan
Reaksiyon puanı
78
apple ve belki huawei hariç diğerlerinin ithalatçı garanti ile bi farkı olduğunu düşünmüyorum.

Melih B.

Asistan
Reaksiyon puanı
85
apple ve belki huawei hariç diğerlerinin ithalatçı garanti ile bi farkı olduğunu düşünmüyorum.

Aynen katılıyorum, sektörde olan arkadaşım var, hepsinin aynı olduğunu bizzat söylüyor. Büyük firmaların bile başka merdiven altı teknik servislere gönderdiğini de ekliyor bizzat.

Mustafa_elms

Asistan
Reaksiyon puanı
42

Bence de mi 8 tr daha mantıklı zaten aralarında fazla performans farkı yok
Ama eşeği sağlam kaziga bağlayın ithalat garanti sıkıntı.