Mi 10T Alınır Mı? Düşünceleriniz...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

lordare

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
1,905
Bana sorarsan hiçbir telefona 3.500TL'den fazla verilmez. Üst segment olmasın orta segment olsun yarı fiyatına olsun iki üç yıl sonra telefonu tekrar yenile yani.
Tabi bu benim şahsi düşüncem, herkesin düşüncesi farklıdır.

Webhead

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Öyle bir anlatıyorsun ki sanki Xiaominin sunduğu garanti süper.Türkiyede Apple ile Huawei dışında iyi bir servis ve üst düzey garanti sunan bir marka yok.Garanti önemli önemsiz demiyorum ama Xiaomide çok iyi bir garanti sunmuyor.Garantiden dolayı burun kıvırdığın Oneplus 8t Mi 10t Pro dan bir çok noktada daha iyisini sunan bir cihaz.Mi 10t Pro 144hz ips ekran sunarken Oneplus 8t 120hz amoled panel sunuyor.Mi 10t de 144hz aktif edilse bile sürekli çalışmıyor ama Oneplus 8t deki 120hz ekran hızı manuel olduğu için aktif edildiğinde sürekli çalışıyor.Kamera konusunda Oneplus 8t yazılım farkıyla bariz üstün.Arayüz tarafında Oxygen-os akıcılığı sayesinde Oneplus 8t daha iyi bir deneyim sunuyor.Bugün Oneplus 8t alan kişi 5 yıl performans konusunda üzülmez ama aynı şeyi Mi 10t Pro için söyleyemiyoruz.
OnePlus varken Xiaomi alınmaz şuanda ben Xiaomi Mİ9T kullanıyorum gayet memnunum ama 3 sene sonra Android bir telefon alacak olsam tercihimi OnePlus'tan yana kullanırım
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bana sorarsan hiçbir telefona 3.500TL'den fazla verilmez. Üst segment olmasın orta segment olsun yarı fiyatına olsun iki üç yıl sonra telefonu tekrar yenile yani.
Tabi bu benim şahsi düşüncem, herkesin düşüncesi farklıdır.
En iyisi öyle yapmak çünkü üst segment Android telefon alıyorsun 7 bin liraya ve 2-3 sene sonra satmak isteyince zarara giriyorsun elinde kalıyor bu konuda İPhone daha mantıklı ama tasarım batarya performası konusunda Android daha başarılı yazılımda ise IOS her zaman Android'i tokatlayacaktır

Erenist2020

Dekan
Reaksiyon puanı
7,299
Öncelikle 1 aydır Xiaomi Mi 10T 8/128 modelini kullanıyorum bunu belirteyim.Sorunuz olursa tekrardan sorarsanız bilgilendirmeye çalışırım.İlk olarak telefon harici bazı belirtmem gereken noktalar var.Bir kere cihaz alırken ilk olarak isteklerinizi ve bütçenizi belirlemelisiniz daha sonra bu kriterlere göre gerekli markaların gerekli modellerini araştırmalısınız. Cihaz alırken şu markaları direk genel olarak yorumlamayı bırakmanız lazım, her markanın iyi ve kötü modelleri olur bu her konuda geçerlidir. Hiçbir markayı gereksiz yere savunmanın anlamı yok sonuçta para veriyorsunuz ve o paraya istediğiniz özellikleri almak sizin en doğal hakkınız. Şimdi gelelim telefona ;

Performans :
Burada yazılanlara göre arayüzde hantallık,donma,kasma hata vb. hiçbir sorunla karşılaşmadım ve cihaz performans olarak beni fazlasıyla tatmin etti. Parmak izi sensörü ve yüz tanıması başarılı.

Batarya Performansı :
Batarya konusunda aynı şekilde hiçbir sorun yaşamadım. 1 aydır ara ara ekran sürelerine bakıyorum ve birkaç ss almışım. Telefon %100 den %54 e 7 saat 25dk ekran süresi vermiş. Fakat bu kullanımınıza göre değişir,ben bu %46 lık kısımda çoğunlukla wp,biraz youtube,google vs takıldım.Oyun oynamıyorum oyun oynarsanız doğal olarak bu performansı alamazsınız.

