Medipol Başakşehir'den Tarihi Başarı

Bu konuyu okuyanlar

SONG JOONG KI

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025
,oqShEZ03dUGXbIloUQjZkg.jpg

Süper Lig'de lider Beşiktaş'ı mağlup eden turuncu-lacivertliler, ligde şampiyonluk sevinci yaşayan 5 takımı da aynı sezonda mağlup eden tarihteki 2. takım oldu. Medipol Başakşehir, 59 yıllık lig tarihinde "Dört büyükleri" aynı sezonda mağlup eden 5. takım olmayı da başardı.

Medipol Başakşehir, Spor Toto Süper Lig'in 29. haftasında lider Beşiktaş'ı 3-1 yenerek, ligde şampiyonluk yaşamış 5 takımı da aynı sezonda mağlup eden tarihteki 2. takım oldu.

Kasımpaşa'dan sonra bu başarıyı yakalayan ilk takım olan turuncu-lacivertliler, Beşiktaş ile arasındaki puan farkını da 4'e indirerek şampiyonluk yarışındaki iddiasını da sürdürdü.

Bu sezon Galatasaray ve Bursaspor'u ikişer, Trabzonspor ile Fenerbahçe'yi birer kez yenen Medipol Başakşehir, Beşiktaş'ı da mağlup ederek, şampiyonluk yaşayan 5 takımı da yenmeyi başardı.

Turuncu-lacivertliler, siyah-beyazlı takım ile sezonun ilk devresinde oynadığı maçta sahadan 1-1 beraberlikle ayrılmıştı.
dort-buyukleri-ayni-sezonda-yenen-5-takim,8YFkJj2fnEGkj8lPfAX4Pg.jpg

"DÖRT BÜYÜKLER"İ AYNI SEZONDA YENEN 5. TAKIM
Medipol Başakşehir, Beşiktaş'ı yenerek bir başka unvanın da sahibi oldu.

Abdullah Avcı'nın ekibi, lig tarihinde bugüne kadar "Dört büyükler" diye adlandırılan Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş ve Trabzonspor'u aynı sezonda yenmeyi başaran 5. takım olmayı başardı.

Turuncu-lacivertliler, şampiyonluk yarışı verdiği rakibini eli boş göndererek, 1987-1988'de Malatyaspor, 2001-2002'de MKE Ankaragücü, 2006-2007'de Bursaspor ve 2012-2013'te Kasımpaşa'nın "Dört büyükler"i aynı sezonda mağlup etme başarısını da tekrarladı.
11 MAÇTA TEK YENİLGİ
11-macta-tek-yenilgi,yO_ylpAQ3Eyl_4Y-_w9rHQ.jpg

Medipol Başakşehir, bu sezon 5 şampiyon takım karşısında, ligde ve kupada oynadığı 11 maçın sadece birini kaybetti.

Turuncu-lacivertliler, söz konusu 11 müsabakada 8 galibiyet, 2 beraberlik ve 1 yenilgi aldı.

Medipol Başakşehir, ligde ve kupada Galatasaray'ı 3 maçta da yenmeyi başardı. İstanbul temsilcisi, bu sezon Süper Lig'de Bursaspor'u iki, Trabzonspor, Fenerbahçe ve Beşiktaş'ı da bir kez mağlup etti. Medipol Başakşehir, Ziraat Türkiye Kupası'nda Fenerbahçe, Süper Lig'de de Beşiktaş'la berabere kaldı.

Turuncu-lacivertliler, bu sezon 5 takıma karşı tek yenilgisini ise Süper Lig'in 18. haftasında Fenerbahçe karşısında deplasmanda 1-0'lık skorla yaşadı.

Medipol Başakşehir, sezonun geri kalanında ligde Trabzonspor'la, kupada ise Fenerbahçe'yle birer kez daha mücadele edecek

Kaynak:NTV

friendly

Müdavim
Reaksiyon puanı
671
Başakşehir, muhabir dövme olayından sonra gözümdeki bütün sempatisini kaybetmiştir. Şımarıklık belirtileridir bunlar.
Aldıkları komik cezalarla kollandıkları konusuna girmiyorum bile.

Kurt Cobain

Müdavim
Reaksiyon puanı
90
Başakşehir, muhabir dövme olayından sonra gözümdeki bütün sempatisini kaybetmiştir. Şımarıklık belirtileridir bunlar.
Aldıkları komik cezalarla kollandıkları konusuna girmiyorum bile.
Aynen hocam kaç tane verilmeyen sarı kart , ofsayttan atılan gol vb. Tabiki Beşiktaş ta güzel oynamadı oda var lakin hakem ciddi anlamda başakşehiri baya kolladı dünkü maçta !
qbknpq.jpg

--- Gönderi Güncellendi ---
2. gol maçın kırılma anıydı moraller sıfırlanmıştı ve Beşiktaş her bulduğu pozisyonu golle sonuçlandıramadı direk , auta atma vb.

Eğer hakem 2. gol kararını doğru verseydi yani ofsayt verseydi Belkide bu maç 2-2 yada 1-1 bitebilirdi diye düşünüyorum.

sonerooz

Doçent
Reaksiyon puanı
216
Ya hakeme çamur atmanın bir manası yok. Hatalı kararlara bir şey dediğim yok da, kötü oynadık. Siz BEŞİKTAŞ'sınız, avrupa idealleriniz var. Ve tek rakibiniz ile maç yapıyorsunuz. Bu şımarıklık nedir? Sanki şenol hoca takımı eğlenceden almış maça getirmiş gibi. Hiç önemsememişler. Dahası Quaresma küsmesin diye Babel alınması da cabası.

Ama BA'nın gol atması beni çok mutlu etti. Güzel bir motivasyonla takıma geri dönüyor İnşallah :)

Kurt Cobain

Müdavim
Reaksiyon puanı
90
Çamur attığımız falan yok. Beşiktaş sadece ilk 25 dk kötü oynadı sonrasın da daha iyiydi. Sadece başakşehir kadar şanslı değildi ,bulduğu fırsatları atamadı okadar. Hani diyorlar ya '' HOKOMLOR BOŞOKTOŞO KOLLOYOR '' dün akşam gördük kolladığını ;) Sen şampiyonlar liginde kaç maç yönetmiş dünyanın en iyi hakemlerinden olarak gösterilen cüneyt çakırsın sen bu tarz hatalar yapmamalısın ! ! !

sonerooz

Doçent
Reaksiyon puanı
216
Çamur attığımız falan yok. Beşiktaş sadece ilk 25 dk kötü oynadı sonrasın da daha iyiydi. Sadece başakşehir kadar şanslı değildi ,bulduğu fırsatları atamadı okadar. Hani diyorlar ya '' HOKOMLOR BOŞOKTOŞO KOLLOYOR '' dün akşam gördük kolladığını ;) Sen şampiyonlar liginde kaç maç yönetmiş dünyanın en iyi hakemlerinden olarak gösterilen cüneyt çakırsın sen bu tarz hatalar yapmamalısın ! ! !

Ben genel olarak 65 70 dk kötü oynadığımızı düşünüyorum.

'' HOKOMLOR BOŞOKTOŞO KOLLOYOR '' diyenler bi tarafa, dün hakem aleyhimzde çok karar verdi aynen ama ofsayt cüneyt'in hatası değil sonuçta.

1 gol yedik, olsun dedim şimdi toparlanacağız, atacağız onlara. 2. golü yedik, hala tık yok. 3.'yü yedik. umutsuzluğa kapımaya başladım. Oynamadı takım. Haklarıdır yanı başakşehirin. Kutlasınlar. Bu mağlubiyet bize değil de FenerBahçe'ye çok zarar verdi :)

Son mesajlar