Mehmet Ali Aydınlar: Büyük ihtimalle bırakıyorum.

mazruf

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
1,117
TFF Başkanı Mehmet Ali Aydınlar'ın görevi bırakıp bırakmayacağı gündemin en önemli tartışması... Aydınlar'ın bugünkü Akşam Gazetesi'nde yer alan röportajı, kararının istifa yönünde olacağına işaret ediyor.

AYDINLAR_1_RFV7K.jpg

Aydınlar fena patladı

58. madde ile ilgili yaşanan tartışmalar, TFF Başkanı Mehmet Ali Aydınlar'ı pes etme noktasına getirdi.

Türkiye Futbol Federasyonu'nun (TFF) yaptığı olağanüstü Genel Kurul'unda küme düşme cezasının puan silmeye çevrilmesiyle ilgili değişiklik önerisi, futbol kulüplerinin oy çokluğuyla reddedildi.

Bu gelişmenin ardından gözler TFF Başkanı Mehmet Ali Aydınlar'a çevrildi.

Akşam gazetesine konuşan Mehmet Ali Aydınlar, 58'inci maddeyle ilgili tartışmaları ve şike soruşturmasını değerlendirdi.

'BIRAKIYORUM, NE YAPACAKLARSA YAPSINLAR'
Mehmet Ali Aydınlar, şunları söyledi:

"Büyük ihtimalle bırakıyorum. Ne yapacaklarsa yapsınlar. Dürüst değiller. Ben bundan böyle nasıl iş yapacağım? Her gün ortalığı geriyorlar. Bir yeri toparlıyorum, öbür taraftan kopartıyorlar. Benim zorum ne, bu işkenceyi sürdürmek için... Ben pes etmem. Bakıyorum, elbirliği yapmıyorlar. Sürdürebilir miyim?

'ÇOK YIPRANDIM'
Allah'a şükür her şeyim var. Maddi manevi ihtiyacım yok. Ben bu mesaiyi başka bir iş için harcasam ayda 300-500 bin dolar maaş verirler. Yeter, yoruldum, çok yıprandım. Bırakmayı çok ciddi düşünüyorum.

'BU SİSTEM YIKILACAK'
Buradan sonuç çıkacağına artık inanmıyorum, sanmıyorum. Bu sistem yıkılacak. Tekrar ediyorum, bu sistem yıkılacak. Türk futbolu böyle gidemez.

Fenerbahçelilik yapmıyorlar. Bunlar Aziz Yıldırımcılık yapıyorlar.

'ARAYI DÜŞÜNSÜNLER DİYE VERDİM'
İyi niyetle gittik. Türk futbolunun bütününü düşündük. Minimum hasarla atlatmak istedik. Baktım genel kurul salonuna. Bizim yapmak istediğimizden hiç mutlu değiller. İnanamadım. 'O halde oylamadan vazgeçelim' dedim. Bir saatlik arayı bunun için verdirdim. Herkes düşünsün diye... Madem öyle, istemiyorlar 'bu düzenleme geçmesin' ihtimalini herkesin gözünün içine soktum. Sonradan pişman olmasınlar diye.

'KULÜPLER İSTEDİ'
Düzenleme önerisini ben değil, kulüpler istedi. Biz de gittik UEFA'ya anlattık. Kabul ettiler. Mesele şu; içeride biz gerekli yaptırımları uygulayalım, Türkiye Avrupa'dan dışlanmasın.

'İKİLİ OYNAYANLAR ŞOV YAPTI'
58'i değiştirelim, tamam. UEFA da anlayışlı davrandı. Ancak soruşturma sürerken, yargılama bitmeden olmaz. Sonrasında zaten değişir. O halde ara formül olarak bir defalık puan silme gündeme geldi. Demokrasinin gereği genel kurula gitmekti, tamam. Ama ikili oynayanlar şov yaptılar. Biz bu formülleri gündeme getirdiğimizde göbek attılar, on takla attılar. Sonra dışarıya çıkıp delikanlılık yapıyorlar. Benim çıldırdığım, bu tutum. Dürüstlüğe sığmıyor. Nasıl güveneceğiz birbirimize?

'FENERBAHÇELİLİĞİMİ TARTIŞAMAZLAR'
Tatile çıkmadım, İstanbul'dayım. Ama gitmeyi düşünüyorum. Yurtdışında bir süre kafa dinlemeyi istiyorum. Çok yoruldum. En çok neye üzülüyorum biliyor musunuz; benim Fenerbahçeliliğimi tartışıyorlar. Siz kimsiniz? Ne zamandır Fenerbahçelisiniz? Kulübe bugüne kadar ne hizmet etmişsiniz? Benim yaptıklarımla karşılaştırın öncelikle. Şu anda tarafsız başkan olarak görev yapıyorum ama geçmişimde Fenerbahçe için yaptıklarımın onda birini onların hiçbirisi yapmayı hayal bile edemedi. İnsaf... Bir nokta daha var: Tutturmuşlar İlhan Ekşioğlu, Lütfi Arıboğan... Arena'da taraftarın önüne yem olarak atıyorlar. Yazık, günah. Benim arkadaşlarım sadece Türk futbolunu kurtarmaya çalışıyor.

