MEB tabletleri hack 'leme

Bu konuyu okuyanlar

lordare

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
1,784
Elbette onun amacına göre kullanması gerekiyor da; "amaç" çürük zaten sorun o ki? Yani çocuklara tablet dağıtarak eğitim kalitesi mi yükseldi? Eğitim sorunları mı çözüldü? Yani uygulama baştan yanlış, sen sonunu tartışıyorsun. O yanlışla bu sonuca ulaşılması gayet doğaldır; mesajımın anlamı budur.
Ya millet beni bağlamaz hadi gerisi eğitim için kullanmalı da ben mezun oldum engellenmiş tablet elimde kaldı, böyleleri de var bunları da düşünün ve olacak da. Şimdi tableti bozdum okulla alakadar olmam lazım okuldan kendi adıma şifre temin etmem onu meb onayı yapıp açmam lazım (tablet servise gidip geldikten sonra) . Yâ tamam da bari mezun olanlara şu tabletin engelini kaldırın, ben bu tableti atıyım mı yani onu mu istiyorlar :)

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Ne kadar ironiktir; "eğitim" için tablet dağıtıyoruz, ama çocuklar amaç dışı kullanmasın diye elli tane kilit koyuyoruz. Halbuki onları "eğit"ebilmiş olsaydık, amaç dışı zaten kullanmazlardı. Demek ki eğitememişsiniz. Hatta bir de üstüne yasağı delenlere kızıp "ellerinden alalım" diyorsunuz, demek sizin kendiniz de eğitilememişsiniz; ama bugün eğitim veriyorsunuz. Çok doğal bir sonuçtur bu durum. Özür kabahattan büyük.

Anlayacağın güzel kardeşim, eğitimin çürük olduğunu bu durum gayet net özetliyor. Hala da "l*n bir dk bir yerde yanlış yapmışız" deyip bari "amaç dışı kullanmak" konusunda eğitim vereceklerine, bir de tutup "ceza"ya, fişlemeye kalkışıyorlar. Bu kilitleri kırayım diye belki 50 kişi geldi bana şimdiye kadar, hepsini de geri çevirdim, yapmadım, böyle kullanacaksınız dedim, hata etmişim galiba.. Yok artık, yok artık diyeceğim de, yarın daha fazla şaşırtmasınlar diye nazar etmek istemiyorum.
Bir şey diyim mi bu kadar engellediler çocuklar ders çalışsın diye, fakat gençlik buna uyup dersi tabletten görmek yerine "günlerini" ve "saatlerini" ayırıp bu engeli nasıl kaldırabiliriz diye buna uğraşıyorlar, forum sitelerinde birbirleriyle iletişim kuruyorlar (çünkü tablet sürekli kendisini güncelliyor ve engeller kaldırılıyor, çünkü millet forumdan engeli kaldırma yollarını paylaşıyor. Bunun için paylaşmadan saman altından iletişim kurarak öğreniyorlar) yine bu tableti rootlayabiliyorlar, root attıktan sonra hangi programla hangi eba uygulamaları sileceklerini bilenlerden öğreniyorlar. Ama bunları yapıp, bir türlü ders çalışmıyorlar :D

Lee Tai

Profesör
Reaksiyon puanı
2
[MENTION=289175]lordare[/MENTION] sen mezun olduktan sonra çalışıp kazandığın para ile al kendine , o tableti okuyan bi çocuğa verirsin...

Turab Garip

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
175
Hıhı evet.Herşey eğitimde bitmez,insanda da birşeyler vardır.Hayat konusunda benden tecrübeli olman gerekir,ne yazık ki birkaç önemli noktayı kaçırmışsın.

Tabii ki her şey eğitimle bitmez; çünkü her şey eğitimle başlar! Sanırım sen 9-10 yaşındaki çocuklardan hayatın anlamını çözmüş olmasını bekliyorsun. Hakikaten her gün daha çok şaşırıyorum. Hakikaten eğitimin dibine vurmuşuz. Senin düşüncene göre bütün çocuklarımız sahtekar, hileci, düzenbaz. Zira aralarında kilidi kırmaya kalkışmayan çok az var. Artık ne biçim bir "dindar nesil" yetiştirmişsek..

Ahbârî

Dekan
Reaksiyon puanı
345
evet, gelelim kuru fasülyenin faydalarına,

eğer ki daha iyi bir metodunuz varsa açıklarsınız, proje sunarsınız.

ressamın biri resmi resmini sokağa koymuş da kırmızıyla hataları çizin demiş ya, ayakkabıcı biri gelmiş başlamış çizme hakkında konuşmaya.

tabi bizim ressam başlamış not almaya, ama ne zaman ki çizmeden başka yerlere karışmaya başlamış, ressam adama seslenmiş çizmeyi aşma diye.

şimdi gelelim kıssadan hisseye. sizler ne pedagogsunuz, ne formasyon almış kişilersiniz. siz buradan olaya bakıp eleştiriyorsunuz. maksat meb ve hükümete giydirmek.

saf değiliz, müneccim de değiliz, niyetinizi anlıyoruz. o yüzden lütfen "çizmeyi aşmayın"....

Turab Garip

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
175
Daha iyi proje? Daha iyi fikir? Kime sunacağız, "benim bakanım, benim valim, benim stadım" diyen adama mı? "Ben dediğimi yaparım, kimseyi de dinlemem" diye meydanlarda alenen bağıran adama mı? Çizmeyi aşmayın mı? Tehditlere bakın, iyi "eğitim" almışsınız meydanlarda yüzde elliyi sokağa salarım diyenlerden. :) (Ah yazık ki biz de o yüzde ellinin içindeydik.)

Bu arada siz de pedagog değilsiniz ama maşallah yorumlarınızın bini bir para. Aslında başka konularda da öyle; gerçeğin acı olması işte tam olarak bu. İnsana kendi sözünü yedirir, kendi amelini kötületir.

Ahbârî

Dekan
Reaksiyon puanı
345
seninkiler zaten tr de değil ki, ben genele söyledim.

sen eskik ol yüzde ellinin içinden, saflığımız artsın. pirincin içindeki beyaz taş gibisiniz siz.

formasyon aldım evelallah. söz hakkım var, sende o da yok, demagojinin biri pin para.

Turab Garip

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
175
Oo çok pardon,sen dünyayı kurtarabilirsin o zaman. Sanırım jet konusunda yorum yaparken jet eğitimi de almıştın? Aslında ben de tıp eğitimi almış birisi olarak senin sağlığın hakkında yorum yapabilirim ama.. Omasın o kadar. :) Zira konuyu hep değiştiriyorsunuz mübarek.

Ahbârî

Dekan
Reaksiyon puanı
345
evellalah turp gibiyim.

biz jetlerin ne aerodinamiği ne sürüşü hakkında konuştuk.

ama bakıyorum da sağlıkçısın amma ilahiyatçı kelamcı mezhepler tarihçisi gibisin sende. bende buralar hakkında sana diyebilirim ki,

hamzaname gibi üç beş tarih kitabından okumuş, ne taberi ne başka tarih kitabındakilerden bilgin olmadan bize cemel sıffinden giriyorsun.

neyse olmasın o kadar :)

lordare

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
1,784
@lordare sen mezun olduktan sonra çalışıp kazandığın para ile al kendine , o tableti okuyan bi çocuğa verirsin...
Dostum tabletleri meb bütün okullara dağıtacak zaten

evellalah turp gibiyim.

biz jetlerin ne aerodinamiği ne sürüşü hakkında konuştuk.

ama bakıyorum da sağlıkçısın amma ilahiyatçı kelamcı mezhepler tarihçisi gibisin sende. bende buralar hakkında sana diyebilirim ki,

hamzaname gibi üç beş tarih kitabından okumuş, ne taberi ne başka tarih kitabındakilerden bilgin olmadan bize cemel sıffinden giriyorsun.

neyse olmasın o kadar :)
Ya ikiniz de aynı şeyi savunurken saman altından kapışıyor gibi bir haliniz var :)

Lee Tai

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Dostum tabletleri meb bütün okullara dağıtacak zaten

Ya ikiniz de aynı şeyi savunurken saman altından kapışıyor gibi bir haliniz var :)

Olmayana ver illa kullanıcan mı ? Okadar mı yeteneksizsin para kazanamazmisin agir mi konusalim illa. Mezun oluyoken sana birakacaklari ne malum geri almiyicaklari ne malum mezun oluyoken okula birak , senden sonrakiler kullansin. Tekrar sifir urun siparis edip masraf olacagina birak iste okula.

rawkid

Dekan
Reaksiyon puanı
1,316
Bugun yapılan bir guncelleme ile meb tabletlere google playden bir cok oyunun yuklenmesi engellendi. En kısa surede cozumu bulunacaktır.

krkmzmrt

Doçent
Reaksiyon puanı
2
ben mebin tabletini kullanmam ses kaydini acik verirler bizi fişlerler

yasko0o

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Konun amaci cok kaymis ve belki bana dusmez ama yorumlarin cogunu okudum ve Ulkemizi küçük gorenden dende tutun birbirimizi kirmamiz cok yazik olmus ya neyse sadece belirtmek istemistim :/

simdi konuyu acan arkadasa yol gostermek amaci ile, MEB tabletinin yapisini bilmiyorum ama ROM yuklerseniz cihazin ici haliyle silinmis olucak ve engelleyen programlar silinecek. Ki tabletiniz root lu olmasi gerek.. Buyuk bi ihtimal ortamda tablete uygun bir root yok cunku cogu root dosyasini ve root yapilisini yabanci sitelerden ogrendik ve arkadasim isminin hakkini vermek amaci ile bir root yaparsin iyi olur en azindan diger arakdaslara kolaylik olmus olur ;)]

iyi gunler

lordare

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
1,784
krkmzmrt Nickli Üyeden Alıntı
ben mebin tabletini kullanmam ses kaydini acik verirler bizi fişlerler

