Memurlara maaş zammı müjdesi!

Reaksiyon puanı
10,325
Memurlara maaş zammı müjdesi!

memurun_maas_zam_farklari_yatirildi13403694220_h894564.jpg

Mehmet Ali Şahin, Ocak'tan itibaren memur maaşlarında 6 puanlık artış yapılacağını söyledi.

Safranbolu Kültür Eğitim Merkezi'nde partisince düzenlenen toplantıda konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin , bütçe açığını yüzde 3'ün altına düşürdüklerini söyledi.

Şahin, Ocak 2013'den itibaren memur maaş larında 6 puanlık artış olacağını açıklayarak, şunları söyledi:

"Memur larımızın maaşlarını azaltmıyoruz. Toplu sözleşme yapıldı. Ocak ayından itibaren maaşlarında 6 puanlık bir artış söz konusu olacak. Eğer enflasyon onun üzerinde ise enflasyon farkını da kendilerine vereceğiz. Emeklilerimiz intibak zam larını önümüzdeki aydan itibaren almaya başlayacaklar. 1 milyon 912 bin 442 SSK emeklisi çıkarmış olduğumuz yasadan yararlanmaya başlayacak. Her yıl bütçemize bunun getirdiği yük 2 milyar 450 milyonTL'dir. Helali hoş olsun."

kaynak

XuSeR

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Geri alırlar bi şekilde, o parayı vatandaşın cebinde bırakmazlar.

Erdem-FB

Dekan
Reaksiyon puanı
28
Müjde verici bişi değil benzindir elektriktir onlarada zam gelcek fazlasıyla alcaklar yani :)

Reaksiyon puanı
10,325
Müjde verici bişi değil benzindir elektriktir onlarada zam gelcek fazlasıyla alcaklar yani :)

bu ülkede böyle gelmiş böyle gider işler kardeşcağız, yorma kafanı. dediğin gibi, bir cebe koyar, öbüründen alırlar.
bu kısır döngüyü değiştirecek bir babayiğit henüz anasından doğmadı.
umut edelim, belki birgün!
ama biz görür müyüz, orası meçhul işte... :)

neskalii

Profesör
Reaksiyon puanı
23
%3 diye konuya girdim %6 çıktı şaşırdım :D gerçi yılbaşını iple çekiyorum bakalım zamlar ne kadar olucak.. pardon zam dedim modern adı güncellemeydi onun :D

mehmet0321

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Millet vekilleri maaşlarına %50 zam yapılıyor(%100'den düşürülüp).Yani 5000 lira iken 7500 liraya çıkıyor.Millet vekilleri elektrik su doğalgaz ev kirası araba masrafı ödemiyorlar.Cep telefonu faturası dahi ödemiyorlar.
Ben işçi çocuğuyum Allaha hamdolsun iyi kötü geçiniyoruz.Millet vekilleri lüks içinde yaşamaya okadar alışmış ki memurların işçilerin durumunu farkedemez olmuş.Millet vekilinin tek seferde aldığı zam vatandaşın maaşı kadar oluyor.

Sonra vay efendim bu insanlar neden metalci olmuş sisteme isyan ediyor.İşte bu yüzden! :)

Nemre

Profesör
Reaksiyon puanı
29
Hazır olun ; Doğalgaza, elektriğe suya sabuna vs vs vs GÜNCELLEME geliyor :)

spybot

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Çok paraymış ya hangi telefonu alsam bu parayla acaba :D

tambjk

Profesör
Reaksiyon puanı
16
Asıl sorun %6 gibi komik bir zam değil, bunu bir müjde gibi sunan zihniyettir.

İnsanları hakkını aramayan, 3 kuruşa şükreder, razı noktasına getiriyorlar.

Bu haberdeki müjde nerede sevgili haber7!!!!!!! Sizin yapacağınız gazetecelik bu kadar işte.

debir

Asistan
Reaksiyon puanı
2
nasıl yorumluyorsunuz anlamak mümkün değil, %6 nereden çıktı, hiç böyle bir oran verirler mi... oran %3 olacak, M.Ali Şahin' memur maaşlarında 6 PUANLIK artış olacak demiş.. yani sevinmeyelim...:turned: