Soru Meslekmi gitmeliyim Anadolumu

Meslek vs Anadolu

• Meslek

Kullanılan: 4 50.0%
  • Anadolu

Kullanılan: 4 50.0%

• Kullanılan toplam oy
    8

Bu konuyu okuyanlar

lgsyegirecek60

Doçent
Reaksiyon puanı
235
lgs'den 330-350arası birşey alacağım gibi duruyor. Obp puanım ise 91.50. Bilişim teknolojileri okumak istiyorum. Benim planım lise bittikten sonra bi şirkete girmek. Ne bileyim müşteri bizim programı kuramamıştır teamwiewer'la yardım edersin. Eczanede çıraklık yapıyorum. Adamlar geliyo eczane programını kuruyo sadece para alıyor. Patron yeni pc alsı geldi onu kurdu para alıyor. Patrona diyorum aynı işi bende yaparım inanmıyor. Açıkçası çatır çutur günümüz çok oynanan tarz bi oyun çıkarabilecek bilgiyi kazanamayacığımı düşünüyorum. Temel düzeyde c tarzı diller bilsem yeterli olacaktır. Çevremdeki ablalarım diyor anadolu git kendine yazık edersin cart curt üniversite okuyamazsın fln filan. Benim gönlüm meslekten yana. Bide sizin fikirlerinizi alayım

zorrt

Dünya'nın NPC'si
Reaksiyon puanı
153
Bence kararını kendin vermelisin. Benim bi yakınımın okulunu ailesi ve yakınları seçti ama o hiç sevmedi o okulu sonra da kaldı falan... Ben de kodlama ve bilişim gibi konulara meraklıyım ama yapamıyorum işte :d. Hangi liseye gideceğime de karar veremedim :(. Siz umarım kodlamayı öğrenirsiniz de "Ben bunun konusuna mesaj atmıştım" diye hava atarım :D.

emin:)

Profesör
Reaksiyon puanı
1,124
Ne olmak istiyorsun?

lgsyegirecek60

Doçent
Reaksiyon puanı
235
Ne olmak istiyorsun?
Bilişim teknolojileri; kısaca yazılım.Yani dediğim gibi en kötü bi şirketin ayak işlerine koştuğunda bile deli parası var. Allah yürü ya kulum der ufak ufak uygulamalar çıkartırsın şöyle 3-5kişi toplanır güzel bi oyuna imza atarız. Allah büyük yani

DonX

Asistan
Reaksiyon puanı
132
lgs'den 330-350arası birşey alacağım gibi duruyor. Obp puanım ise 91.50. Bilişim teknolojileri okumak istiyorum. Benim planım lise bittikten sonra bi şirkete girmek. Ne bileyim müşteri bizim programı kuramamıştır teamwiewer'la yardım edersin. Eczanede çıraklık yapıyorum. Adamlar geliyo eczane programını kuruyo sadece para alıyor. Patron yeni pc alsı geldi onu kurdu para alıyor. Patrona diyorum aynı işi bende yaparım inanmıyor. Açıkçası çatır çutur günümüz çok oynanan tarz bi oyun çıkarabilecek bilgiyi kazanamayacığımı düşünüyorum. Temel düzeyde c tarzı diller bilsem yeterli olacaktır. Çevremdeki ablalarım diyor anadolu git kendine yazık edersin cart curt üniversite okuyamazsın fln filan. Benim gönlüm meslekten yana. Bide sizin fikirlerinizi alayım
Kardeşim sen okulu mokulu falan boşver okul ekmek vermiyot bu devirde. Sen şimdiden otosanayinin yolunu tut. Onu da yapmıyorsan sıhhi tesisatçının yada bir kuaförün yanına çırak olarak gir işi kap. Yazılım mazılım falan arkanda hem maddi hem de ailevi yönden destek yoksa hiç bulaşma. Aç kalırsın

lgsyegirecek60

Doçent
Reaksiyon puanı
235
Kardeşim sen okulu mokulu falan boşver okul ekmek vermiyot bu devirde. Sen şimdiden otosanayinin yolunu tut. Onu da yapmıyorsan sıhhi tesisatçının yada bir kuaförün yanına çırak olarak gir işi kap. Yazılım mazılım falan arkanda hem maddi hem de ailevi yönden destek yoksa hiç bulaşma. Aç kalırsın
nerden bu kânaata vardın bilmiyorum ama okumayan adama ehliyet bile vermiyolar. Bende biliyorum okuyan adamların iş bulamadığını fakat hic değilse dükkan açma belgesini almak bana aha mantıklı geliyor. Şuanda eczanede çıraklık yapıyorum okuldan sonra akşamları daha çok getir götür yapsamda az çok o iştende anlıyorum. Esnaflığın kolay olmadığını bildiğim için bi şirkete atmayı planlıyorum kendimi.bizim eczane patronunun ilaç şirketlerine birsürü imzalanmış senedi var.onu geçtim günlük cirolarını aylığa vurupta giderleri düşünce aman aman bi parada kalmıyor

