MEB Anket Yapıyor:Kıyafet Serbest Olsun mu?

Mai Nai

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
157
İlköğretimde zorunlu olmalı.Ortaöğretimde belli kurallar dahilinde serbest bırakılmalı.Ayrıca ortaöğretimde erkeklerin saçına karışılmamalı.Sakala karışsınlar :D

7.43

Dekan
Reaksiyon puanı
332
Meb ne yapsın ayrandan kasıt nedir?

Beklentiler ülkenin ekonomisine göre midir?Öyle olmalıdır.

genel anlamda okullarda bir çok eğitim materyali var bilgisayar var.Hatta bazı okullarda her sınıfta bilgisayar var.

Ayrandan kasıt nedir?

elbette halâ zorunlu ihtiyaçlarını dahi karşılayamaan okullar vardır önemli oran orandır.

Sakin bir zamanda cevap yazsam iyi olacak. Kavramları, fikirleri birbirine karıştırma olasılığım yüksek şu an. :)

Bir de Tc Kimlik No istiyorlar. Böyle bir saçmalık olabilir mi? Fişleme mi yapacaklar? Sicil kaydı, sağlık raporu da lazım mı? :cursing:

6.burhan

Profesör
Reaksiyon puanı
27
ZorhaK

Herkes seninle aynı düşünçeleri paylaşmak zorunda değil.

Ayrıca önemli olan oran demişsin. Evet oran önemlidir. Oranla bakalım şimdi doğu illerimizdeki okul sayısı ile batı illerimizdeki okul sayısını...

Cincin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
burada da insanlar arasında fark doğacak. birileri güzel ciciler giyecek birileri ezilecek. fark olmasın arkadaşlar..

Mai Nai

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
157
Servis dışı şuanda anket.Ayrıca kimlik no istemeleri çok düşündürücü!!

ZorhaK

Rektör
Reaksiyon puanı
259
ZorhaK

Herkes seninle aynı düşünçeleri paylaşmak zorunda değil.

Ayrıca önemli olan oran demişsin. Evet oran önemlidir. Oranla bakalım şimdi doğu illerimizdeki okul sayısı ile batı illerimizdeki okul sayısını...

Ben herkes benimle aynı mı düşünsün dedim?

Kendi fikrimi belirtmem sana bunu mu düşündürüyor:=)

doğudan kastınız nedir.Aklınıza yer etmiş doğuda okul yok hastane yok diye.Doğuda okul vardır.Doğuda yıkık dökük okullar da vardır ancak batıda da vardır.Bugün ege bölgesinde de akdenizde de bakıma muhtaç yetersiz okul mevcuttur.

Klişe lafları bir kenara bırakalım doğu daokul yokmuş.E nerede okuyor bu öğrenciler?

sorun okul olmaması değil kız öğrencileri okula gönderilmemesidir o da bu knounun dışında yeni bir tartışma ortamı yaratır.Ancak kız öğrencilerin okula gönderilmemesi de doğunun değil Türkiyenin bir gerçeğidir.Daha iki gün önce trabzondaki istatistikleri incelemiştik okumayanların %80 i kız .özetle doğu ile başlayan cümlelerin sonu hep perişanlıkla bitmiyor.:)

muratteas

Dekan
Reaksiyon puanı
96
öğrenciler arasındaki eşitsizlik gider fakiri var zengini var olmamalı

Darknes$

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
351
Sonucu ne olur bilmem ama pek hayılır olmaz :devil2:

Juggernaut

Profesör
Reaksiyon puanı
41
Kıyafetlerin tamamen serbest olması söz konusu bile olamaz. Serbest kıyafetin de bir sınırı olacaktır.

İlköğretim ve ortaokullardaki öğrenci üniformaları rahat ve kullanışlı değiller. İnanın ki bu öğrenciyi eğitimden soğutacak kadar önemli bir konu.

Ya üniformalar daha rahat bir hale getirilecek ya da sınırlı bir şekilde serbest hale getirilecek. Şuan ki sistem berbat.

ZorhaK

Rektör
Reaksiyon puanı
259
ben gelir düzeyi düşük ailelerin çocuklarının okudugu bir okulda çalışıyorum ve bu çocuklar okul öncesi öğrencisi.Okul öncesi çağdaki çocukların üniforma giyme zorunluluğunun kalkması sanırım 2 yıl önceydi.

