Messenger'da dolaşan virüs

Bu konuyu okuyanlar

cacar

Müdavim
Reaksiyon puanı
13
Trend Micro, MSN'in anında mesajlaşma uygulaması Messenger'da dolaşan ve internet kullanıcılarını bezdiren virüsü tespit etti.

Trend Micro, MSN'in anında mesajlaşma uygulaması Messenger'da dolaşan ve internet kullanıcılarını bezdiren virüsün WORM_SDBOT solucanının yeni bir türü, WORM_SDBOT.EXT, olduğunu tespit etti. WORM_SDBOT.EXT, alıcıya ilginç bir mesaj göndererek virüs içeren zip uzantılı Beach Picture 2003 adlı dosyayı sistemine yüklemesini sağlıyor.

Virüs, dosyayı yükleyen kullanıcının bilgisayarına ciddi zararlar veriyor.
WORM_SDBOT.EXT'e erişimi bulunan bilgisayar korsanları, verdikleri çeşitli komutlar ile sisteme dosya yükleyebiliyor, sistemde devam eden işlemleri sonlandırabiliyor, yeni dosya oluşturabiliyor, dosyaları açabiliyor ya da silebiliyorlar. Ayrıca kullanıcıya gelen virüslü dosya, kullanıcının adıyla diğer kullanıcılara da gönderiliyor.
Trend Micro bu virüsten etkilenen kullanıcılara casus programları saptayıp temizleyebilen HijackThis yazılımını kullanmalarını öneriyor. HijackThis küçük, basit fakat son derece etkili bir yazılım. Bütün dünyada 10 milyonun üzerinde kullanıcının bilgisayarına indirdiği, CNET'in Download.com Web sitesi editörünün 5 yıldız verdiği, aynı site üyelerinin en iyi 2 casus program temizleme yazılımından biri olarak oyladığı HijackThis, TrendSecure.com adresinden ücretsiz olarak indirilebiliyor. HijackThis 2.0 sürümü, Microsoft Vista ve Internet Explorer 7.0 ile birlikte kullanılabiliyor.

Kaynak: http://teknoajan.com/messengerda-dolasan-virus-haber_1583.html

lb.bingol

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
Teknoloji Televizyonu'na bir eleman çıkmıştı.Anladığım kadarıyla bu eleman ICQ'yu hacklemiş.MSN ondan da betermiş.

Majeste

Müdavim
Reaksiyon puanı
21
Bunlardan benim listemde o kadar çok ki. :( Olur da kabul ederim diye uyarıp, engelliyorum.

jZCaglar

Doçent
Reaksiyon puanı
9
cacar dedi ki:
Trend Micro, MSN'in anında mesajlaşma uygulaması Messenger'da dolaşan ve internet kullanıcılarını bezdiren virüsü tespit etti.

Trend Micro, MSN'in anında mesajlaşma uygulaması Messenger'da dolaşan ve internet kullanıcılarını bezdiren virüsün WORM_SDBOT solucanının yeni bir türü, WORM_SDBOT.EXT, olduğunu tespit etti. WORM_SDBOT.EXT, alıcıya ilginç bir mesaj göndererek virüs içeren zip uzantılı Beach Picture 2003 adlı dosyayı sistemine yüklemesini sağlıyor.

Virüs, dosyayı yükleyen kullanıcının bilgisayarına ciddi zararlar veriyor.
WORM_SDBOT.EXT'e erişimi bulunan bilgisayar korsanları, verdikleri çeşitli komutlar ile sisteme dosya yükleyebiliyor, sistemde devam eden işlemleri sonlandırabiliyor, yeni dosya oluşturabiliyor, dosyaları açabiliyor ya da silebiliyorlar. Ayrıca kullanıcıya gelen virüslü dosya, kullanıcının adıyla diğer kullanıcılara da gönderiliyor.
Trend Micro bu virüsten etkilenen kullanıcılara casus programları saptayıp temizleyebilen HijackThis yazılımını kullanmalarını öneriyor. HijackThis küçük, basit fakat son derece etkili bir yazılım. Bütün dünyada 10 milyonun üzerinde kullanıcının bilgisayarına indirdiği, CNET'in Download.com Web sitesi editörünün 5 yıldız verdiği, aynı site üyelerinin en iyi 2 casus program temizleme yazılımından biri olarak oyladığı HijackThis, TrendSecure.com adresinden ücretsiz olarak indirilebiliyor. HijackThis 2.0 sürümü, Microsoft Vista ve Internet Explorer 7.0 ile birlikte kullanılabiliyor.

Kaynak: http://teknoajan.com/messengerda-dolasan-virus-haber_1583.html
Banada geldi bu arkadaş :} bayadır var!

gorko

Asistan
Reaksiyon puanı
3
kesin bu virüsü bir anti virüs firması üretmiştir ve bu virüs daha cok kullanıcıya bulaştıktan sonra cıkaracak ve anti virüsünü piyasaya sürecek

lb.bingol

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
kesin bu virüsü bir anti virüs firması üretmiştir ve bu virüs daha cok kullanıcıya bulaştıktan sonra cıkaracak ve anti virüsünü piyasaya sürecek

Camı kıran camcı diyorsun yani.

Mk_JaCKaL

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bana da geldi bu virüs biraz dikkat etmesem alyodum :D
dikkat ettiğim husus şıydı
bir çok resim yolluodu ve winrarlıydı ayrıca tüm resimlerin boyutu da aynı

flood_77

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
bı kez musallat oldu mumkunse uzak dursun zaten bı daha da gıremez bıl e B)

can_dost

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
evet dostum yukarıdaki yazınızı okudum vede benimde başıma geldi konuyu az çok bilmiş olduğum halde bende tıkladım ve bilgisayarımdaki msn lerimdeki tüm arkadaşlarımada benim adıma yollanıyor bu virüslü dosya ama bundan nasıl kurtulabilirim inanki bilmiyorum bana yardımcı olursan çok mem nun olurum. şimdiden tşkrler hoşçakal

can_dost

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
evet konuyu okudum ama bana yardımcı olursan çok daha memnun olacağım şimdiden tşkrler
isterseniz bana cevabınızı msn me yolaya bilirsiniz can.1976@