<senin fişlencek neyin var anca küfürlerini fişlerler
Tabletleri izledikleri yönünde çok söylenti var, doğruluğu bilinmiyor fakat günümüz de gösteriyor ki her şeyi dinliyorlar bu yüzden bu konuda dikkatli olmakta da fayda var :) Bakarsın ileride başbakan olursun mazallah neler neler olur :D

Olmayana ver illa kullanıcan mı ? Okadar mı yeteneksizsin para kazanamazmisin agir mi konusalim illa. Mezun oluyoken sana birakacaklari ne malum geri almiyicaklari ne malum mezun oluyoken okula birak , senden sonrakiler kullansin. Tekrar sifir urun siparis edip masraf olacagina birak iste okula.
Okula niye bırakıyım, tabletler bizim adımıza kayıtlı, cihaz yöneticisinde ismimiz yazıyor ayarlarda tc kimliğimiz, bizim olay ders işlemekten çok beleş tablet edinmek oldu; çünkü akıllı tahta entegresi bile yapılamadı herkes kişisel olarak kullanıyor tabletleri

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Beyler,bayanlar bilen varsa söylesin

ayarlarda wifi ,uygulamalar sekmesi yok bunlari getirmeyi bilenler cevap versin

lordare

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
1,784
Ayarlardan uygulamaları aç oradan yine ayarlar ı bul. Ona girip verileri temizle de, bir sonraki güncellemeye kadar wifi kısmı falan gelir. Ayarlardan uygulamaları bul bir şekilde.
Ben tableti servise yolladım yeni, gelince bakıcam baya güncellemişler her şeyi engellemişler puffin falan da gitmiş onlara yeni alternatifler buluruz

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Öncelikle hocam şunu bilmeniz gerekir: "O TABLETLER DERS İÇİN KULLANILABİLECEK BİR ŞEKİLDE TASARLANMADI". Bunu hala öğrenemediniz. Türk öğrencileri asalak beyinli falan da değildir. Hatta bunu söyleyen asalak beyinlidir. İşte bu yüzden binlerce bilim adamımız yurt dışında çalışıyor. Asıl böyle eğitim sistemiyle bu ülkenin geleceği falan olamaz...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
kardeşim harbi hiçbirşey bilmiyorsunuz amerika avrupa diyince gözünüz fal taşı gibi açılıyor avrupa dediğiniz yerden 6 ülke iflasını açıkladı amerikalı insanlar o kadar salakki 6. sınıfta gördükleri bizim 3. sınıf sorarsanız amerika niye bu kadar başarılı kardeşim adamlar işi çözmüş dünyada en zeki insanları bulup burs veriyorlar bu sayede bu kadar başarılılar neyse konu nerden nereye geldi ....

S

SDN Okuru

SDN Okuru
tabletten ayarlar-erişilebilirlik-meb ayarları izin ver ve doya doya facebook keyfi :cool:

speedcoom

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

Meb okullarında sorun yaşayan bilişim teknolojileri öğretmenleri için hazırladığım öğretmenlere ve öğrencilere vermiş olduğu General Mobile 10.1 E-Tabletlerin "Bilinmeyen kaynaklardan uygulama yüklemeye izin ver" seçeneğini aktive etme/ekrana getirme, bulma işlemini anlatacağım.(Engelleri Kaldırma)

Veya bir başka ifade ile Ayarlar menüsünde yer almayan "Güvenlik" sekmesini yükleme işlemini aşağıdaki linke tıklayarak yapabilirsiniz.

Meb General Mobile E-Tab 4 kısıtlandırmaları kaldırma

Bilgi Paylaşım Sitesi

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar bizim okula general mobile e-tab4 dagıttılar arkadaşımdan oyun atcakken mdm engelledi diyor nasıl çözebilirim

Mackle LLC

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Avrupa'da tablet/bilgisayar herhangi birinden ders işlenirken tablet veya bilgisayarlar engelleniyor mu ? Orada facebook twitter gibi ağları sistem engelliyor mu bide bunları düşünün. Hayatımız teknoloji hayatı. O yüzden bu forumda değil miyiz?

Ahbârî

Dekan
Reaksiyon puanı
345
avrupada engellenip engellenmediğini biliyor musun faraziye mi üretiyorsun? derste sen facede twitte gezeceksen devlet bunu niye sana versin, niye bindiği dalı kessin? salak sanıyorsunuz herhalde devleti. siz birşey düşünebiliyorsunuz da devlet düşünmüyor mu?

general4242

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu arada dört yil boyunca bize verilen kitaplardan daha ucuza gelio bu tablet ve kagitta kullanilmior . oyun oynamasaydinizda iyi olurdu amma :angry:

Ahbârî

Dekan
Reaksiyon puanı
345
sözde sitede illegal işler yasak olurdu. bunu legal mi görüyorsunuz?

bu, devletin size verdiği imkana ihanettir benim gözümde. Kul hakkıdır.

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,711
Benim yeğenlerim Avrupada okuyorlar. Orada derste tablet yok.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar bendede aynı google playda engellendi ve uçak modu filan kaldırıldı ayarlardan kullanıcılar ve uygulamalar bölümü kapatıldı çözümü yokmu