Haber Meksilalı Arama Kurtarma Köpeği Proteo'nun Heykeli Sarıyer'e Dikilecek

Sedefizgi

Profesör
Reaksiyon puanı
1,778
Kahramanmaraş depreminden sonra arama kurtarma çalışmalarına katılan Meksikalı köpek Proteo adlı arama kurtarma köpeği 3 kişinin hayatını kurtarmıştı. Çalışmalar sırasında hayatını kaybeden vefalı dostumuzun heykeli İstanbul Sarıyer'e dikilecek. Heykel Van depreminde arama kurtarma gönüllüsü olarak ülkemize gelen ve çalışmalar sırasında hayatını kaybeden yardım gönüllüsü Dr. Atsushi Miyazaki'nin adını taşıyan parka dikilecek.

Ekli dosyalar

• Screenshot_20230301_093343.jpg
    Screenshot_20230301_093343.jpg
    70.8 KB · Görüntüleme: 43

Leon Dayı

Profesör
Reaksiyon puanı
1,597
Güzel haber çok sevindim. Fakat Proteo'un ölmesine üzüldüm :(

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Genel olarak heykellere büyük masraflar edilmesine karşıyım. Lakin madem deprem felaketinde bize yardım için öldü köpek. Hiç yoktan öldüğü yere dikilir heykeli.

Sariyer ne alaka ! Gelecek nesillere miras kalsın ve hatırlansın diye dikilecekse deprem bölgesine heykeli dikilmeli.

WindStone

Profesör
Reaksiyon puanı
2,596
Genel olarak heykellere büyük masraflar edilmesine karşıyım. Lakin madem deprem felaketinde bize yardım için öldü köpek. Hiç yoktan öldüğü yere dikilir heykeli.

Sariyer ne alaka ! Gelecek nesillere miras kalsın ve hatırlansın diye dikilecekse deprem bölgesine heykeli dikilmeli.
Heykel Van depreminde arama kurtarma gönüllüsü olarak ülkemize gelen ve çalışmalar sırasında hayatını kaybeden yardım gönüllüsü Dr. Atsushi Miyazaki'nin adını taşıyan parka dikilecek.
sebep gayet açık değil mi?

Sedefizgi

Profesör
Reaksiyon puanı
1,778
Reaksiyon puanı
16,118
N
Sivastaki kangal heykeli gibi düşün bişey olmaz ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Deprem bölgesine de yapılır. Önce bir yaralarını sarsınlar. Her şeye bu kadar negatif bakmamalıyız bence
o Sivaslı diye bu yabancı kırarlar hurdacıya satarlar.

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Sivastaki kangal heykeli gibi düşün bişey olmaz ?

Sariyer belediyesinin yakın zamanda yaptığı Rüzgara Öpücük heykelini gördünüz mü :)

Benim eleştirim her şeyin heykelini yapma sevdası. Şimdi orada köpeğin heykelini yapıyoz diye binlerce TL harcayacaklar gene. O parayı direkrt depremzedelere yollasalar daha iyi olmaz mı ? Heykel Yapılacaksa minimal düzgün bir heykel deprem bölgesine hatıra olsun diye yapılabilir.

Allah Aşkına sırf Heykel yapmayı hizmet sanıp şu tarz saçma sapan heykeller yapılmasına karşıyım.

firtinaya-opucuk-kapak.jpg

Tunahan GRS

Inan bilmiyorum.
Cezalı
Reaksiyon puanı
325
bazı insanlardan daha çok iş yaptı

Alanur Erdemir

vampir
Admin
SDN
Reaksiyon puanı
17,259
Sarıyer ne alaka? Yada heykel düzgün olacak mı? Onu da geçtim o heykeli yapacağınıza gidin deprem bölgesine bir şey yapın.

Alparslan 1905

Doçent
Reaksiyon puanı
1,555
Heykel yapmayı seviyorlar :D

İnsan deprem bölgesine yapar, mantığa bak.

Sedefizgi

Profesör
Reaksiyon puanı
1,778
Sariyer belediyesinin yakın zamanda yaptığı Rüzgara Öpücük heykelini gördünüz mü :)

Benim eleştirim her şeyin heykelini yapma sevdası. Şimdi orada köpeğin heykelini yapıyoz diye binlerce TL harcayacaklar gene. O parayı direkrt depremzedelere yollasalar daha iyi olmaz mı ? Heykel Yapılacaksa minimal düzgün bir heykel deprem bölgesine hatıra olsun diye yapılabilir.

Allah Aşkına sırf Heykel yapmayı hizmet sanıp şu tarz saçma sapan heykeller yapılmasına karşıyım.

firtinaya-opucuk-kapak.jpg
Bu ne be

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059

Anlamı çok derin :D

Bir fırtınada rüzgar o direği devirmiş. Sariyer Belediyeside oraya Rüzgara Öpücük atan dikret heykeli yapmışlar :D:D Hikaye bu...

Kim bilir kaç bin TL harcadılar o heykele. ( Birde bu heykeli baya törenle açtılar )

Sedefizgi

Profesör
Reaksiyon puanı
1,778
Anlamı çok derin :D

Bir fırtınada rüzgar o direği devirmiş. Sariyer Belediyeside oraya Rüzgara Öpücük atan dikret heykeli yapmışlar :D:D Hikaye bu...

Kim bilir kaç bin TL harcadılar o heykele. ( Birde bu heykeli baya törenle açtılar )
Ya sakaryanın meydanında meşhur diye dilimlenmiş kabak var kabak.. Sözün bittiği yer