Yardım Meslek Ve Ders Çalışma Tavsiyesi

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
686
Selamlar!
Uzatmayı sevmem konuya uçarak giriyorum ?

Benim hayalimde Volkswagen Scirocco arabası var gerçekten aşırı hoşuma gidiyor. Derslerimin iyi olduğu söylenemez. Şimdi asıl sorum, bu araba pahalı olduğu için maaşı iyi meslek seçmem lazım, tabiki ilgi alanıma giren mesleklerden birisi. İlgi alanlarım nelerdir dersek bi arabaları bir de teknolojiye merakım var yani teknoloji konusunda telefondan yazılımcılığa kadar seviyorum. Peki sizden ne istiyorum ?
1-) Hangi meslekler bana uygun ? (Maaşı bol ?)
2-) Ders çalışmayı sevmem notlarım genelde 70 felan ama şu ana kadar her hocam istersem daha iyisini yapabileceğimi söylüyor (bunu herkese söylüyorlardır heralde ama)
Scirocco'yu hayal edip çalışırım ama heralde :D
9.Sınıfım

Boş mesaj atanları zevkle raporlayacağım ?

durmayann

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,203
Bence mesleğini bir hayale ulaşmak için aracı olarak seçme. İlk hedefin sevdiğin bir meslek sahibi olmak olsun. Sonra para kazandıkça araç olursun.
Misal parası bol bir meslek al atıyorum astronot, astronot oldun o arabayı hatta daha iyilerini alırsın ama mutlu olamayadabilirsin. (Astronot ve teknoloji ne alaka demeyin aklıma ilk o geldi)

Apple Lover

Müdavim
Reaksiyon puanı
708
Vallaha bilmiyorum ben tıp okuyorum bence ilgi alanına uyuyorsa tıp oku gerçekten eğlenceli ama biraz kafayı çalıştırmak gerek zeki olman lazım bir görsen ilginç ilginç hastalıklar öğretiyorlar bazen ağızım açık kalıyor :)

Reaksiyon puanı
1,768
Selamlar!
Uzatmayı sevmem konuya uçarak giriyorum ?

Benim hayalimde Volkswagen Scirocco arabası var gerçekten aşırı hoşuma gidiyor. Derslerimin iyi olduğu söylenemez. Şimdi asıl sorum, bu araba pahalı olduğu için maaşı iyi meslek seçmem lazım, tabiki ilgi alanıma giren mesleklerden birisi. İlgi alanlarım nelerdir dersek bi arabaları bir de teknolojiye merakım var yani teknoloji konusunda telefondan yazılımcılığa kadar seviyorum. Peki sizden ne istiyorum ?
1-) Hangi meslekler bana uygun ? (Maaşı bol ?)
2-) Ders çalışmayı sevmem notlarım genelde 70 felan ama şu ana kadar her hocam istersem daha iyisini yapabileceğimi söylüyor (bunu herkese söylüyorlardır heralde ama)
Scirocco'yu hayal edip çalışırım ama heralde :D
9.Sınıfım

Boş mesaj atanları zevkle raporlayacağım ?
Ağam bak ya iyi yazılımcı olacan para kazanacan ya da eczaneci ol yetiştirmelik eleman ariyanlar var eczaneci maaşları harbiden iyi? benden bu kadar
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ame
Ne türkiyesi öyle bişey olsa git amerikaya orada o meslekle o maaşla krallar gibi yaşarsın
Amerika vatandaşlığı 5 yıl üstüne astronot eğitimleri yabancı bir ülke de... Amerika işi tutmaz :) bi amerikan kızı bulursan 3 yıla vatandaşlığı kaparsın :D

KaTaRaN

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,517
Türkiyede sabit maaşla çalışıp kimse o araçları alamaz. Ticarete atıl. Ticaretten kazandığın para ile alırsın

vinsanity1525

Doçent
Reaksiyon puanı
444
kardeşim sana tek tavsiyem hangi işi en iyi şekilde bak tekrar bastıra bastıra söylüyorum EN İYİ şekilde yapabileceksen ona yönel çok iyi bir muhasebeci olabilirsin yada bankacı yada avukat tamamen ilgi alakana bağlı ilgi çok önemli benim tanığım bi abim gayet iyi puanlı bölüm ve üniden mezun olduğu işi bıraktı kendisi adanalı aileside yakın çevresi döner işinden anlıyo ve mesleğini bıraktı risk aldı kendi dönercisini açtı bak bildiğin dönerci herkes yapabilir ama o bu işi sevdiği için etin en iyisini araştırdı müşteriye nasıl davrancağını hizmeti nasıl sunucağını herşeyi ve şuanda hem sevdiği kafası rahat olan işi yapıyo hemde bıraktığı mesleğinden yaklaşık 3 kat fazla para kazanıyo yani diyeceğim şu bu hayatta cafelerde gördüğün kave yapan baristalardanda olabilirsin ama kendini sürekli geliştirip uzmanlaşırsan çook iyi ücretlerde çalışırsın ama oldugun yerde syaarsan starbucks yada başka cafelerde yalnızca çalışırsın çok uzun yazdım biliyorum ama gerçekten bu yazdıklarımı yaşın tahmini 20'yi geçtikten sonra anlayacaksın türkiyede şartlar zor iş hayatı kan emicilerle sinsilerle dolu sevdiğin işi yap ve sürekli kendini o alanda geliştir