Ekran :

Burada amoled ekran istiyorsanız başka cihazlara bakın. Ama ben amoled sevmeme ve amoledden geçmeme rağmen ekran kötü değil,144hz olması zaten farkı kapatıyor ve adaptive olması bence önemli.Genel kullanımda 144hz, wpde uzun süre kalınca ve youtube vs 144 fps alamayacağı yerlerde çekiyor zaten bildiğinizi düşünüyorum.

Kamera :

Arka kameradan üst düzey beklentiniz varsa hayal kırıklığı yaşarsınız(Ön kamera güzel). Kamera konusunda Xiaomi'nin yazılım konusunda ben de zayıf olduğunu düşünüyorum. Orta seviye kamera performansı var genel olarak, sensör olarak IMX682 sensörünü kullanıyor zaten(Orta seviye).Eğer kameraya ekstra önem veriyorsanız başka modellere bakın ama yok ben günlük kullanıcıyım vs diyorsanız kesinlikle işinizi görür. Ama bu fiyata daha iyi kameralı telefonlar var.Gerekirse birkaç fotoğraf atarım duruma göre.

Tasarım :

Bu tamamen kişiden kişiye değişir ben başarılı buldum gayet güzel tasarımı.Sadece kalın ve ağır biraz ama benim için problem değil bu .

Sonuç olarak :

İsteklerinizi belirlemeden alınır alınmaz muhabbeti çok saçma ve gereksiz. Herkesin kendine göre kriterleri vardır. Sen ios ekosistemini seviyorsan,kamerası iyi olsun makroyla işim yok telefonun ekranının küçük olması,batarya performansı benim için önemli değil ben performans ve apple istiyorum dersen se2020 alırsın. Ama yok benim kriterlerim başka ben ekran büyük vs. istiyorum batarya önemli,performansı iyi olsun diyorsan Mi 10T alırsın. Ekran amoled istiyorsan başka bir cihaza bakarsın. Burada isteklerini duymadan o alınır bu alınmaz diyenlere kulak asma. Ben 1 aydır kullanıyorum burada yazılanlara bakınca sanki başka telefon kullanıyorum dedim. Bu fiyata her şeyi iyi olan bir cihaz satın alamazsınız zaten öyle alınsa 9 bin 10 bin hatta 20 bin tl lik telefonlar piyasada neden olsun ? Mesela 7 bin TL ye en alınası cihaz bana göre iphone 11.Ama butçem 5bin TL idi ve bunu aldım ve gayet memnunum. Şu marka isimlerine göre değil model ve kişinin kendi isteklerine göre öneride bulunursanız herkes için daha iyi olur. Tartışmak isteyen olursa her türlü görüşe açığım burada gereksiz şekilde kavga etmek çok saçma.Herkesin kendi parası ve bu paraya kendi isteklerini karşılayan bir cihaz almak herkesin en doğal hakkıdır.Sorunuz olursa yardımcı olurum.
2 yıl sonrada buraya performansı ve arayüz akıcılığını yaz.Daha yeni almışsın bir zahmet kasmasın.144hz ın adaptif olması bana göre rezalet.144hz ı aktif ediyorsun 2dk 144hz çalışıyor bir anda 60hz a geçiyor ve sen cihazın o anda kastığını düşünüyorsun.Oneplus 8t de 120hz ekran hızı var ve sen 120hz ı aktif ettiğinde her zaman 120hz çalışıyor.Sürekli 120hz çalışması demek olağanüstü bir akıcılık demek.Benim eleştirim bu cihazda termal soğutma sistemi olmasaydı o zaman 144hz ın adaptif olmasını anlardım ama termal soğutma sistemi olduğu halde böyle bir şeyin olması bana göre saçmalık.Daha önce söyledim yine söylüyorum Mi 10t Pro benim gözümde bir balon.5500 TL ye daha iyi cihazlar varken bu cihazın asla yüzüne bakmam.

OnePlus varken Xiaomi alınmaz şuanda ben Xiaomi Mİ9T kullanıyorum gayet memnunum ama 3 sene sonra Android bir telefon alacak olsam tercihimi OnePlus'tan yana kullanırım

En iyisi öyle yapmak çünkü üst segment Android telefon alıyorsun 7 bin liraya ve 2-3 sene sonra satmak isteyince zarara giriyorsun elinde kalıyor bu konuda İPhone daha mantıklı ama tasarım batarya performası konusunda Android daha başarılı yazılımda ise IOS her zaman Android'i tokatlayacaktır
2 yada 3 yıl sonra Oneplus deneyimi yaşayacaksan Oneplus 8 Pro al derim.Oneplus 8 Pro onlarca incelemesini izledim.Böyle bir android cihaz yok.Hemen hemen her konuda mükemmeli sunuyor.Ekran kalitesi olsun,kamera olsun,120hz olsun gerçekten bir şaheser.Daha önce birkaç kamera testi ve kısa incelemelerde iyi olduğunu görmüştüm ama detaylı incelemelerde cihaz iyi değil mükemmel bir kalite sunuyor.