BAŞBAKAN'LA GÖRÜŞME
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'la görüştüm ama bu konuda değildi. Acıbadem için anlaştığımız yabancı ortaklarımız büyük miktarda yabancı sermaye getirdiler. Sayın Başbakanımızla onları tanıştırdım."

http://www.aksam.com.tr/buradan-sonuc-cikacagina-artik-inanmiyorum--95299h.html

nevuser

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Güle Güle Sana Güle Güle !

ahky

Profesör
Reaksiyon puanı
65
Sorun zaten Fenerbahçeli olman, tarafsız olsan en baştan, gereken neyse o yapılırdı bu kadar dallanıp budaklanmazdı bu iş.

uA23uA

Profesör
Reaksiyon puanı
5
nereye daha yeni başlamıstık:D:D

whitedragon

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Fener yöneticileri hakkında söyledikleri doğru ikili oynadıkları ortada ama bu adam bence iyi niyetinin kurbanı oldu istifa etmesi daha kötü yeni başkan,yönetim sil baştan en az 2 ay gider fenerin istediği olur.

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
529
Kaynak Akşam. Haberi pek sallamaya gerek yok.

Ayrıca defolsun...

eray045

Rektör
Reaksiyon puanı
250
Süreci daha da uzatmayın. Şu işi haleedin öyle gidin.

SwateR

Rektör
Reaksiyon puanı
662
Şu aralarda bırakmamalı. En azından bazı şeyler açığa çıksın, ortalık yatışsın ondan sonra naparsa yapsın...

y_ates

Dekan
Reaksiyon puanı
65
Defol git. Yakında Pinokyo gibi burnun uzayacak diye korkuyorum.

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
Bunlar gitti diyelim! Yerine kim gelecek?

Şu anki Federasyon Seçim Sistemi ile Bunlar Gider İkizleri gelir...

Bir de Yeni Seçim Dönemi falan derken iş uzar!

UEFA zaten açıklama yapmıştı Playoff'a kadar Türkiye'ye zaman tanımışlardı daha fazlasını vermezler!

UEFA siz ne haliniz varsa içeride görün der ve ne Milli Takımımızı ne de kulüplerimizi Avrupa'ya almaz!

TFF bu işi daha fazla uzatmamalı...

Etik Kurulu Raporuna göre ne ceza gerekiyorsa derhal vermeli!

Cezalar verildikten sonra seçime mi giderler aya mı giderler orasını kendileri bilir!

Bu iş uzadıkça daha da b*ka sarıyor! Lig başlamadan şu kararı verselerdi bu gün bu duruma gelmezdik!

artiss10

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Aydınlar ya savunmaları alacaktın hemen,savcıdan özel izin alıp.Bu ülkede kimler için ne izinler alınıyor,gizlilik mizlilik hikaye...
Ya da direk düşürecektin,adı geçen en ufak şüphe duyduğun takımı...
İkisini de yapamadın geciktirdin,Fenerbahçe'ye en büyük zararı verdin.Bu saatten sonra kimse adaletten hukuktan bahsetmesin,delikanlı olan düşürür diyorum.Aynı delikanlılığı bütün şampiyonluklarımız incelensin,suçlu bulunduğumuz ima edilen bütün maçlarımız incelensin ne var ne yok alınsın,maksat adalet yerini bulsun,diyerek de gösteriyorum...

ANCAK !!! Adaletin bekçilerini de aynı şekilde yargılayıp,onlara da aynı şekilde davranılmalı,geçmişlerini ve şu anki durumlarını pür pak göstermemek şartıyla..
Aziz Yıldırım'ı bekliyorum,14 şubat'a kadar yüreğiniz varsa düşürün...Bu ülkedeki pisliklerin babası temizlenmeden bütün iti köpeği üstümüze salanlara hodri meydan,yıllarca yediğiniz haltları bu kulüp üstlenmeyecek ! O şansı sezon başında kaçırdınız... Let the SOW begin.

YellowRed

Rektör
Reaksiyon puanı
27
gidecek adam "ben gidiyorum" der ve çeker gider. böyle medyaya "gitmeyi düşünüyorum" diye açıklama yapmaz. -bu mülakat doğruysa- MAA kendini göreve getiren güçlere mesaj yolluyor. "bana sahip çıkın" mesajı veriyor.

mustang

Dekan
Reaksiyon puanı
34
Demek ki ne imiş Koca bir Ülkenin futbolunu Adaletli yönetmek,Hastane yönetmeye benzemiyormuş.
Para Babası olsanda bu şekilde ortada, İskele Babası gibi kalakalırsın.
Herkes FENERBAHÇELİ olmandan dem vuruyor amma.
FENERBAHÇEME senin kadar zarar veren biri daha çıkmaz herhalde.
Git anladığın işlerle uğraş.