Meslek seçimi

Bu konuyu okuyanlar

ghost_of_sparta

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
2,808
Sorumu sorayım. Tıp ile yazılım mühendisliği arasındayım. Tıp daha ağır basıyor. Fen derslerinde biyoloji konularını çok seviyorum. House gibi dizileri izleyince doktorluğa daha bir ilgi duyuyorum. Yazılımda ise orta seviye kullanıcıyım. Gelceğe dönük bir iş. Hangisi sizce?

AlperShal

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,554
Sorumu sorayım. Tıp ile yazılım mühendisliği arasındayım. Tıp daha ağır basıyor. Fen derslerinde biyoloji konularını çok seviyorum. House gibi dizileri izleyince doktorluğa daha bir ilgi duyuyorum. Yazılımda ise orta seviye kullanıcıyım. Gelceğe dönük bir iş. Hangisi sizce?
@BJKolik 'in de dediği gibi ben de tıp seçerdim. Şu sıralar ben bilgisayar mühendisliği mi tıp mı diye düşünüyorum ama ben fen derslerini sevmediğimden yok ya sen bu alanda hayatta bir şey olamazsın pes edersin deyip geçiyorum ama madem fen derslerine ilginiz var ben düşünmem tıpa koşarım.

Reaksiyon puanı
286
Ben yazılımı sevdiğim için yazılımı tercih ederim fakat sen tıpı daha çok sevdiğin için onu seçmelisin yani tıp

Ananim

Profesör
Reaksiyon puanı
2,398
Yani tıp daha iyi tabiki ama tıpın ağırlığnı kaldırabilecek misin? eğer sorun olmaz diyosan tıp derim ama geleceğin mesleği yazılım mühendisliği

tobraki

Asistan
Reaksiyon puanı
515
Bence tıp.

differentturk

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,059
Hangisinden keyif alıyorsan onu seç. Ben olsam yazılım mühendisliğini seçerdim.

ghost_of_sparta

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
2,808
Ben de 7-8 deyken tıp düşünüyordum (havalara bak tıp düşünüyormuşum bir de herkese söylüyorum ben doktor olacağım diye ??)
Ama LGS yi görünce vazgeçtim.
LGS nin o kadar abartılacak bir sınav olduğunu düşünmüyorum. Yapan nasıl yapıyor?

ByEmil

Asistan
Reaksiyon puanı
191
Hangisini seviyosan onu seç.

iMaKaNDi

Doçent
Reaksiyon puanı
251
? gemi kaptanlığı şuan ve gelecekte iş bulması kolay olan bir meslek. İngilizce yoksa Türkiyede ki firmalarla sınırlı kalırsan kaderine boyun eğersin. İngilizce varsa neden 400 metrelik devasa bir yük gemisini veya yolcu gemisini yönetmeyesin ki ? çektiğin çile yazılım ve tıp kadar yok. ayrıca getirisi çok.

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,061
LGS nin o kadar abartılacak bir sınav olduğunu düşünmüyorum. Yapan nasıl yapıyor?
Ben de geçen sene öyle diyordum.
Ego gibi olmasın ama notlarım da bir hayli yüksekti. En düşük notum 432 ydi.
Ama LGS ve ortamı çok farklı.
Yaşamadan anlayamazsın.

Bu sene girecek olsaydın lgsye o zaman derdim işin çok zor diye.
Ama seneye gireceksin. Şuan bu forumda geçirdiğin her dakika bir kayıp. 7. Sınıftan başlaman lazım.

ghost_of_sparta

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
2,808
Ben de geçen sene öyle diyordum.
Ego gibi olmasın ama notlarım da bir hayli yüksekti. En düşük notum 432 ydi.
Ama LGS ve ortamı çok farklı.
Yaşamadan anlayamazsın.

Bu sene girecek olsaydın lgsye o zaman derdim işin çok zor diye.
Ama seneye gireceksin. Şuan bu forumda geçirdiğin her dakika bir kayıp. 7. Sınıftan başlaman lazım.
Şuan 150-170 soru çözüyorum. Geri kalan boş vakitte de foruma giriyorum. Biraz önce sayısal deneme çözdüm. Bir de 7.Sınıfta çok fazla zor kitap yok. Okyanus, Mozaik, Fenomen var.

alpsadik

Map Tech Harita
Emektar
Reaksiyon puanı
2,871
Yaşın kaç bilmiyorum ama ben hangi mesleği istediğime 23-24 yaşında karar verebildim. Yani üniversite 4. Sınıfta. Bu konu biraz karmaşık, mühendislik dördüncü sınıf olduğumda psikoloji okumalıymışım dedim. Neyse ki şu an ki mesleğimden nefret etmiyorum, ikinci tercihim olabilecek bir meslek benim için. O yüzden büyük bir pişmanlık içerisinde değilim. Neyi sevip neyi sevmediğini iyice tartıp karar vermelisin.

ghost_of_sparta

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
2,808
Yaşın kaç bilmiyorum ama ben hangi mesleği istediğime 23-24 yaşında karar verebildim. Yani üniversite 4. Sınıfta. Bu konu biraz karmaşık, mühendislik dördüncü sınıf olduğumda psikoloji okumalıymışım dedim. Neyse ki şu an ki mesleğimden nefret etmiyorum, ikinci tercihim olabilecek bir meslek benim için. O yüzden büyük bir pişmanlık içerisinde değilim. Neyi sevip neyi sevmediğini iyice tartıp karar vermelisin.
7.Sınıftayım. Biliyorum önümde karar vermek için daha 5 senem var ama yine de foruma sorayım dedim.

DESLAER

Müdavim
Reaksiyon puanı
630
Tıp oku hem iyi maaş alırsın hem herkes sana saygılı olur hemde işini düzgün yaparsan öbür dünyayıda kazanırsın :)

ahmetselimbaskan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Konuyu hortlatalım. Az ama öz olsun derseniz öğretmenliği tavsiye ederim.