Son düzenleme:

Webhead

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
1 yıl sonrada buraya performansı ve arayüz akıcılığını yaz.Daha yeni almışsın bir zahmet kasmasın.144hz ın adaptif olması bana göre rezalet.144hz ı aktif ediyorsun 2dk 144hz çalışıyor bir anda 60hz a geçiyor ve sen cihazın o anda kastığını düşünüyorsun.Oneplus 8t de 120hz ekran hızı var ve sen 120hz ı aktif ettiğinde her zaman 120hz çalışıyor.Sürekli 120hz çalışması demek olağanüstü bir akıcılık demek.Benim eleştirim bu cihazda termal soğutma sistemi olmasaydı o zaman 144hz ın adaptif olmasını anlardım ama termal soğutma sistemi olduğu halde böyle bir şeyin olması bana göre saçmalık.Daha önce söyledim yine söylüyorum Mi 10t Pro benim gözümde bir balon.5500 TL ye daha iyi cihazlar varken bu cihazın asla yüzüne bakmam.

2 yada 3 yıl sonra Oneplus deneyimi yaşayacaksan Oneplus 8 Pro al derim.Oneplus 8 Pro onlarca incelemesini izledim.Böyle bir android cihaz yok.Hemen hemen her konuda mükemmeli sunuyor.Ekran kalitesi olsun,kamera olsun,120hz olsun gerçekten bir şaheser.Daha önce birkaç kamera testi ve kısa incelemelerde iyi olduğunu görmüştüm ama detaylı incelemelerde cihaz iyi değil mükemmel bir kalite sunuyor.
hocam 8 Pro'nun ekranı gereksiz büyük 8T almak bana daha mantıklı geliyor

Erenist2020

Dekan
Reaksiyon puanı
7,299
hocam 8 Pro'nun ekranı gereksiz büyük 8T almak bana daha mantıklı geliyor
8t de güzel cihaz ama 8 Pro mükemmel bir kalite sunuyor.Cihazın ekran kalitesi ve Kamerası hoşuma gitti ama edge ekrana bende senin gibi gıcık oluyorum.

Webhead

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
1 yıl sonrada buraya performansı ve arayüz akıcılığını yaz.Daha yeni almışsın bir zahmet kasmasın.144hz ın adaptif olması bana göre rezalet.144hz ı aktif ediyorsun 2dk 144hz çalışıyor bir anda 60hz a geçiyor ve sen cihazın o anda kastığını düşünüyorsun.Oneplus 8t de 120hz ekran hızı var ve sen 120hz ı aktif ettiğinde her zaman 120hz çalışıyor.Sürekli 120hz çalışması demek olağanüstü bir akıcılık demek.Benim eleştirim bu cihazda termal soğutma sistemi olmasaydı o zaman 144hz ın adaptif olmasını anlardım ama termal soğutma sistemi olduğu halde böyle bir şeyin olması bana göre saçmalık.Daha önce söyledim yine söylüyorum Mi 10t Pro benim gözümde bir balon.5500 TL ye daha iyi cihazlar varken bu cihazın asla yüzüne bakmam.

2 yada 3 yıl sonra Oneplus deneyimi yaşayacaksan Oneplus 8 Pro al derim.Oneplus 8 Pro onlarca incelemesini izledim.Böyle bir android cihaz yok.Hemen hemen her konuda mükemmeli sunuyor.Ekran kalitesi olsun,kamera olsun,120hz olsun gerçekten bir şaheser.Daha önce birkaç kamera testi ve kısa incelemelerde iyi olduğunu görmüştüm ama detaylı incelemelerde cihaz iyi değil mükemmel bir kalite sunuyor
OnePlus 8 Pro zaten en baba cihaz ama ben 8T alırım çünkü 8 Pro ekran gereksiz büyük bir de kavisli ekran çok sevmiyorum tamam estetik görünüyor ama avcum istemsiz yerlere değiyor falan düz ekran en iyisi hocam

