mi 11 lite vs Se 2020

Bu konuyu okuyanlar

user282548548

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
sizce Xiaomi mi 11 lite mı almalıyım yoksa İphone Se 2020 mi almalıyım?

user282548548

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Tabiki Se 2020.Xiaomi yazılım konusunda üzer.
ama Se nin boyutu çok küçük ve kamerası mi 11 lite ta göre daha güçsüz gibi geliyor ve bataryası apple bir telefon için çok düşük
Mesaj otomatik birleştirildi:

Tabiki Se 2020.Xiaomi yazılım konusunda üzer.
bir de sizce ben whatsapp, instagram, youtube gibi uygulamalar kullanacağım hangisi günlük kullanım için 3-4 sene gider bunlar haricinde başka önerebileceğiniz telefon var mı?

(Evo)lution

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,639
ama Se nin boyutu çok küçük ve kamerası mi 11 lite ta göre daha güçsüz gibi geliyor ve bataryası apple bir telefon için çok düşük

bir de sizce ben whatsapp, instagram, youtube gibi uygulamalar kullanacağım hangisi günlük kullanım için 3-4 sene gider bunlar haricinde başka önerebileceğiniz telefon var mı?
Tam tersi. iPhone SE nin kamerası Xiaomi Mi 11 Lite dan çok daha iyi. Kağıt üstündeki abartı rakamlar gerçeği ifade etmiyor. Bu iki cihaz arasından kesinlikle iPhone SE derim. Ama iPhone SE yerine Sd865 li Galaxy S20 FE (SM-G780G) yi almanızı tavsiye ederim.

Applemania

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,461

Kamera tarafında Se 2020 Mi 11 lite dan daha iyi.Batarya konusunda Mi 11 lite daha iyi olsada Xiaominin arayüz ve yazılım tarafındaki problemleri seni ciddi derecede üzeceğini düşünüyorum.Uygulama konusunda Se 2020 4 yada 5 yıl rahat götürür.Se 2020 ios 18 e kadar güncelleme alacak.Güncelleme bitse bile Apple tarafında en az 2 yıl daha uygulamalar çalışır.Uygulama konusunda Se 2020 memnun eder.Ben büyük ekran ve iyi batarya performansı istiyorum diyorsan Snapdragonlu S20 Fe yada Xr almanı tavsiye ederim.

bilal sarıkaya

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
SE nin kamerası Xiaomi ile yarışamaz onu en baştan söyleyeyim,kamerada ki tek avantaşı optik imaj sabitleyicisi var SE de başka hiçbir avantajı yok.Yazılıma gelince İOS herzaman Android karşısında hız ve performansta kazanır,ama snapdragon 730G nin de iostan daha iyi yaptığı işler var androidin de verdiği avantajlar ile,BATARYA kesinlikle küçümsenmeyecek bir detay SE ile sabah %100 evden çık normal kullanımda akşam 18 de şarjın % 35-40 a düşecek xiaomi ile %50-60,xiaomi 90 hz ekran var ona rağmen SE de 60 hz ekrana rağmen batarya 1850 MAH 1 günü asla çıkaramazsın Youtubede video izlersen,sosyal medyada takıl,netflix de dizi film izle asla 1 günü çıkaramaz

Son mesajlar