mesleki tükenmişlik

Bu konuyu okuyanlar

seaplane

Öğrenci
Reaksiyon puanı
178
meslekte tükenmişlik ya da hissizleşme ,işlerden haz alamama gibi sorunlar yaşayanlar var ise bu başlıkta toplanalım olur mu :)
en azından yalnız olmadığımı hissettirin bana :) uzun yıllar boyunca aynı işi yapmanın monotonluğunu atmak için çözümleriniz varsa buyurun çaylar şirketten :)

AlperShal

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,554
meslekte tükenmişlik ya da hissizleşme ,işlerden haz alamama gibi sorunlar yaşayanlar var ise bu başlıkta toplanalım olur mu :)
en azından yalnız olmadığımı hissettirin bana :) uzun yıllar boyunca aynı işi yapmanın monotonluğunu atmak için çözümleriniz varsa buyurun çaylar şirketten :)
Eğer işinizi severek seçtiyseniz burada sizi yoran bence işinizin tekrarı değil iş hayatınızın tekrarı. Yani her gün aynı şeyleri yapmak. Sabah kalk küçük bir kahvaltı yap, sokaktan kahve al, işe git, insanlara selam ver, masana geç, Solitaire'da takıl 5-10dk, sonrasında mailleri kontrol et, gereken işleri yap, öğle yemeği, aynı şeyler, eve dön, TV izle ve yat. Sizin mesleğinizi bilmediğim için bir ofis çalışanını yazdım buraya. Her gün aynı şeyleri yaşıyorlar çünkü. Eğer siz işinize yenilik katarsanız işiniz de sizi yenileyecektir. Benim düşüncelerim böyle.

seaplane

Öğrenci
Reaksiyon puanı
178
Eğer işinizi severek seçtiyseniz burada sizi yoran bence işinizin tekrarı değil iş hayatınızın tekrarı. Yani her gün aynı şeyleri yapmak. Sabah kalk küçük bir kahvaltı yap, sokaktan kahve al, işe git, insanlara selam ver, masana geç, Solitaire'da takıl 5-10dk, sonrasında mailleri kontrol et, gereken işleri yap, öğle yemeği, aynı şeyler, eve dön, TV izle ve yat. Sizin mesleğinizi bilmediğim için bir ofis çalışanını yazdım buraya. Her gün aynı şeyleri yaşıyorlar çünkü. Eğer siz işinize yenilik katarsanız işiniz de sizi yenileyecektir. Benim düşüncelerim böyle.
evet haklısınız işimi daha zevkli hale getirmek adına elimden geleni yapıyorum , fazla yenilikler yapabileceğim bir çalışma ortamım yok maalesef resmiyetten uzaklaşamıyoruz, işyerinde her ne kadar çalışma arkadaşlarımı sık sık kahve içmeye davet etsem de daha fazlası gelmiyor elden. gönül istiyor işten kaçıp bir tekne kiralayıp balık tutmak sonra onları satmak :) nasıl diyorduk hayaller paris :D sanıyorum ki kimse istediği meslekte değil ve zorunluluk hissettiğimden mutsuz hissediyor olabilirm :)

Fakehero

366. Gün
Emektar
Reaksiyon puanı
5,397
Ofis çalışanı yenilik katamaz ancak rutini farklı bir rutine çevirebilir. Çünkü kısıtlı molalar var ve ofisten çıkayım bir gezeyim geleyim desen yetmiyor bile.