Çocuklarımız okula tertemiz geliorlar.Hepsi çiçek gibi.Ve başkasının üstünde görüp de heves edecekleri yaşta olmalarına rağmen 6 yıllık meslek hayatım boyunca böyle bir şikayette ya da veryansında bulunan tek bir velimiz olmadı.

Üstelik bahsettiğim öğrenciler okula aylık 10 tl vermekte zorlanıyorlar.Bence klişe sözler kullanarak ''eşitsizlik'' olur diyorsunuz.

6 yaında okula mis gibi gelen çocuklarımız var diyorum.:)Bu yaştaki çocuk arkadaşındaki elbiseyi kıskanmıyor ve sorun yapmıyorsa onlardan büyük öğrenciler de yapmaz.Çünki 6 yaş çok saf duygular besledikleri bir yaş ve emin olun düşündüklerini hiç süzmeden doğrudan söylerler.

Kıyafetlerin tamamen serbest olması söz konusu bile olamaz. Serbest kıyafetin de bir sınırı olacaktır.

KC nin bu fikrine katılıyorum.yalnzı seçeneklerin geniştutulması kaydıyla:)

6.burhan

Profesör
Reaksiyon puanı
27
Ben herkes benimle aynı mı düşünsün dedim?

Kendi fikrimi belirtmem sana bunu mu düşündürüyor:=)

doğudan kastınız nedir.Aklınıza yer etmiş doğuda okul yok hastane yok diye.Doğuda okul vardır.Doğuda yıkık dökük okullar da vardır ancak batıda da vardır.Bugün ege bölgesinde de akdenizde de bakıma muhtaç yetersiz okul mevcuttur.

Klişe lafları bir kenara bırakalım doğu daokul yokmuş.E nerede okuyor bu öğrenciler?

sorun okul olmaması değil kız öğrencileri okula gönderilmemesidir o da bu knounun dışında yeni bir tartışma ortamı yaratır.Ancak kız öğrencilerin okula gönderilmemesi de doğunun değil Türkiyenin bir gerçeğidir.Daha iki gün önce trabzondaki istatistikleri incelemiştik okumayanların %80 i kız .özetle doğu ile başlayan cümlelerin sonu hep perişanlıkla bitmiyor.:)

Doğu illerimizde okul yok demedim. Lafı hemen çevirmişsin! Yazdıklarımı dikkatli oku...Dediğiniz gibi klişe lafları kenara bırakmak lazım.

Kız çocuklarımız için Çağdaş Yaşamı Destekleme gibi dernekler ellerinden geleni yapıyor. Her ne kadar o derneklerden burs alanlar fişlenmiş olsada bir çok kız öğrenci bu sayede okumuş oluyor. Eee birazda devletin bir şeyler yapması gerekir-fişleme dışında-.

Benim ankete oyum "hayır"...

ZorhaK

Rektör
Reaksiyon puanı
259
Ben de doğuda okul yok dediğini söylemedim zaten.doğuda okul yok..derken kalitei anlamda bahsetmiştim.yani bahsettiğini farzederek söyledim.Elbette oyunuza da görüşünüze de saygım var.

Ancak saygım var demek sözüm yok demek değildir.O yüzden bu konuda görüş beyan ediyorum ya da ediyoruz.

Yani bir arkadaş ' ey zorhak(ya da başka bir arkadaş) sen böyle diyorsun ama bence bir de şu açıdan bak..'' gibi bir cümle kursa sevinirim.Dediklerinde haklılık payı ararım.

Krazky

Profesör
Reaksiyon puanı
45
Bence serbest olmamalı çünkü okul hayatı zıvanadan çıkar. Üniversiteye kadar öğrenci niteliğinde üniforma giyilmeli diye düşünüyorum. Eğer serbest olursa bu durum sıkıntı yaratabilir. Özellikle ülkemizdeki özenti çocuklarımızın sayısını düşündüğümüzde...

Öğretmen: Nesin oğlum sen, nesin...

Öğrenci: Ben Maykıl öğretmenim.

Öğretmen: Ya sen sen kimsin len.

Öğrenci 2: Burus li öğretmenim. aaauiii

Öğretmen: Demek Burus sensin... Hımm

Öğretmen: Tövbe tövbe. Sen kimsin len

Öğrenci 3: Sevgili din kardeşim bende Cübbeli Ahmet Hoca. Tövbe etmen güzel öğretmenim.

Öğretmen: Seni sormayacağım çünkü tanıdım seni. Şeysin sen Küçük Emrah.

