Media Markt Paramı İade Etti

Bu konuyu okuyanlar

serhat_1379

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Dün media markt ten huawei ascend y100 alıyım dedim. aslında bilerek aldım özelliklerine vs. baktım. 1 sene idare etsin sonra güzel bişey alırız diyerek aldık .
Eve gelince kutusunu açtım telefonu açtım inceledim. Bu ana kadar herşey yolunca gidiyordu. Sonra storedan az oyıun vs performans etmek için indireyim dedim. Baktım oyunlar hafızaya yetmiyor. ayarlardan uygulamaların sd karta yüklenmesini işaretledim. Yine yüklenmedi. Root denen şeyle belki olur diye internette araştırma yaptım türkiye ne alan var bu teli ne soran. Telefonun dahili hafızasıda 17mb Allahım :D Biliyordum az olmasını sd kartta almıştım 8gb. Telefonun ne root u vardı nede romları. neyse bu olaydan sonra içime sıkıntı girdi. :blush: bu sıkıntıyla bu teli kullanamam dedim kırıyım mı napıyım sinirlendim. Şimdi kutuyuda açmadan önce kuşku duydum acaba iade mi etsem diye aklımdan geçti ama neyse aldık artık 1 sene idare etsin dedim.
Bu sıkıntıdan sonra keşke kutuyu açmasaydım iade etseydim dedim. sonra faturanın arkasındaki iade koşullarını okudum. Orada ''kullanılmamış'' olması gerekmektedir hasar masar vs. olmaycak 14 gün içinde getirilecek gibi şeyler yazıyodu. Bu yazıdanda umudu kestim çünkü telefonu kutudan çıkarmıştım. kullanmıştım :D
Sonra aşağıdaki yazıda '' SIM KART takıldıktan sonra telefon iadesi mümkün değildir'' yazıyordu. Buradan bi umut geldi. Çünkü Sim kartım kayıptı. Sim kartıda takmamıştım. Tamam dedim kesin iade edecekler paramı :D (iyikide Sİm kart ım kayıptı yoksa cihazı açtığım gibi sim kartı takacaktım:D) Allaha şükürler olsun.

bugunde gittim media markt'e iade yapmak istiyorum dedim. telefonu gösterdim. Sonra telefonda gsm diye bi bölümü aradı. Aradıktan sonra sadece ürün değişimi yapabiliriz dedi kız. Birden sinirlendim. :angry: Ben para iadesi isterim dedim hemen :hammer:. Sonra kız dediki Hasarlı cihazı iade etmek istemiyomusun dedi. Yine Sİnirlendirdi kız beni. :angry: Dedimki : (LA)ben ne zaman hasarlı cihazı iade etmek istiyom dedim. Kız da: Siz dedinizya hasarlı diye Demezmi :hammer:
BEn öyle bişey demedim dedim nie yalan atıyon felan dedim. YAnımdada bi abi vardı ona ben hasarlı cihazı iade edecem diye bişey dedim mi dedim kızın yanında. Abide hayır dedi. Kızın Suratı iki büklüm olmaz mı. :lol: Sonra kız hemen SİM KARTI takıldığı için telefonu para iadesi yapamam dedi. BEnde Yok bacım Ben SİM KART Felan takmadım kontrol edin isterseniz dedim. tamam dedi telefon bölümünde Çağrı beyi çağır o kontrol etsin cihazı dedi.(sim kart ) vs. takılıp takılmadığına bakacak. ÇAğırdım adamı işi vardı adamın hiç kontrol etmeden kıza iade yapıver dedi. Kızda hemen iadeyi yapıverdi. Paramı aldım.

Gerçekten Direkt para iadesi yaptıkları için Çok mutluyum. Görevli kız biraz geveledi onun dışında media markt' ı kutluyorum.
Eğer sizde telefon vs ürün almadan önce İade koşullarını öğrenin. Telefon aldıktan sonrada 1-2 gün sim kart takmadan temizce cihaza zarar vermeden kullanın ve içinizde sıkıntı olmuyorsa ben bu telefonu kullanacam dedikten sonra Telefona sim kartı takın güle güle kullanın.

