Merhaba,bilgisayarimda degisik bir parca cikti.

OxyWyre

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Merhaba arkadaslar uzun yillar sonra pc mi temizlemek icin kasayi actim ve fani temizledikten sonra daha detayli temizlik ve termal macun kontrolku icin fani cikardim ve soyle bir parcayla karsilastim onu cikarmam lazim.Ne yapmaliyim ? Pc markasi Exper dandik cin mali bisey,yeni tarz bilgisayarlardan anlarim az cok.

Ekli dosyalar

• IMG_20200613_153806.jpg
    IMG_20200613_153806.jpg
    93.6 KB · Görüntüleme: 62
  • IMG_20200613_153824.jpg
    IMG_20200613_153824.jpg
    85.4 KB · Görüntüleme: 65

KimBuGamzeli

Profesör
Reaksiyon puanı
1,821
Merhaba arkadaslar uzun yillar sonra pc mi temizlemek icin kasayi actim ve fani temizledikten sonra daha detayli temizlik ve termal macun kontrolku icin fani cikardim ve soyle bir parcayla karsilastim onu cikarmam lazim.Ne yapmaliyim ? Pc markasi Exper dandik cin mali bisey,yeni tarz bilgisayarlardan anlarim az cok.

Soğutucu blok işte değişik parça değil ki o :D Çıkarttığın fan o bloğu soğutuyor o da işlemciyi soğutuyor işte.

Reaksiyon puanı
769
Değişik parça derken büyük demirden bahsediyorsanız o soğutucu blok, onu söküp altına termal macun sürülmeli.

OxyWyre

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Soğutucu blok işte değişik parça değil ki o :D Çıkarttığın fan o bloğu soğutuyor o da işlemciyi soğutuyor işte.
O parca sicakligindan elimi yakmasaydi tahminlerim o yondeydi,peki nasil cikarabilirim ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Değişik parça derken büyük demirden bahsediyorsanız o soğutucu blok, onu söküp altına termal macun sürülmeli.
Nasil cikaracagimpeki ?

Reaksiyon puanı
769
Nasil cikaracagimpeki ?
Orada ok işaretleri var ya hani, aynen gösterdiği yönde çevirip yukarı çekeceksin her birini. Ancak yukarı çekerken sakın zorlama tırnakları kırarsan yenisini almak zorunda kalabilirsin. O nedenle yukarı çekemessen bu sefer önce yukarı çekip daha sonra ok yönünde çevir. Umarım anlatabilmişimdir.

Mehmet.habil

Asistan
Reaksiyon puanı
35
O parca sicakligindan elimi yakmasaydi tahminlerim o yondeydi,peki nasil cikarabilirim ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Nasil cikaracagimpeki ?
İntel stock fanlar çevirlemi kilit sistemi var youtubede intel stock fan nasıl sökülür yaz çıkar