Soru Mehmet Şimşek hakkında düşünceleriniz

26 Ekim 2020
5,145
4,367
1,358
35
Arkadaşlar ne düşünüyorsunuz icraatları hakkında?

Geldiğinden beridir ben elle tutulur birşey görmedim sadece zam yaptı vergi arttırdı, kredi ve ek hesap faizlerini arttırdı, tüm tasarruf alt kesime oldu 5 li şirket ve %10 luk kaymak tabakaya dokunmadı bile.

Geldiğinden beri değil rahatlama daha beter olduk YD telefonlara imei 30.000₺ gibi absürt bir fiyata çıktı vs vs

Uzun kısa orta vadede ben bir rahatlık olacağını düşünmüyorum.

Bu yapılanların ekonomi düzelmesi veya enflasyon düşmesi ile bağlantısı yok.

Sığ ekonomi bilgimle öneride bulunayım, 5 li şirketlerin elini taş değil kaya altına soksun, tüm yabancılar mülteciler gönderilmeli, yiyicilere akıtılan musluklar kapatılmalı, bakanların arabaları satılıp Togg alınmalı, Erdoğan harici yabancı araç kullanan olmamalı, vergiyi tabana değil tavana yaymalı tabanda para kalmadı, tavana ellerini atmadıkları sürece asgari ücretli adama kısıtlama yaş iş.

1 adet bile mülteci kalmamalı yineliyorum.

Vergiyi gelire göre almalı.

Bu kadar basit işlemlerle bile 2 senede toparlanır ama şuan yaptıkları beş para etmez işler.

EFI Shell

Süper Moderatör
Süper Moderatör
9 Ağustos 2018
19,409
33
19,126
5,258
18
yeni Dünya düzeni hizmetkârının teki. Düşünecek bir şey yok. Bilerek halâ para basılıyor. Ekonominin batırılması için. Kağıt paraların hepsi batacak bu arada.

Son düzenleme:
26 Ekim 2020
5,145
4,367
1,358
35
yeni Dünya düzeni hizmetkârının teki. Düşünecek bir şey yok. Bilerek halâ para basılıyor. Ekonominin batırılması için. Kağıt paraların hepsi batacak bu arada.
Dediğin gibi daha para basımı var 2 sene sonrasını düşünemiyorum Allah emekçinin yardımcısı olsun durum çok kötü.

En düşük memur maaşı asgari ücretle aynı olmalı 17.000₺

Pardon 17.002₺

Mv maaşlarıda bugünün en düşük memur maaşı olan 33.000₺ olmalı.

Al sana kamuda tasarruf.

Mv maaşı ve en düşük memur maaşı ile ilgili söylemim kalıcı olarak değil sadece ekonomi düzelene kadar, kamuda tasarruf diyorlar ona istinaden diyorum.

Ayrıca dediğim gibi passat superb dahil olmak üzere yabancı araç kalmayacak, sadece Erdoğan kullanacak Mercedes ve erdoğanın eskort araçları dahil gmc değil Togg olacak.

Kamuda tasarruf böyle olur.

Ali bey arabam kullanılmaz halde dediği gün A8 sahibi oldu almayı versin Togg alsın.

Sıfır aldığım aracım 2014 model tam 10 sene oldu gözü başı ayrı oynuyor ben istemez miyim Egea ama yok.

Herkes elini taşın altına koyacak ama kaymak tabaka zenginler yiyiciler 5 li şirketin elleri taş değil kaya altında olacak.

Ekonomi düzelsin 2010 yıllarına dönsün sonra kim ne yaparsa yapsın lafım yok.

Ama şuan Mehmet şimşeğin yaptıklarının ekonomiyi düzeltmeyeceği net belli

Son düzenleme:

EFI Shell

Süper Moderatör
Süper Moderatör
9 Ağustos 2018
19,409
33
19,126
5,258
18
Dediğin gibi daha para basımı var 2 sene sonrasını düşünemiyorum Allah emekçinin yardımcısı olsun durum çok kötü.

En düşük memur maaşı asgari ücretle aynı olmalı 17.000₺

Pardon 17.002₺

Mv maaşlarıda bugünün en düşük memur maaşı olan 33.000₺ olmalı.

Al sana kamuda tasarruf.

Mv maaşı ve en düşük memur maaşı ile ilgili söylemim kalıcı olarak değil sadece ekonomi düzelene kadar, kamuda tasarruf diyorlar ona istinaden diyorum.

Ayrıca dediğim gibi passat superb dahil olmak üzere yabancı araç kalmayacak, sadece Erdoğan kullanacak Mercedes ve erdoğanın eskort araçları dahil gmc değil Togg olacak.

Kamuda tasarruf böyle olur.

Ali bey arabam kullanılmaz halde dediği gün A8 sahibi oldu almayı versin Togg alsın.

Sıfır aldığım aracım 2014 model tam 10 sene oldu gözü başı ayrı oynuyor ben istemez miyim Egea ama yok.

Herkes elini taşın altına koyacak ama kaymak tabaka zenginler yiyiciler 5 li şirketin elleri taş değil kaya altında olacak.

Ekonomi düzelsin 2010 yıllarına dönsün sonra kim ne yaparsa yapsın lafım yok.

Ama şuan Mehmet şimşeğin yaptıklarının ekonomiyi düzeltmeyeceği net belli
Aslında şuanki ekonomiye çok çok daha fazla olması gerekir. Tabii verecek para yok. -72 milyon dolar mı ne net rezerv hazinede sanırsam. Evet, düzeltmeyecek. Yalan söylüyor bilerek. O küreselcilerin hizmetkârı. İşi bittiğinde muhtemelen bir kenara çekilip, unutulup gidecek Cüneyd Zapsu falan gibi.

26 Ekim 2020
5,145
4,367
1,358
35
Aslında şuanki ekonomiye çok çok daha fazla olması gerekir. Tabii verecek para yok. -72 milyon dolar mı ne net rezerv hazinede sanırsam.
Aynen öyle asgari ücrete gelecek olursak ekonomi düzelsin az bunlar yapılıp, 2010 lara dönsün ekonomi sabit dolar bazı olsun örnek 700$ dolar arttı mı arttığında asgari ücret yine 700$ a sabitlensin yılda iki zam değil o asgari ücretin dolar karşılığı sabit 700$ olmalı.

EFI Shell

Süper Moderatör
Süper Moderatör
9 Ağustos 2018
19,409
33
19,126
5,258
18
Aynen öyle asgari ücrete gelecek olursak ekonomi düzelsin az bunlar yapılıp, 2010 lara dönsün ekonomi sabit dolar bazı olsun örnek 700$ dolar arttı mı arttığında asgari ücret yine 700$ a sabitlensin yılda iki zam değil o asgari ücretin dolar karşılığı sabit 700$ olmalı.
Bu arada yeni şeyler ekledim yazıya.

EFI Shell

Süper Moderatör
Süper Moderatör
9 Ağustos 2018
19,409
33
19,126
5,258
18
Okudum, bilmiyorum ama bildiğim tek şey yapılanların ekonomi düzelmesiyle alakası yok bunu bilirim.

Yapılması gerekenler belli, ek hesap faizini %5 yaptıda ne oldu enflasyon mu düştü? Sadece insanlar artık daha beter geçinemez hale geldi.
Bilerek işte. Mülkiyetsizleştirmeye ve dijital paraya hazırlık yapıyor. İlk şey sanırsam telefonda taksitin yasaklanmasıydı. İkincisi ise mağazada beyaz eşyaya taksit yasağı mı ne oluyor.