Meizu 16TH vs Redmi Note 8/9 Pro

Bu konuyu okuyanlar

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
Hangisini almak sadece performans açısından daha mantıklı olur? Sentetik testlerde SD 845 daha güçlü bir yonga fakat emin olamıyorum sentetik testlere, fikirlerinizi de almak isterim.

M

Murat Burç

SDN Okuru
İzlerim videonu, güncelleme dışındaki seyler kafamı kurcalıyor fakat batarya konusunu geçeceğim telefon da batarya olarak bir iddiada bulunabilir bir cihaz olmadığı için pek takmiyorum fakat güncelleme düşündürüyor, işim performansla alakalı olacağı için kafamı karıştırıyor.
Ne için performans lazım?

M

Murat Burç

SDN Okuru
Uzun kullanabilme açısından, kullanmış olduğum telefondan memnunun fakat kardeşime vereceğim olduğun için olmuşken biraz daha üst bir seyler olsun çabasındayım, OLED paneli de çok severim fakat güncelleme düşündürüyor, arayüz güncellendiği surece sıkıntı olmaz diye düşünüyorum ama emin de değilim.
Az daha çık Realme XT al. Uzun kulanacağım diyorsan garantisiz bir 855'li cihaz veya 845'li OnePlus 6T al. Ben 855+'lı 7T aldım. Bakalım en uzun kullanacağım cihaz olmasını planlıyorum.

Elini çabuk tut fiyatlar artacak.
G90T ile 845 arasında fark var fakat ben olsam multimedyası daha kuvvetli işlemcisi yeterince güçlü bir cihaz alırdım o da XT oluyor. İşlemcisi uygunsa ki(ben ce uygun.) 712 yeterli işlemci diye düşünyrum kişiden kişiye değişir.

The Cyclist

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,906
Hangisini almak sadece performans açısından daha mantıklı olur? Sentetik testlerde SD 845 daha güçlü bir yonga fakat emin olamıyorum sentetik testlere, fikirlerinizi de almak isterim.

Meizu donanımsal açıdan güçlü ama yazılıma baktığımızda hem kağıt üstünde hem de kullanıcı deneyiminde ciddi eksiklikler var.

RN8 Pro kullanıyorum ve gayet memnunum, bu konuyu Ocak- Şubat gibi açsanız RN8 Pro alın derdim ama daha güncel modeli alabilecekken önceki modeli almayın derim.

Bu arada RN9 Pro performansta RN8 Pro'nun pek üstüne koymuyor( aynı klasmanda sayılırlar). Fakat ekran süresi açısından önemli farklar var.

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
İkisi arasında Meizu16th öneririm.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Bu ay alacağım veya bir sonraki aya bırakacağım (Sars-cov2 nedeniyle, kargodan tirsiyorum), bütçeyi aşabilirim hatta istersem 9-10 Binlere kadar çıkarım fakat gerek duymuyorum.

Custom ROM olarak Kernel ve modem üzerinde oynar kendim Port’larim sıkıntı değil fakat korktuğum nokta yazılımın stabil olmayışı, OnePlus’lar ilgini cekmiyor değil fakat bulunduğum yerde satanlar fasitce fiyatlar cekiyor.
S10 Lite al.
Veya garantisiz 7T Pro.
Ben Facebookdan emin Yılmaz'dan aldım.

S10 lite süper cihaz. Kutudan 25 watt şarj aleti çıkıyor öyle anormal bir cihaz gerçekten.

45 yazmışım 45 değil benim bildiğim 25.

Son düzenleyen moderatör:

The Cyclist

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,906
[QUOTE="okurbaba, post: 5101644, member:

Zaten adamlar bitmeyen batarya yapmiş benim acımdan, 6S+ ile 3 günü zorlayan birisini bir hafta götürür herhalde o telefon.
[/QUOTE]

Garantisizlik sorun değilse OnePlus 7T en iyi seçenek olur. Hem donanım hem de yazılım açısından en iyi marka diyebilirim.

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
[QUOTE="okurbaba, post: 5101644, member:

Zaten adamlar bitmeyen batarya yapmiş benim acımdan, 6S+ ile 3 günü zorlayan birisini bir hafta götürür herhalde o telefon.

Garantisizlik sorun değilse OnePlus 7T en iyi seçenek olur. Hem donanım hem de yazılım açısından en iyi marka diyebilirim.
[/QUOTE]
Zaten garanti umurumda değil (şimdiye kadar bir beleş batarya değişimi için kapılarını çaldım) fakat işimi 2 en fazla 3 yıl götürecek bir cihaz arıyorum ve benim işimi Galaxy S6 veya iPhone 5S bile görür ondan dolayı bütçeyi arttırmak sadece para israfı olacak benim için ama Oneplus 7T için arttirabilirim belki, cihaz benim de hoşuma gidiyor ve ilgimi cekiyor.

yusufozkan58

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,393
16th batarya hariç rn8 pro dan çok daha iyi bir cihaz .

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
16th batarya hariç rn8 pro dan çok daha iyi bir cihaz .
Birde yazılım sıkıntısı var, önceden 32 Bit telefonu (islemci destekliyor) 64 bit kerenle çevirip hem Modem yazılımını hem Touchwiz arayüzünü portlamistim ondan yine yapabilirim gerekirse diye düşünüyorum fakat uğraşmak da istemiyorum, bu gidişle ben OnePlus’a kayıyorum orası ayrı ama alırsam da tek yaptığın şey para israfı olacak gibi hissediyorum çünkü her türlü 2 yıl sonra telefon değiştireceğim ve telefonun içine edeceğim kullanım olarak.