8t de güzel cihaz ama 8 Pro mükemmel bir kalite sunuyor.Cihazın ekran kalitesi ve Kamerası hoşuma gitti ama edge ekrana bende senin gibi gıcık oluyorum.
alırsam gümüş rengini alırım çünkü daha premium duruyor

Son düzenleme:

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
25,270
Öyle bir anlatıyorsun ki sanki Xiaominin sunduğu garanti süper.Türkiyede Apple ile Huawei dışında iyi bir servis ve üst düzey garanti sunan bir marka yok.Garanti önemli önemsiz demiyorum ama Xiaomide çok iyi bir garanti sunmuyor.Garantiden dolayı burun kıvırdığın Oneplus 8t Mi 10t Pro dan bir çok noktada daha iyisini sunan bir cihaz.Mi 10t Pro 144hz ips ekran sunarken Oneplus 8t 120hz amoled panel sunuyor.Mi 10t de 144hz aktif edilse bile sürekli çalışmıyor ama Oneplus 8t deki 120hz ekran hızı manuel olduğu için aktif edildiğinde sürekli çalışıyor ve daha akıcı bir deneyim sunuyor.Kamera konusunda Oneplus 8t yazılım farkıyla bariz üstün.Arayüz tarafında Oxygen-os akıcılığı sayesinde Oneplus 8t daha iyi bir deneyim sunuyor.Bugün Oneplus 8t alan kişi 5 yıl performans konusunda üzülmez ama aynı şeyi Mi 10t Pro için söyleyemiyoruz.
Hocam ben 8T ile Mi 10T'yi karşılaştırmıyorum ki. Bana kalsa 8T, düz Mi 10'dan da daha iyi ancak garanti olması her zaman bir avantajdır. En kötü gidersin tüketici haklarına, hakkını alırsın. İnsanlar daha HB gibi yerlerden telefon almaya çekiniyor, birde garantisiz telefon mu alacaklar 5K civarına. He alan var mı yok değil ancak sayısı az.

Reaksiyon puanı
6,381
Şahsen ben sadece teknik özelliklerine bakıp çok iyi demem giderim verdiği deneyime bakarım, o içindeki 865 veya sadece rakam olan 64 mp veya 144 Hz ile göz boyanan telefonun alınacak bir yanının olduğunu düşünmüyorum.

Xiaomi'nin her cihazında olduğu gibi ara yüzün çöp olması ve Xiaomi'nin güncellemeleri optimize etmeden getirmesi bu cihazın da ömrünü 2 belki 3 yıl yapıyor. Çok güzel oyun oynadığınız cihaz ara yüzde kasıyor, bastığınızda geç tepki veriyor. Sonra gelen güncellemeler hiç optimize çalışmıyor.

Bir cihazı alıp daha bir kaç ay olmuşken kullanıcı deneyimi diyerek kendi cihazı olduğu için cihazı öven insanların deneyimi kullanıcı deneyimi değildir.

Bunlar yerine Xr, Se 2020, kayıtlı bir Oneplus 8T, P30 veya Note 10 Lite öneririm.

Vienza

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
Arkadaşım ben kendi deneyimimi paylaştım tartışabiliriz diyorum. İyi yönünü kötü yönünü söylüyorum kullandığım kadarıyla adamlar direk agresif agresif konuşuyor. Biri yazmış birkaç ay kullanmakla kullanıcı deneyimi paylaşılmaz öbürü yazmış 2 yıl sonra aynı şeyleri söyle vs. Hayır cihazı siz ne kadar kullandınız burda bilişim uzmanı kesildi herkes ben anlamadım. Açık şekilde gördüğüm eksikleri belirttim. İleride farklı sorunlar oluşursa yine yazarım. Oneplus 8t diyor o telefonun mükemmel bir telefon olduğunu biz de biliyoruz ama çoğu kişi garantili bir telefon almak istiyor, garanti işini önemsemeyen adam da gider oneplus alır geçer. Veya özelliklerini beğenmez en kötü Xiaomi'yi sevmiyordur gider başka alır kimse kimseyi zorlamıyor. Adam telefonu merak etmiş ki başlığı açmış ben de kullanıcısı olarak yardımcı olmaya çalışıyorum. Adam telefonu hayatında canlı görmemiş belki burada 1 2 ay kullanmakla kullanıcı deneyimi aktarılmaz diyor. Tane tane anlatmaya çalışıyorum herkesin kendi istekleri kendi tercihi diye adamlar direk saldırmaya yer arıyor. Ben elimde olduğu için şimdiye kadarki tecrübemi paylaştım yoksa banane babamın şirketi mi Xiaomi kim ne alırsa alsın. İsterseniz paraları fırında kızartın soslayıp hareketlere bak

