Meslek Lisesi Bölüm Tercihi

Bu konuyu okuyanlar

EDeBiYaTSıZ

Asistan
Reaksiyon puanı
127
Dostlar Merhaba.Bildiğiniz Üzere Sınıfları Direk Sorumlu Olarak Geçtik.Duyduğuma Görede 29 haziranda bölüm seçiceğiz yani 10.ncu sınıflar biz şimdi benim önümde 4 tane yol var
(Bilişim Teknolojileri Alanı)
(Muhasebe Ve Finansman)
(Bürö Yönetimi)
(Pazarlama)
Ben Hep Bilişim Okumayı Hayal Etmişimdir ailemde bu karardaydı benle ama babamın dediğine göre bilişim okuyanlar iş bulmakta zorlanıyormuş muhasebeyi düşündük sanırım ondada matematik istiyor hesap makinesi kullanıyoruz ama bilmediğim için sanırım zor bi bölüm büro ise kolay geliyor gözüme çünkü tanıdğım bi arkadaşım büroyu 90 lar 85 ler ile geçiyor onunda benden farkı yok zeka konusunda .d pazarlamaya girmiyorum bile sanırım en kötüsü bu aralarında sizce ne seçmeliyim ?

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,729
Bilişim ve muhasebe bölümlerini tercih etmeni öneririm.

bud

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,710
Bilişim sektöründe kendini geliştirmen önemli. Sadece okulda öğrendiklerin ile mezun olursan tabi iş bulmak zor. Ben muhasebe okudum matematiğim iyi değil ama muhasebe sınavlarından yüksek alırdım hep. Matematikle bu kadar ilişkilendirip gözünü korkutmasın hesap makinası ile yapıyorsun zaten tüm işlemleri.

EDeBiYaTSıZ

Asistan
Reaksiyon puanı
127
Bilişim sektöründe kendini geliştirmen önemli. Sadece okulda öğrendiklerin ile mezun olursan tabi iş bulmak zor. Ben muhasebe okudum matematiğim iyi değil ama muhasebe sınavlarından yüksek alırdım hep. Matematikle bu kadar ilişkilendirip gözünü korkutmasın hesap makinası ile yapıyorsun zaten tüm işlemleri.
Reis Bilişim İle Alakalı bilgilerim var ama peki muhasebe kolaymı veya iş bulmam zormu ?

bud

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,710
Reis Bilişim İle Alakalı bilgilerim var ama peki muhasebe kolaymı veya iş bulmam zormu ?

Muhasebe kolay mı derken soru pek mantıklı değil. Bir şeyi öğrenirken mutlak zorlanmak gerek. Bence bilişim oku aynı zamanda üniversite sınavına iyi hazırlanıp Yazılım Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği vs. okuyabilirsin tabi senin tercihin. Muhasebe sıkıcı iştir bilişim sektöründe işini severek yapan insanlar buluruz ama henüz muhasebeyi severek yapan birini görmedim. :D

EDeBiYaTSıZ

Asistan
Reaksiyon puanı
127
Muhasebe kolay mı derken soru pek mantıklı değil. Bir şeyi öğrenirken mutlak zorlanmak gerek. Bence bilişim oku aynı zamanda üniversite sınavına iyi hazırlanıp Yazılım Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği vs. okuyabilirsin tabi senin tercihin. Muhasebe sıkıcı iştir bilişim sektöründe işini severek yapan insanlar buluruz ama henüz muhasebeyi severek yapan birini görmedim. :D
:D Bilişim Okumak Zaten Hayalim Dediğim Gibi Kendimi Geliştireceğimede İnanıyorum ama ilerde işsiz kalma ve boşa okumuş kalma hayali beni yıkıyor umarım anlatabilmişimdir

bud

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,710
:D Bilişim Okumak Zaten Hayalim Dediğim Gibi Kendimi Geliştireceğimede İnanıyorum ama ilerde işsiz kalma ve boşa okumuş kalma hayali beni yıkıyor umarım anlatabilmişimdir

Sanmıyorum bilişim sektöründe birçok dal mevcut. Yazılım, Bilgisayar müh., Server yönetciliği, Network uzmanı, siber güvenlik, yapay zeka bir sürü alan var. Kendini geliştirip işsiz kalman mümkün değil. Hayalin buysa Bilişim oku aynı zamanda İngilizceni geliştirip şimdidien Üni. Sınavına çalışmaya başla. Başarlılı olmak istiyorsan böyle yapmalısın.

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,729
Matematik hemen hemen her sektörde gerekiyor. Elbette ezberden yapman beklenmiyor ama bilişim sektöründe de muhasebede de oldukça ihtiyacın olacaktır.

EDeBiYaTSıZ

Asistan
Reaksiyon puanı
127
Yani Bilişim Seçersem işsiz kalma oranım yok kadar az sadece kendimi geliştirmem yeter peki staj parası ne kadar bilişimin tabi bu kararımı değiştirmiycek ama sadece sormak istedim :D

bud

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,710
Yani Bilişim Seçersem işsiz kalma oranım yok kadar az sadece kendimi geliştirmem yeter peki staj parası ne kadar bilişimin tabi bu kararımı değiştirmiycek ama sadece sormak istedim :D

Bütün bölümler için aynı diye biliyorum ama şirketten şirkete ufak oynamalar olabiliyor.

Reaksiyon puanı
8,019
Elektrik Elektronik olsa mutlaka git derdim en iyi bölümlerden. Nakil imkanın varsa dene Kendim de mezunuyum üniversite seçenekleri de MTOK da bol mezunuluktan sonra nitelikliysen hızlıca iş bulabilirsin. Senin okulunda ise Bilişme gitmeni öneririm kendini yetiştirirsen iyi bir yere gelirsin.