Meslek seçiminde karar veremiyorum

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

caner00

Üyecik
İyi günler.Konu içeriğine en yakın bu başlığı bulduğum için konuyu buraya açtım.Fikri ve önerisi,deneyimi olan kişiler fikirlerini söylerlerlese çok sevinirim.11.sınıf öğrencisiyim MF bölümünden okuyorum.Bilgisayar,yazılım,donanım,elektirik,telefon gibi konularda bilgili bir insanım.El becerimde iyi,telefon ve bilgisayar tamiri yapabiliyorum(yazılımsal,donanımsal).Mahallede bir bilgisayarcı ya da telefoncu dükkanı açmaktansa daha iyi bir meslek seçimine yönelmek istiyorum.Fakat kararım daha belli değil.Ne olacağımı bilmiyorum.Bir dönem yazılım,helikopter teknisyeni,makina mühendisi olmayı düşünsemde bunlar kafama pek yatmadı.Geleceğe yönelik en iyi seçim ne olur sizce?El becerim,teknolojiyi anlayıp kavramam,makinaları anlamam ve tasarlama yeteneğim beni en uygun hangi mesleğe yöneltir?Değerli önerileriniz için şimdiden sağ olun.

caner00

Üyecik
Bilgisayar ve donanım üzerine eğilin okuyabildiğiniz kadar okuyun bu meslek dalları ilerisi için çok elzem.
Biliyorum özellikle yazılım kısmı.Ama bu beni tatmin etmiyor.Yazılımcı olurum çokta başarılı olurum ama daha çok makina ve elektronik istiyorum.Kılavye ve masa başında yıllar geçiremem.Çark,motor,malkine,elektirik devresi benim ilgimi çekiyor.Yeni devreler yeni düzenekler yapmak,elekronik cihazları tamir etmek v.b şeyler daha çok mutlu ediyor.Yazılım gibi soyut şeyler beni sıkar
Mesaj otomatik birleştirildi:

caner00

Üyecik
Makine mühendisliği size göre olabilir mutlaka gözden geçirin.
Tabiki düşündüm.ODTÜ makina mı okusam diye düşündüm.Fakat istanbulda hukuk okuyan kuzenim bunun kötü bir seçim olacağını söyledi,iyi kötü çok fazla makina mühendisi var dedi,ayrıca bir ünide 10 kişi çevirsen 5i mühendis oluyor genellikle.Birazda bunu ele aldım o yüzeden pek yakın değilim buna
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ben hukuk yanlısıyım ya 😀
Hukuk okusam bir seneye kalmaz kalpten giderim😄kaldıramam ben 😂

stat counter