rahmetli sakıp sabancının çok sevdiğim bir sözü var: herşeyin bişeyini amma velakin birşeyin herşeyini bileceksin :)

vinsanity1525

Doçent
Reaksiyon puanı
444
Sözelim daha iyi.
canım kardeşim yaşın daha genç araba istemen çok güzel ve doğal senin yaşında bende öyleydim istediğim arabayı aldım ilk 2 ay çok keyifle kullandım 3. ay ise sıradanlaştı bu hayatın heryerinde herşeyinde böyledir sana çok sevindiğin bişey alınan günü düşün sevincin kaç gün sürdü bi bak sonra sıradanlaştı herşey gibi dimi? sana verebileceğim 3 tavsiye var lütfen aklının bi köşesinde hep olsun bu diyeceklerim keşke senin yaşına dönebilsem ama zaman geri akmıyor maalesef değerini bil şuanki zamanının

1-bu hayatta en önemli şey sağlık elden gitmeden insanoğlu önemsemez sağlığını mesela milyon dolarların olduğunu düşün ama als hastasığı olduğunu düşün milyon dolarların hiçbir anlamı kalmaz ve daha nice hastalıklar var buraya yazmam doğru olmaz forumda engelli arkadaşlarımızda vardır mutlaka herkeste engelli adayıdır en önemli şey hayatta SAĞLIK bunu hiçbir zaman unutma!

2-evlenmeyi düşünüyosan eğer ilerde seçeceğin eşin hayat yoldaşın arkadaşın gibi kafa dengi olmalıdır aynı şeyleri gülmeli aynı düşünmeli hayatının kalanını bir insanla birlikte paylaşacaksın çok ama çok önemli bir seçimdir hayattaki en önemli seçim

3-sevdiğin işi yapmalısın hergünün işe arabayla gitme vaktinide hesaba katarsan 10-12 saat iş ile geçicek bir günün muhasebeci olursan belki ayda 20.000 tl de kazanabilirsin ancak nefret ederek yapıyosan o işi kazandığın paradan nefret edersin o yüzden seveceğin ve kendini geliştireceğin bi mesleğin olsun

benden bu kadar bu gecelik bir kaç hayatına dokunur tavsiye verebildiysem ne mutlu bana

basit

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,526
Ağam bak ya iyi yazılımcı olacan para kazanacan ya da eczaneci ol yetiştirmelik eleman ariyanlar var eczaneci maaşları harbiden iyi? benden bu kadar
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ame

Amerika vatandaşlığı 5 yıl üstüne astronot eğitimleri yabancı bir ülke de... Amerika işi tutmaz :) bi amerikan kızı bulursan 3 yıla vatandaşlığı kaparsın :D
Çekilecek çile değil. Otur evinde vallahi. Ben böyle rahatım.

egee358

Asistan
Reaksiyon puanı
118
vallahi ben de 9.sınıfım benim derslerim de bayağı iyiydi okullar kapnmadan önce bence neyi seviyorsan onu yap sırf şuyu buyu iyi diye sevmediğin bir şeyi meslek edinme işkence olur sana en fazla 2 3 yıl dayanırsın sonrası malum.Ülkenin şu anki durumuna bakılırsa böyle giderse yurt dışına ****** gitmek hedefim gidene kadar da global olarak talep gören sağlık ve yazılım gibi işlere bilgi birikimi yapıcam zaten şu anda elimde düzgün pc olsa editörlük yapbilirim 1 haftama bakar belki daha az.internet sitesi yapmayı düzenlemeyi biliyorum daha fazla bilgi birikimim ve dil bilgim olunca gidicem gidemezsem zaten bizim tekel bayiimiz var nasıl esnaf olunur işler nasıl döner bilgim var baya mübarek ülkede alkol satmıyoruz pudra şekeri satıyoruz sanki fahiş cezalar var ota b**a her şeye.

''Wolfred1ght''

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,290
Eczacılıkta müthiş para var.Lakin Yatırım tavsiyesi değildir.
Bir yerde dükkan açsan üfff ne güzel hem esnafsın hem sağlık sektöründen sin.
İstediğin vakit dükkan önünde çay içer tavla atarsın.
Çoğu gün dükkana bile gitmene gerek kalmaz.
Yanına bir kaç kişi alırsın onlar bakar işlere.
Şuan benim aklıma yattı.Bence seninde yatmıştır.

Furkanbg26

Doçent
Reaksiyon puanı
307
Vallaha bilmiyorum ben tıp okuyorum bence ilgi alanına uyuyorsa tıp oku gerçekten eğlenceli ama biraz kafayı çalıştırmak gerek zeki olman lazım bir görsen ilginç ilginç hastalıklar öğretiyorlar bazen ağızım açık kalıyor :)
Abi Bacağım Ağrıyor Bir Çözüm Önersene (Halkımızın İlk Genel Sorusu :D)

Bende Tıp Okumak İstiyorum Aslında
Diğer Arkadaşların Dediği gibi herkes sevdiği işi yapmalı bence

ozcevı

Asistan
Reaksiyon puanı
41
Sayısala aban bir en yetenekli oldugun işi bul. Trdeysen öncü mesleklere yönel biraz çenen iyi olsun tamamdır.

Son mesajlar