Erenist2020

Dekan
Reaksiyon puanı
7,299
Arkadaşım ben kendi deneyimimi paylaştım tartışabiliriz diyorum. İyi yönünü kötü yönünü söylüyorum kullandığım kadarıyla adamlar direk agresif agresif konuşuyor. Biri yazmış birkaç ay kullanmakla kullanıcı deneyimi paylaşılmaz öbürü yazmış 2 yıl sonra aynı şeyleri söyle vs. Hayır cihazı siz ne kadar kullandınız burda bilişim uzmanı kesildi herkes ben anlamadım. Açık şekilde gördüğüm eksikleri belirttim. İleride farklı sorunlar oluşursa yine yazarım. Oneplus 8t diyor o telefonun mükemmel bir telefon olduğunu biz de biliyoruz ama çoğu kişi garantili bir telefon almak istiyor, garanti işini önemsemeyen adam da gider oneplus alır geçer. Veya özelliklerini beğenmez en kötü Xiaomi'yi sevmiyordur gider başka alır kimse kimseyi zorlamıyor. Adam telefonu merak etmiş ki başlığı açmış ben de kullanıcısı olarak yardımcı olmaya çalışıyorum. Adam telefonu hayatında canlı görmemiş belki burada 1 2 ay kullanmakla kullanıcı deneyimi aktarılmaz diyor. Tane tane anlatmaya çalışıyorum herkesin kendi istekleri kendi tercihi diye adamlar direk saldırmaya yer arıyor. Ben elimde olduğu için şimdiye kadarki tecrübemi paylaştım yoksa banane babamın şirketi mi Xiaomi kim ne alırsa alsın. İsterseniz paraları fırında kızartın soslayıp hareketlere bak
Ben senin deneyimine kötü bir şey yazmadım sadece 2 yıl sonrada buraya deneyimini yazmanı söyledim.Xiaominin arayüzünden kaynaklı hatalar var ve bundan şikayetçi bir sürü insan var.Sen 144hz iyi yazmışsın ben buna katılmadığımı belirttim.Sana saldırmadım.Kendi düşüncemi yazdım.Bu cihazı almak isteyenlerin alma gerekçesi 144hz.Burda Xiaominin insanları yanıltması var.144hz manuel değil adaptif olarak var yani 144hz belli durumlarda çalışıyor.Sürekli aktif değil.144hz ı manuel kullanamayacaksam ne anladım 144hz olmasından.Cihazı eline almadın diyorsun.Doğru pandemiden dolayı cihazı elime alıp kullanamadım ama incelemelere baktığında cihaz beni tatmin etmedi.En büyük hayal kırıklığınıda kamera tarafında yaşadım.Büyük sensör koyuyorsun,o sensör berbat yazılımdan dolayı bir anlam ifade etmiyor.Fotoğraflara bakıyorsun saçma sapan renkler,berbat bir hdr.Tasarım olarak ağır ve kalın olduğunu kendin belirtmişsin.Ben bu cihazı neye göre insanlara önereceğim?

Son düzenleme:

Cvnmrt

Dekan
Reaksiyon puanı
3,942
Hayır cihazı siz ne kadar kullandınız burda bilişim uzmanı kesildi herkes ben anlamadım. Açık şekilde gördüğüm eksikleri belirttim. İleride farklı sorunlar oluşursa yine yazarım. Oneplus 8t diyor o telefonun mükemmel bir telefon olduğunu biz de biliyoruz ama çoğu kişi garantili bir telefon almak istiyor, garanti işini önemsemeyen adam da gider oneplus alır geçer. Veya özelliklerini beğenmez en kötü Xiaomi'yi sevmiyordur gider başka alır kimse kimseyi zorlamıyor. Adam telefonu merak etmiş ki başlığı açmış ben de kullanıcısı olarak yardımcı olmaya çalışıyorum. Adam telefonu hayatında canlı görmemiş belki burada 1 2 ay kullanmakla kullanıcı deneyimi aktarılmaz diyor. Tane tane anlatmaya çalışıyorum herkesin kendi istekleri kendi tercihi diye adamlar direk saldırmaya yer arıyor.
Öyle demeyin onların yanında kullananın görüşünün ne önemi var herkesten daha iyi biliyorlar.

Vienza

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
Ben senin deneyimine kötü bir şey yazmadım sadece 2 yıl sonrada buraya deneyimini yazmanı söyledim.Xiaominin arayüzünden kaynaklı hatalar var ve bundan şikayetçi bir sürü insan var.Sen 144hz iyi yazmışsın ben buna katılmadığımı belirttim.Sana saldırmadım.Kendi düşüncemi yazdım.Bu cihazı almak isteyenlerin alma gerekçesi 144hz.Burda Xiaominin insanları yanıltması var.144hz manuel değil adaptif olarak var yani 144hz belli durumlarda çalışıyor.Sürekli aktif değil.144hz ı manuel kullanamayacaksam ne anladım 144hz olmasından.Cihazı eline almadın diyorsun.Doğru pandemiden dolayı cihazı elime alıp kullanamadım ama incelemelere baktığında cihaz beni tatmin etmedi.En büyük hayal kırıklığınıda kamera tarafında yaşadım.Büyük sensör koyuyorsun,o sensör berbat yazılımdan dolayı bir anlam ifade etmiyor.Fotoğraflara bakıyorsun saçma sapan renkler,berbat bir hdr.Tasarım olarak ağır ve kalın olduğunu kendin belirtmişsin.Ben bu cihazı neye göre insanlara önereceğim?
2 yıl sonraki deneyimi şuanda kimse bilemez, onu zamanla görürüz zaten ( arayüz güncellemeleri vs. performanstaki değişimi ) iki yıl sonra buralarda olursam yine paylaşırım cihazın o zamanki durumunu. 144hz konusunda katılmıyorum.Çünkü zaten 144hz alabildiği her yerde cihaz 144hz modunda çalışıyor. Youtube'da 60 fps video izlerken 144 hz boşa pil tüketiminden başka birşey değildir veya oyunların hiçbiri 144 fps desteği sunmuyor aynı şekilde gereksiz pil tüketimi. Cihaz internette, sosyal medyada , uygulamalarda , arayüzde vs zaten 144 hz modunda yani gereği yok manuel olmasına. Ha sadece atıyorum wp de belli bir zaman geçirdikten sonra (örn ben bazen saatlerce yazışabiliyorum) cihaz bu değeri düşürebiliyor ama bunun bir önemi yok tam tersi avantajlı. Ama derseniz bu özellik seçenek olarak koyulabilir miydi evet bence koyulabilirdi ama bana göre sürekli açık olmasının hiçbir artısı yok. Kamera konusunda orta segment telefon kamerası performansi belirttiğim gibi. Üzmez ama yüksek beklenti içinde olmamak gerek. Xiaominin kamera yazılımında gelişmesi gerektiğini söyledim ama öyle kamerasi da kötü demezsiniz kullandığınızda. Ama kamera yazilimi konusunda apple veya huawei değil orası kesin. Son olarak tasarım konusunda ben cihazı çok beğeniyorum ama biraz ağır ve kalın dedim ama bu benim için sorun değil. Onun haricinde şık bir cihaz. Kalın ve ağır olmasının pilden kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Pil konusunda çok başarılı olduğu için 20g 30g gram ağır olsun problem değil benim için.

YellowTiger

Öğrenci
Reaksiyon puanı
18
2 yıl sonraki deneyimi şuanda kimse bilemez, onu zamanla görürüz zaten ( arayüz güncellemeleri vs. performanstaki değişimi ) iki yıl sonra buralarda olursam yine paylaşırım cihazın o zamanki durumunu. 144hz konusunda katılmıyorum.Çünkü zaten 144hz alabildiği her yerde cihaz 144hz modunda çalışıyor. Youtube'da 60 fps video izlerken 144 hz boşa pil tüketiminden başka birşey değildir veya oyunların hiçbiri 144 fps desteği sunmuyor aynı şekilde gereksiz pil tüketimi. Cihaz internette, sosyal medyada , uygulamalarda , arayüzde vs zaten 144 hz modunda yani gereği yok manuel olmasına. Ha sadece atıyorum wp de belli bir zaman geçirdikten sonra (örn ben bazen saatlerce yazışabiliyorum) cihaz bu değeri düşürebiliyor ama bunun bir önemi yok tam tersi avantajlı. Ama derseniz bu özellik seçenek olarak koyulabilir miydi evet bence koyulabilirdi ama bana göre sürekli açık olmasının hiçbir artısı yok. Kamera konusunda orta segment telefon kamerası performansi belirttiğim gibi. Üzmez ama yüksek beklenti içinde olmamak gerek. Xiaominin kamera yazılımında gelişmesi gerektiğini söyledim ama öyle kamerasi da kötü demezsiniz kullandığınızda. Ama kamera yazilimi konusunda apple veya huawei değil orası kesin. Son olarak tasarım konusunda ben cihazı çok beğeniyorum ama biraz ağır ve kalın dedim ama bu benim için sorun değil. Onun haricinde şık bir cihaz. Kalın ve ağır olmasının pilden kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Pil konusunda çok başarılı olduğu için 20g 30g gram ağır olsun problem değil benim için.
Hocam daha önce hangi cihazları kullandınız acaba? Ekran olarak AMOLED ile kıyasladığımızda aman aman farklar var mı sizce?

batuhan67

Doçent
Reaksiyon puanı
557
Burada kimse Realme'nin arayüzünde olan sorunları söylemiyor ama. Onda da pek çok hata vardı yazılımı genel anlamda kararlı olmasına rağmen. Kaldı ki Xiaomi'lerde genelde Mi serilerinde pek fazla hata olmuyor. 9T'de ben bir kere bile bug yaşamadım. Redmi serilerinde buglar olabiliyor onlara bir şey demiyorum ancak Mi 10T o fiyatlarda alınabilecek en iyi cihazlardan birisidir. MIUI arayüzü bekleme modunda pili diğer arayüzlere göre daha fazla yese de öyle aman aman hatalarla dolu bir arayüz değil. Ben 9T'nin kamerasından bile oldukça memnundum fotoğraf anlamında, Mi 10T'nin de günlük bir kullanıcıyı çok rahat karşılayacağını düşünüyorum. Yetmezse Gcam bile yüklenir.
Ee mi serisinde pek bir fazla hata olmuyor demişsiniz ama hayatım boyunca kullandığım en kronik sıkıntılı telefon mi Note 10 Lite dır sırf mi serisi olsun diye zaten rn9 pro almamıştım kendime telefon da bir pil sıkıntısı var o 5260 Mah asla ama asla hakkını vermiyor, aksine 4000 Mah gibi telefonu düz bir yere koyduğum da veya masaya koyduğum da algılamıyor acaba bendeki cihaz mı böyle diyorum yok gruplara bakıyorum benle aynı sıkıntıları yaşayanlar da var yani pil sıkıntısı bitse, wifi çekmeme sorunu var, bu sorun bitse düz bir yerde dokunmatiği algılamıyor, sensör desen arada çalışıyor arada çalışmıyor kendi kafasına göre arayüz çok caf caf lı

Vienza

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
Hocam daha önce hangi cihazları kullandınız acaba? Ekran olarak AMOLED ile kıyasladığımızda aman aman farklar var mı sizce?
5.5 yıl galaxy s6 kullandım. Ekrani Qhd süper amoled 576ppi piksel yoğunluğu vardı. Tabi ki eski bir cihaz ama ekran konusunda belki de zamanına göre en iyisiydi. Şöyle söyliyim renkler amoled kadar cafcaflı değil daha doğal gerçeğe yakın. Günlük kullanımda google , sosyal medya , arayüz vs pek garip gelmemişti. Sadece youtube da başta garipsedim renk olarak ama şuan ona da alıştım.

YellowTiger

Öğrenci
Reaksiyon puanı
18
@Cvnmrt indirim bitmiş hocam ya şansıma tüküreyim 500tl baya iyiydi hediyesi de vardı :(

Note 10 lite ye kaydı gibi düşüncem sanırım alacağım. Umarım 4-5 yıl sıkıntısız kullanırım. Ekran ve kamera konusunda üzmez sanırım Mi 10T ye göre.

Erenist2020

Dekan
Reaksiyon puanı
7,299
@Cvnmrt indirim bitmiş hocam ya şansıma tüküreyim 500tl baya iyiydi hediyesi de vardı :(

Note 10 lite ye kaydı gibi düşüncem sanırım alacağım. Umarım 4-5 yıl sıkıntısız kullanırım. Ekran ve kamera konusunda üzmez sanırım Mi 10T ye göre.
Note 10 lite ekran ve kamera konusunda seni üzmez.5 yıl gidermi? emin değilim ama 4 yıl performans konusunda memnun eder.