Öğrenci: Öğretmenim ben hem tamirci çırağıyım hemde öğrenciyim. Annem iş elbisenle git nede olsa serbest. Akşam gelince temiz pijamanı giyersin dedi.

Öğretmen: Bende öğretmenim. Ders bitti.

ZorhaK

Rektör
Reaksiyon puanı
259
o zaman siz de okulda (üniversitede)tek tip kıyafet giyin gülücük:)

sen serbest serbest giyin senden önceki kademeler tek tip giyinsin oh ne ala:)

vereceğin cevabın içeriğini biliyorum bu soru birinci basamak zaten.

N3CAT1

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
144
ben gelir düzeyi düşük ailelerin çocuklarının okudugu bir okulda çalışıyorum ve bu çocuklar okul öncesi öğrencisi.Okul öncesi çağdaki çocukların üniforma giyme zorunluluğunun kalkması sanırım 2 yıl önceydi.

Çocuklarımız okula tertemiz geliorlar.Hepsi çiçek gibi.Ve başkasının üstünde görüp de heves edecekleri yaşta olmalarına rağmen 6 yıllık meslek hayatım boyunca böyle bir şikayette ya da veryansında bulunan tek bir velimiz olmadı.

Üstelik bahsettiğim öğrenciler okula aylık 10 tl vermekte zorlanıyorlar.Bence klişe sözler kullanarak ''eşitsizlik'' olur diyorsunuz.

6 yaında okula mis gibi gelen çocuklarımız var diyorum.:)Bu yaştaki çocuk arkadaşındaki elbiseyi kıskanmıyor ve sorun yapmıyorsa onlardan büyük öğrenciler de yapmaz.Çünki 6 yaş çok saf duygular besledikleri bir yaş ve emin olun düşündüklerini hiç süzmeden doğrudan söylerler.

Elbetteki aileler çocuklarını çiçek gibi gönderecektir okula. Çocuğun doğru düzgün tek elbisesi bile olsa aile devamlı yıkayıp tertemiz gönderecektir okula. Ama çocuklar büyümeye başlayınca işler değişiyor. 4. 5. sınıflardan itibaren (belki de daha erken tam hatırlamıyorum) çocukların istekleri artıyor. Şunu al bunu al diye başlıyo istekler.

Özellikle ergenlik çağlarına girmeye başladılar mı para yoktan hiç anlamıyorlar. Nerden mi biliyorum. 7. sınıfta okuyan ikiz kardeşlere sahibim.

Sevip saydığım eski patronum şu lafı derdi: "Bir kadınlar bir de çocuklar paranın kıymetini bilmezler derdi." Neden diye sordum. Cevap: "İkisi de parayı kendisi kazanmaz da ondan." :D

bilmiş*gülücük

Profesör
Reaksiyon puanı
48
yani zorhak abi neden bana böle diyosun şimdi sen :D

olur bizde tek tip giyinelim bordo mavi olur muhtemelen bizim okulun rengi :)

ZorhaK

Rektör
Reaksiyon puanı
259
N3CAT1 haklısın zaten ben de ankette ilköğretimde evet ortaöğretimde hayır dedim.:)

Ortaöğretim için ise okul armalı rahat kıyafetler olabilir.Ortaöğretimde kravat takanları görüyorsunuzdıur.Kravat bir süs eşyası gibi kullanılıyor:)

bilmiş*gülücük sen kabul eder misin bordo mavi giymeyi peki:)

erdem67tr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Eşit gelirden bahseden arkadaşlar.Parası çok olan her gün bir üst giyip gelirse sorun olur diyorsunuz ama.Parası çok olan her gün kantinden abur cubur alıyor zaten.Ya da hergün yeni bir kalemle geliyor yeni bir silgi alıyor..

ayrıca bu çocuklar 24 saat okulda değiller okul bitince üniformalarını çıkarıp tekrar dışarıda buluşuyorlar.O zaman neden sorun olmuyor bu farklı üst olayı?

Ezbere konuşmamak lazım.Ahlaki değerler içerisindeki serbestlik ne zarar getirebilir ki?

ayrıca okullarda okuyan öğrencilerin %80 i aynı ekonomik şartlara sahip.Geriye kalan %10 çok fakir &% 10 ise çok zengin.Hayatta da bu böyledir zaten.Olması gereken de budur orta kesimin fazla olması yani.

Evet EZBERE konuşmamak gerekir....
Bakın yaşınızı bilemiyorum. Sizlere yada hiç bir kimseye haksızlık yada terbiyesizlik etmek istememde...

Öncelikle Zonguldak'ın Çaycuma İlçesindeyim. yaşımda 29 kendi çocukluğuma geri döneceğim... Ahşap eski bir evde büyüdük. Evimiz yıkıldı yıkılacak bir görüntü içindeydi. Rahmetli babam bir fabrika işçisi ben babanın en küçük oğluydum. Bababannemle beraber 6 nufustuk. Bir Anadolu evidir bizimki.. İlçenin merkezine hemen yakın cadde kenarındaydı evimiz. Cadddenin diğer hemen karsısında 9mt eninde bir yol, yolun hemen karşısında kocaman bir apartman, tında aparttman sahibine işyerleri. Benimle yaşıt çocukları, okula gider. Aynı sınıfta okuduk. Aynı sıralarda yan yana okuduk. İlk okuldan Lise sona kadar hem mahalle arkadaşımdır. Hem çocukluk, hem ilk okul, hem ortaokul hem de en uçarı dönemimiz olan Lise arkadaşımdır. Okulda ben çantamın içine sakladığım annemin yaptığı pohoçaları gizlice yerdim. Arkdaşım senin dediğin gibi Kantinden istediğini yerdi. İlk okul dönemlerinde cok sorun olmuyordu. Okul biter beraber mahalllede oyun oynar üstümüz pislenir çamurlanır. Eve giderdik annelerde birer azar işit. temiz kıyafet giy. Tekrar oyuna dal tekrar üstü pislet çamurlat yada bir yere takıl yırt...

Ben artık dısarı cıkamazdım. Cezalı olduğum için değil.. Giyecek 3. bir çift giysim olmadığı için. Arkadaşım ise istediği gibi cıkardı. Dedim ya ilk okulda bunlar cok fazla sorun olmuyordu ya arkdaşım şunu alıyorlar arkdaşımın şu oyuncağından bana alın arkdaşımın şu giysisinden bende iterim dediğinde anne baba olum biz alamayız derlerdi. İzah ederlerdi olmadı yok dediklerinde anlamasamda anlamış gibi yapardım. Ortaokul hele hele Lise öylemi...

Annenin hazırladığı Pohoçaları yiyemiyorsun gururlanıyorsun, Harçlık var ne kadar fazlasını istesen 1 abi var okuyan dısarıda bir abi var askerde hayat öyle kolay değil tamam kiran yok, su elektrek okul masrafları abilere harçlık vs. ek gelirimizde vardı kucukta olsa bir dededen kalma dukkan vardı kirada ama hayat kolay değil kış gelir. odun, kömür.. hayatın zorluklarınıda görüyorsun. Fakir değildik Allah'a Şükür orta gelirli bir aileydik. Ama Anadoluda bir çok yerde insanlar aç. Evet Egede de aynı Doğu Anadoluda Karadenizde de aynı. Tıpkı benim 9mt'lik iki komşu ev yasantısında olduğu gibi. Biri zengin bir fakir yada biri orta seviye....

Yada 3 farklı aile düşün gelir düzeyleri aynı.. Çocuk sayılarıda aynı. Her iki ailede de anne baba ve 2 çocuktan oluşsun...

1. AİLE :

1. Çocuk Lise Son
2.. Çocuk ASKER

2. AİLE :

1. Çocuk Lise Son
2. Çocuk Üniversite

3. AİLE :

1. Çocuk Orta Son
2. Çocuk daha bebek

Şimdi bu ailelerin her biribinin gelirleri eşit olsa kira elektrık su vb. giderleri dahi eşti olsa sırf kimisi askere para göndereceğinden kimisi bebeğin masafları daha cok olduğundan kimi üniversite okuyan ocucğunun masraflarından... dolayı Lise yada orta sonda okuyan cocuklarına vereceği harçlıklar onlara en yakın olanlara sağlayacakları ekonomik imkanlar maalesef aynı olmayacaktır. Bu bir gerçektir. tabi erkek yada bayan olma durumuna göre değişebilir...

Yani demek istedğim Orta direk diye tabi ettiğimiz aynı gelir grubundaki ailelerin yaşam şartlarına göre giderleri arasında ucurum farklılıklara sebebiyet verebilir. Dolayısıyla bu uygulama cok daha buyuk sakıncalara sebebiyet verebilir.