DonX

Asistan
Reaksiyon puanı
132
nerden bu kânaata vardın bilmiyorum ama okumayan adama ehliyet bile vermiyolar. Bende biliyorum okuyan adamların iş bulamadığını fakat hic değilse dükkan açma belgesini almak bana aha mantıklı geliyor. Şuanda eczanede çıraklık yapıyorum okuldan sonra akşamları daha çok getir götür yapsamda az çok o iştende anlıyorum. Esnaflığın kolay olmadığını bildiğim için bi şirkete atmayı planlıyorum kendimi.bizim eczane patronunun ilaç şirketlerine birsürü imzalanmış senedi var.onu geçtim günlük cirolarını aylığa vurupta giderleri düşünce aman aman bi parada kalmıyor
Konuyu açarken keşke böyle detaylı bir bilgi verseydiniz yukarda yazdığım yorum daha farklı olurdu. Keşke eczacıda falan çalıştığını yazsaydın.En azından iş hayatının zorluklarını tatmışsın. Okul olarak meslek mi anadolu mu diye sorunca ben de doğal olarak okumanın bu devirde gereksizliğini ve en kısa zamanda iş hayatının bir ucundan tutman gerektiğini yazdım. Sadece ehliyet için okul bitirilir mi ben olsam uğraşmam tabi bu biraz da seçeceğiniz mesleğe bağlı. Herneyse fikrim hala değişmedi. Gençlik gelip geçer. Yarın bir gün 35-40 yaşına gelipte cebinde meteliksiz gezerken ah vah etme. Çünkü ben bu yollardan geçtim tecrübeme dayanarak söylüyorum. Yine de hayat senin karar senin kardeşim

Son düzenleme:

突厥汗國

Profesör
Reaksiyon puanı
1,236
Genetik Uzmanı,Robot Mühendisi/Teknisyeni, 3D Yazıcı Uzmanı/Mühendisi, Veri Analizi Uzmanı, Gerontoloji Uzmanı, Dijital Yol Denetleyicisi.

Yukarı yazdım Meslekler ıleride işinize yarayacak Mesleklerdır ve Her gün de gelişmektedir, Artık Programlama veya Bılgısayar Uzmanlıgı okumak biraz sacmalık nedeni artık herkes Kulanıyor ve bir antiptasi kalmadi Bunlardan sıyrılık ılerıde ıs yapacak kapasitesi yuksek iş secımı sizi ileri götürür, Anadolu lisesi Güzel okunur ve ıyı bir derece alırsanız Üniversitede cıktıgınızda Kazık gıbı olursunuz, Tavsiyem de anadolu lisesidir,ama Ben ılerıde meslek ıcra edıcem dersende Meslek secer gıdersin..

Biz meslek okumak ıstedık ama farklı hayat sartları oldugundan ımkan olmadı sonra anadolu kazandık gıttık ve Turk Telekom altyapısında ekmek yıyoruz, sımdı ki aklım olsa bunu yaparmıydım kesınlıkle yapmazdım o yuzden kalbınız neyı ıstıyosa once onu sonrada ıoyı meslegı tercıh ederek devam edin..

lgsyegirecek60

Doçent
Reaksiyon puanı
235
Genetik Uzmanı,Robot Mühendisi/Teknisyeni, 3D Yazıcı Uzmanı/Mühendisi, Veri Analizi Uzmanı, Gerontoloji Uzmanı, Dijital Yol Denetleyicisi.

Yukarı yazdım Meslekler ıleride işinize yarayacak Mesleklerdır ve Her gün de gelişmektedir, Artık Programlama veya Bılgısayar Uzmanlıgı okumak biraz sacmalık nedeni artık herkes Kulanıyor ve bir antiptasi kalmadi Bunlardan sıyrılık ılerıde ıs yapacak kapasitesi yuksek iş secımı sizi ileri götürür, Anadolu lisesi Güzel okunur ve ıyı bir derece alırsanız Üniversitede cıktıgınızda Kazık gıbı olursunuz, Tavsiyem de anadolu lisesidir,ama Ben ılerıde meslek ıcra edıcem dersende Meslek secer gıdersin..

Biz meslek okumak ıstedık ama farklı hayat sartları oldugundan ımkan olmadı sonra anadolu kazandık gıttık ve Turk Telekom altyapısında ekmek yıyoruz, sımdı ki aklım olsa bunu yaparmıydım kesınlıkle yapmazdım o yuzden kalbınız neyı ıstıyosa once onu sonrada ıoyı meslegı tercıh ederek devam edin.
yazılım geliştirme var onu okumak istiyorum.Daha önce kodular.io'da falan bişeyler yapmayı denemiştim 3-5bişey yapmıştım. Dil öğrenme fırsatım pek olmadı ya windows 10istiyor yada 64bit benim pc win10 64pek kaldırmaz liseye geçince alıcam art8k iyi bişey.sizinde söylediğiniz gibi bi şirkete girmeyi planlıyorum.Duruma göre boş zamanlarımda 5-6kisilik bi ekip kurup oyun çıkarabiliriz.Çok zorda kalırsam Trendyol go atarım akşamları

salimakar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
19
Oyun çıkarmak amacın var, anladığım kadarıyla. Sırf böyle bir hayalin varsa yazılım mühendisliği en iyi seçenek bence. Ama yazılım mühendisliği oyundan da öte bi şey. ben de yazılım istiyorum. anadolu ama iyi bir anadolu seni pişman etmez diye düşünüyorum çünkü meslek çabuk iş sahibi yapar ama bilmiyorum yani bir anadolu kadar matematik öğrenememek var işin sonunda. yazılım demek biraz da matematik demek miş büyüklerimden duyduğum kadarıyla. ingilizceden bile önemli imiş.

Graffyavuz

Asistan
Reaksiyon puanı
211
Kusura bakmayın konu ile ilgili değil ama bir şey sorucam.
Forumda bazı konularda yorum yazamıyorum yetkiniz yok diyor. Bu mesaj yazan kişinin bir kısıtlaması mı? Yoksa benim puanımla alakalı mı?

salimakar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
19
Kusura bakmayın konu ile ilgili değil ama bir şey sorucam.
Forumda bazı konularda yorum yazamıyorum yetkiniz yok diyor. Bu mesaj yazan kişinin bir kısıtlaması mı? Yoksa benim puanımla alakalı mı?
sanırım siyaset kısmı kısıtlı :D

Son mesajlar