YellowTiger

Öğrenci
Reaksiyon puanı
18
@Erenist2020 @Umut Çelik teşekkür ederim tavsiyeleriniz için. Vatan'dan kulaklık hediyesiyle 4.699'a Note 10 Lite aldım. 200 TL de ayın 15'inde puan gelecek. Bu nedenle internetten bakmadım pek fiyat farkı yok gidip direkt alayım dedim.

20201229_140110.jpg

Vienza

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14

Laufeyson

Rektör
Reaksiyon puanı
13,062
@Erenist2020 @Umut Çelik teşekkür ederim tavsiyeleriniz için. Vatan'dan kulaklık hediyesiyle 4.699'a Note 10 Lite aldım. 200 TL de ayın 15'inde puan gelecek. Bu nedenle internetten bakmadım pek fiyat farkı yok gidip direkt alayım dedim.

Ekli dosyayı görüntüle 131198
Hayırlı olsun umarım memnun kalırsınız. Almadan önce incelediniz değil mi?
Sadece biz değil birçok kişi önermişti note 10 lite ı.
Şahsen ben sadece teknik özelliklerine bakıp çok iyi demem giderim verdiği deneyime bakarım, o içindeki 865 veya sadece rakam olan 64 mp veya 144 Hz ile göz boyanan telefonun alınacak bir yanının olduğunu düşünmüyorum.

Xiaomi'nin her cihazında olduğu gibi ara yüzün çöp olması ve Xiaomi'nin güncellemeleri optimize etmeden getirmesi bu cihazın da ömrünü 2 belki 3 yıl yapıyor. Çok güzel oyun oynadığınız cihaz ara yüzde kasıyor, bastığınızda geç tepki veriyor. Sonra gelen güncellemeler hiç optimize çalışmıyor.

Bir cihazı alıp daha bir kaç ay olmuşken kullanıcı deneyimi diyerek kendi cihazı olduğu için cihazı öven insanların deneyimi kullanıcı deneyimi değildir.

Bunlar yerine Xr, Se 2020, kayıtlı bir Oneplus 8T, P30 veya Note 10 Lite öneririm.
@LoKi* @alpotter sıkça öneriyordu.

alpotter

Profesör
Reaksiyon puanı
4,115
Hayırlı olsun umarım memnun kalırsınız. Almadan önce incelediniz değil mi?
Sadece biz değil birçok kişi önermişti note 10 lite ı.

@LoKi* @alpotter sıkça öneriyordu.
Ne demek istediğinizi anlamadım. Hangi cihazı öneriyordum?
Ayrıca mesajda bahsedilen aldığı cihazı öven kişinin ben olduğunu düşünmüyorum.

Ekli dosyayı görüntüle 131198
Hayırlı olsun. Umarım memnun kalırsınız.

Laufeyson

Rektör
Reaksiyon puanı
13,062
Ne demek istediğinizi anlamadım. Hangi cihazı öneriyordum?
Ayrıca mesajda bahsedilen aldığı cihazı öven kişinin ben olduğunu düşünmüyorum.

Hayırlı olsun. Umarım memnun kalırsınız.
Samsung Note 10 Lite önermiyor musunuz? :)

YellowTiger

Öğrenci
Reaksiyon puanı
18
Evet inceledim ama farklı cihazlara bakmadım kafam karışmasın diye, ilk deneyimim güzel s9 dan geçtim zaten daha büyük ekran daha iyi kamera ve s pen.

Laufeyson

Rektör
Reaksiyon puanı
13,062
Evet, genellikle önerdiğim bir cihaz. Kusura bakmayın anlayamamışım.
Yok ben de dedim ki Allah Allah önermiyor muydu acaba?

Konu sahibi umarım memnun kalır. Şahsi fikrim mi10t den daha iyi olduğu yönünde. SE beğenmediğiniz için gayet iyi tercih.

Evet inceledim ama farklı cihazlara bakmadım kafam karışmasın diye, ilk deneyimim güzel s9 dan geçtim zaten daha büyük ekran daha iyi kamera ve s pen.
İnceleme konusu bekliyoruz bir an önce.

Senior_53

Profesör
Reaksiyon puanı
5,341
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...