Çocuklar sürekli olarak ergenlik geçiş döneminde sürekli olarak şunları düşünecekler. Arkdaaşımın bababası ile benim babam aynı işi yapıyor. Bidliğim kadarı ile maaşlarıda aynı Ama arkadaşımın ailesi ona istedikleri benden daha iyi alıyor harçlığını bana göre daha fazla veriyor. Birde giyim gibi ergenlik döneminde bu şekilde sosya ekonomik farklılıklar psikolojik sorunlarıda tetikleyeceği kesindir...

Maalesef ülkemizin ekonomik ve sosyal durumu buna müsait değildir....

Ancak bunun yerine yine tek tip daha kıyafet anlayısına geçilinebilir.

Kaldıki öğrencinin öğrenci olduğu anlaşılabilmeli, armasından, okul logolu kıyafetine kadar kesınlıkle öğrencinin öğrenci olduğu anlaşılmalıdır... Sonucta öğrenci bir topluluğun parçasıdır. Onu diğer insanlardan ayrın fiziki bir görünüş olmalıdır.

Aman öğretmenim sen öğreten değilsin. Herşeyden öte YOL GÖSTERENSİN.. Kılığınla, kıyafetinle, konuşmanla, hatta özel yaşantınla bile vizyon sahibi olmak zorundasın. Çünkü o meslek o kadar kutsaldır.

Bakınız 60-70 yaşında emekli öğretmenlere, Köy Enstitüsü Mezunlarına Öğretmenlerine hala bay bayan gunumuzde prezentabl diye ifade ettiğimiz giyimlerinden taviz vermezler çünkü onlar o kutsal YOL GÖSTERİCİ mesleği sorumluluklarını yerine getirmektedirler. Kravat takmak istemeyen öğretmen var ise dershaneleride tercih edebilmektedir.

keyloger

Rektör
Reaksiyon puanı
235

Benim diyeceklerimin cevabını vermişsin... :)

Yinede tek korkum, bu küçük çocukların kendilerini kötü hissetmeleri olacaktır.. :)

pka

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Gelir dağılımındaki adaletsizlik almış başını yürümüşken hangi akla hizmet böyle birşeye kalkışıldığını çözebilmiş değilim. Bunun öğrencilerin iyiliği için yapıldığına da kesinlikle inanmıyorum. Altında başka politik sebebler olduğu açık.

Eşeğe altın semer vursan eşek yine eşek ama güzele çuval giydirsen güzel yine güzeldir. İnsanların üstü başı ile uğraşacaklarına o çocukların kişiliklerini, yetenek ve becerilerini ön plana çıkaracak çalışmalar yapsalar daha iyi olmaz mı? En azından geleceğe yatırımdır bu.

Hayır kıyafet serbest olsa ne olacak? Ben kendimden biliyorum sınıfın zenginleri beslenmede türlü türlü şeyler getirip yediğini benim ise çoğu zaman kuru ekmekle gittiğimi bazen içine beyaz peynir koyabildiğimi. Elin çocukları kış geldi mi botlarını çekip gelirken benim annemin ayakkabımın deliklerini yamayıp koli bandıyla bantladığını bunları bilirim. Okula birşey lazım olduğunda para toplanacağı zaman o parayı günlerce getiremediğimi üstüne azar işitip diğer öğrencilerin önünde dayak yediğimi(hocalar öğrencinin kafasını tahtaya vurudu inanırmısınız yukardaki Atatürk resmi ile bayrak sallanırdı). Arkadaşımı çağıramazdım evime sefaletimizi görmesinler diye. Dışarda buluştuğumuz zamanlar sırf fakir olduğumuz için beni ve benim gibi başka çocuklarıda aralarına almadıklarını bilirim. O zamanda konuşulurdu bu konu. Utanır sıkılırdım korkardım daha o yaşlarımda.

Bugünkü durum o zamandan çok farklı değil. İnsanlar hala fakir. Tek bir farkla o zamanlar kredi kartları yoktu insanlar kemer sıkar ayağını yorganına göre uzatırdı. Şimdi herkes de bir kredi kartı tonla borç.

Allah sonumuzu hayretsin. Pek ümidim yok ama bakalım hayırlısı olsun.

Birde @ZorhaK Türkiye nin her yeri senin yaşadığın yada çalıştığın muhit gibi olmayabilir. Bunu dikkate almalısın. Bu memlekette insanlar 2 paket makarna ile 15 dakkada yanıp geçen 3 kuruşluk kömüre oyunu geleceğini satıyor. Bunu iyi belle ben buralardayım eğer gazetelerde televizyonlarda çocuklar okula değil defileye gidiyor yada başkalarına aşık atmaya çalışan çocuklar üç kuruş para için vücutlarını satmaya başlarsa 2 bilezik için komşusunu doğrarsa seni arar bulur o yazdıklarını boğazından içeri sokarım bunu bilesin.