Bu yazıyı Bilgilendirme amaçlı yaptım. internette de media markt e birisi sikayetvar.com dan şikayet etmiş. Telefonumu iade etmiyor media markt felan. sikayet edende sim kartı takmış ondan kabul etmiyorlar. ondan dolayı bilgilendirmek istedim. :D

FullScreen

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
media markt sana bi daha ürün satmaz :) telefon ucuzmuş yoksa öyle kolay kolay iade edemezsin

M.Şamil CAN

Müdavim
Reaksiyon puanı
105
Dostum sende 200 liralık cihazda ne performans denemesi yapıyorsun anlamış değilim :)

Aretios

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
huawei ascend mı hundai accent mi sen hangısını aldın? :D :D

ikisi arasında pek fark yok gerçı ikisi de işe yaramıyor :D :D :D

paranı geri alman iyi olmuş ....

serhat_1379

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Dostum sende 200 liralık cihazda ne performans denemesi yapıyorsun anlamış değilim :)

:D Bizde heralde real racing denemedik ya. Kötü oyunları bile düzgün çalıştıramayacağından bile kuşkum vardı. BAkalım oyun oynatacakmı diye bakacaktım ama nasip değilmiş :D

harun1987

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1

Huawei tamam da hyundai accentin ne gunahi var. Mis gibi araba bastin mi gidiyo :)

serhat_1379

Asistan
Reaksiyon puanı
1
media markt sana bi daha ürün satmaz :) telefon ucuzmuş yoksa öyle kolay kolay iade edemezsin

Niyeki şimdi 2bin liralık tel alsam geri para iadesi yapmazlar mı?. Sonuçta iade koşulları böyle https://www.mediamarkt.com.tr/mcs/shop/iade.html

- - - Mesaj Güncellendi - - -

O değilde 2.8 inç ekran ile klavyeden yazı yazmak ayrı bir dert. Yok yine kötü bi tel alırsam en az 3.5 inç alacam :D

harun1987

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1

harun1987

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1

Aretios

Müdavim
Reaksiyon puanı
3

djvietnam

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
hangi teknoloji marketinde müşteri haklarını doğru dürüst bilen bir görevli var bana bi söylermisin önce hangisinde var hele bazıları var ürün hakkında bi şey sorduğunuzda sağa sola bakan geveleyen bu iyidir diyen satış elemanlarıda var malın önde gidenlerimi dersin lise diploman varmı var tamam yeterli gerisi mühim değil tecrübesiz eleman kaynıyor ortalık ha iyileride var işini çok iyi yapanlarada denk geldim helal olsun onlara almıycam bir ürün olsa bile sırf ilgisi ürünü anlatışı saygısı güler yüzlü olması sayesinde bi çok üründe almışlığım oldu

SALAHATTİN-1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kahramanmaraş Piazza’da bulunan Media Markt’an Htc Desire 320 modelinde 549 TL değerinde 5 megapixel bir kameraya sahip bir tane android telefon aldım. Bunu yanında 70 TL’ye bir yıllık telefon koruma yaptırdım. Sonra fark ettim ki, kamera ile fotoğraf çektiğim zaman küçük yazılar okunmuyor. Ayrıca telefonun şarjı % 40 gösterdikten sonra telefonun şarj seviyesi bir anda %15’in altı gösterip şarja koyma uyarısı geliyor ya da telefon bir anda kapanıyor. Ayrıca telefon ile konuştuğum zaman karşı kişinin ne dediği bazen net bir şekilde anlaşılmıyor. Telefonu 4 defa servise gönderdiler ama değişen bir şey olmadı. Media Markt gibi bir mağazanın üretim hatası ürün satması ve ürün sorun yarattığı zaman da müşteri ile ilgilenmemesi gerçekten hem şaşırtıcı hem de müşteri mağduriyetini önemsemeyen bir durumdur. Media Markt’i Tüketici Hakem Heyeti’ne şikayet edeceğim. Size tavsiyem değerli arkadaşlar, Media Markt’an ürün almayın kafanız rahat olsun. Böyle bir sorun ile karşı karşıya kaldığınız zaman, tereddüt etmeden gerekli hukuki mercilere başvurun. Hakkınızı arayın, paranızı son kuşuna kadar alın. Bunu yazmam benim vatandaşlık görevimdir, ben mağdur oldum başkaları olmasın. Bunu bütün sosyal ağlarda ve şikayet sitelerinde paylaşacağım. Ürün satmak için ellerinden geleni yaparlar, müşterinin mağduriyeti söz konusu olduğu zaman da umursamıyorlar.

Enes575557

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
mesela bir ürün aldık aradan 15-20 gün geçti iade veya başka bir ürünle değişim yapıyorlar mı?

NeroSparda

Asistan
Reaksiyon puanı
90
Hocam ürün değişimi, para iadesi durumunda Vatan'da çok iyi. Düzgün çalışmayan Wi-Fi'yi götürdüm. Baya da ilgilendiler tamam değiştiririz. Kaçıncı katta modem ona göre wifi önerelim felan bende verdim bilgileri verdikleri fiş ile yeni wifi aldım.

umut9836

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Vatanın İyi Olduğunu Nereden Çıkardın 150 Tl İçin Kırk Takla Atan Çalışanları Var Aldığım Telefon 2 Gün Sonra İndirime Giriyor Ve Bundan Haberleri Yokmuş Tüm Telefonlar İçin Bir Kampanya Oluyor Ve Haberleri Yok Ozaman İhmal Var 2 Sinden Birisi...

Ahmethz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
398
İyi yapmışsın iade ederek

Bilal kılınç

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bende bi telefon aldım kutuyu kendiler garantiyi başlatmak için açtılar telefonu elden mağazadan kendim aldım. Ama hiç açmadım kartta takmadım iade koşullarını okuduğum da telefonu iade etmek için kart takılmamış olması gerekiyordu bende geri aldığım yere götürdüm ama kutu açılmış olduğu için kabul etmediler sonra yazıyı gösterdim onlarda hat takılıp takılmadığını onaylamak için bir servise gönderdiler . bir hafta sonra bana bi mesaj geldi iade talebinizi tamamlamak için fatura ile beraber gelin diye . gittiğimde onay olmadığını telefonda beklenen arızanın götülmediği söylendi ama ben ağrıza için göndermediğimi söyledim ama kabul etmediler . bende tüketici hakları mahkemesine başvurdum . olayı anlattım dilekçeyi oluşturup imzaladım ne şekilde sonuçlanır bilgi verebilecek olan var mı?
--- Gönderi Güncellendi ---
Bende taksitle bi telefon aldım. kutuyu kendiler garantiyi başlatmak için açtılar telefonu elden mağazadan kendim aldım. Ama hiç açmadım kartta takmadım iade koşullarını okuduğum da telefonu iade etmek için kart takılmamış olması gerekiyordu
bende geri aldığım yere götürdüm ama kutu açılmış olduğu için kabul etmediler sonra yazıyı gösterdim onlarda hat takılıp takılmadığını onaylamak için bir servise gönderdiler . bir hafta sonra bana bi mesaj geldi iade talebinizi tamamlamak için fatura ile beraber gelin diye . gittiğimde onay olmadığını telefonda beklenen arızanın götülmediği söylendi ama ben ağrıza için göndermediğimi söyledim ama kabul etmediler . bende tüketici hakları mahkemesine başvurdum . olayı anlattım dilekçeyi oluşturup imzaladım ne şekilde sonuçlanır bilgi verebilecek olan var mı?