Mi 10 lite zoom

Yaylı07

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
Mi 10 Youth Edition olarak tanıtılan Mi 10 lite zoom diye Avrupa pazarına girecek olan cihaz hakkında bilgisi olan var mı ? Türkiye'de satılacak mı ve fiyatı ne olur acaba ?

Reaksiyon puanı
6,381
Türkiye'ye gelir 5-6k civarı olur diye düşünüyorum, kamerası ve işlemcisine bakınca.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bir de mi 10 lite 5G var. Ama o Türkiye'ye gelir mi bilmiyorum.

Yaylı07

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
4 bin altı olabilir. Çünkü 295 dolar açıklandı. Mi Note 10 lite daha fazla fiyatla duyuruldu ama Türkiye fiyatı açıklanan fiyata nazaran daha ucuz. Ama bir xiaomi ye göre pahalı

...Görkem...

Profesör
Reaksiyon puanı
779
Ben gelmez diye tahmin ediyorum, çünkü sd765 ve generasyonları 5G ağ tabanını sağlaması için çıkarılan ürünler oldu. Ülkemize de pek 5G tabanlı giriş yapan ürün olmadı dikkat ettiyseniz. Ben bu sebeple geleceğini düşünmüyorum. Tabi bu birazda distribütör'ün insiyatifinde olan bir olay. Bir ürün gamı belirleyip her sene onların o yılki modellerini çıkarırlar. Ülkemizde en çok standart Mİ modelleri, Redmi ailesi, birde mi note ürünlerini oldılar. Mi9t modeli aslında uygun fiyatı ve keliteli bir ürün olduğu için geldi, onun pahalı olan pro modeli pek satılmadı dikkat ettiyseniz, bir süre sattı telebi görmek için sonra getirmediler. Mesela geçen senenin ürünü olan mi 9'un lite modeli satışta, bu sene de mi10'un lite modeli gelebilir. Oda sd765 ve 5G ağlı bir ürün tabi ama lite serisine devam için getirebilirler. Firma bu konuda bir tercih yapacaksa mi 10 lite ile, mi 10 youth modelleri arasında umarım mi 10 youth modelinin getirir, çünkü güzel kamera özellikleri sunuyor.

Yaylı07

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
Ben gelmez diye tahmin ediyorum, çünkü sd765 ve generasyonları 5G ağ tabanını sağlaması için çıkarılan ürünler oldu. Ülkemize de pek 5G tabanlı giriş yapan ürün olmadı dikkat ettiyseniz. Ben bu sebeple geleceğini düşünmüyorum. Tabi bu birazda distribütör'ün insiyatifinde olan bir olay. Bir ürün gamı belirleyip her sene onların o yılki modellerini çıkarırlar. Ülkemizde en çok standart Mİ modelleri, Redmi ailesi, birde mi note ürünlerini oldılar. Mi9t modeli aslında uygun fiyatı ve keliteli bir ürün olduğu için geldi, onun pahalı olan pro modeli pek satılmadı dikkat ettiyseniz, bir süre sattı telebi görmek için sonra getirmediler. Mesela geçen senenin ürünü olan mi 9'un lite modeli satışta, bu sene de mi10'un lite modeli gelebilir. Oda sd765 ve 5G ağlı bir ürün tabi ama lite serisine devam için getirebilirler. Firma bu konuda bir tercih yapacaksa mi 10 lite ile, mi 10 youth modelleri arasında umarım mi 10 youth modelinin getirir, çünkü güzel kamera özellikleri sunuyor.
Gayet mantıklı açıkladın gözlemlerin güzel. Ama artık xiaomi pahalı olmaya başladı daha alternatif ürünlere ya da o kadar para vereceksek daha iyisini alalım demeye başladık. Nerde kaldı fiyat performans işi ?

Reaksiyon puanı
6,381
Gayet mantıklı açıkladın gözlemlerin güzel. Ama artık xiaomi pahalı olmaya başladı daha alternatif ürünlere ya da o kadar para vereceksek daha iyisini alalım demeye başladık. Nerde kaldı fiyat performans işi ?
Xiaomi F/P. Ülkemizin vergileri nedeni ile burada pahallı. Yurt dışı fiyatına bakın. Telefonların fiyatı gayet iyi ve rakipsiz. Mesela mi note 10 lite'in özelliklerinde ve fiyatnıda başka bir cihaz yok.

...Görkem...

Profesör
Reaksiyon puanı
779
Xiaomi ürünlerini hala uygun fiyattan tanıtılıyor fakat bizler o tanıtılan fiyattan alamıyoruz ne yazıkki. Sadece xiaomi modellerini değil hiçbir ürünü. Xiaomi'nin öne çıkma sebebi diğer firmalar amiral gemi modelinin örneği 999 dolar'dan tanıtırken xiaomi bunu 500 dolar'dan yaptı. İster istemez de f/p ürünleri satan firma ünvanını alıdı. Ama şuanda ürünlerin pahalı olmasının en büyük etikisi dolar kur'u. Elbetteki sadece kur değil buna %25 ötv, %18kdv, %10TRT payı, %8gümrük vs ekleyince örneğin anlık kur ile 2500 tl olan ürün 5000 tl'ye yakın oluyor.

Diyeceğim o ki firma tarafında baktığında hiçbir değişiklik yok. Firma geçen seneki amiral gemisini 500 dolar'a tanıtmış, bu sene 550 dolardan tanıtmış. Firmalar ekonomik piyasaya göre çıkarmaz ne yazıkki. Buda en çok biz kullanıcıları etkileyen bir durum.