ZorhaK

Rektör
Reaksiyon puanı
259
Erdem anlattıklarını ya da benzerini yaşayan çok kişi vardır eminim aramızda ben de onlardan biriyim.Bir öğretmen çocuğu olarak 4 kardeş büyüdük.Babam 10 yıl önce bir ev sahibi olabildi.

Bu gibi çekincelerin elbette haklılık payı vardır.Ancak dünyadaki tek fakir ülke biz değiliz.Çoğu ülkede öğrenciye kıyafet serbest.

O ülkelerde de fakir öğrenci var elbet.Bence hayır dememizdeki sebeplerden bir tanesi de,alışkanlıklarımız.Öğrenci dediğin bakınca anlaşılacak..diye düşünüyoruz.

ayrıca gelir farkından doğan tek sorunun kıyafet olmadığını düşünüyorum.Ve bu farkların üzeri aynı tip üniformalarla örtülmüyor.Şeklen örtülüyor sadece.

ve diyorum ki şekilci olmamak gerek.Tek ölçütümüz görünüm olmamalı.Hoplayıp zıplayıp maç yapacak olan çocukların sivl giyindiklerini düşünün.Herkes rahat kıyafetler tercih edeceklerdir.

üstü kirlendiği için ikinci bir üst olmadığından evde kalan öğrenciler yine olacaktır.Ama bu öğrencilerin kaç üniforması var? 1.

peki bir üniformayı hergün giyiyorsa bir üstü neden giymesin.Ayrıca sadece bir kıyafeti olan çocuk da neredeyse yoktur.

Finix

Daha mükemmel bir Troy
Reaksiyon puanı
2,285
Aslında güzel olur :)

ZorhaK

Rektör
Reaksiyon puanı
259
Birde @ZorhaK Türkiye nin her yeri senin yaşadığın yada çalıştığın muhit gibi olmayabilir. Bunu dikkate almalısın. Bu memlekette insanlar 2 paket makarna ile 15 dakkada yanıp geçen 3 kuruşluk kömüre oyunu geleceğini satıyor. Bunu iyi belle ben buralardayım eğer gazetelerde televizyonlarda çocuklar okula değil defileye gidiyor yada başkalarına aşık atmaya çalışan çocuklar üç kuruş para için vücutlarını satmaya başlarsa 2 bilezik için komşusunu doğrarsa seni arar bulur o yazdıklarını boğazından içeri sokarım bunu bilesin.

bu üslupla tek kelime cevabı bile haketmiyorsun aslında ..baştan sona ciddiyetle okuyordum yazını ki bu satırları okuyunca ancak acıyarak tebessüm ettim.

kömüre oy satma muhabbetini buraya da taşıdınız ya neyse bu konuda birşey söylemiyorum konu dağılmasın.

Böyle bir uygulama söz konusu olacağı zaman neden en zengin ve en fakirleri düşünüyorsunuz?(en uç noktaları yani)

Tekrar ediyorum bir üniformayı yıkayıp yıkayıp giyen bir öğrenci iki tane sivil üsütünü mü yetersiz görecek?Ve yine soruyorum ekonomik uçurum diyorsunuz bu uçurumu üniformalar kapatır diye mi düşünüyorsunuz_?

Benim sadece yaşadığım yere göre mi değrlendirme yaptığımı sanıyorsun?

Ben elazığ doğumluyum .Karadenizde çalışıyorum.Karadenizde en ücra köyde de çalıştım.merkezde de.

Ayrıca malatya da anasınıfına gidemeyen çocukların eğitim alabilmesi için mobil anaokulu projesine katılıp en ücra mahallelere kadar gidip otobüs içinde eğitim verdik.En fakir nmaallenin çocukları bile 2 haftalık eğitim süresince 3 farklı üstle gelebildiler.

Ve 2 yıldır okul öncesinde kılık kıyafet serbest.Ben yorum yaparken işin içerisinde biri olarak yorum yapıyorum.

ben ''senin yazdıklarını bir yerinden içeri sokarım ''diye bitirmiyorum cümlemi.O zaman senden farkım kalmaz..

Neanderthal

Profesör
Reaksiyon puanı
18
Bu sene liseden mezunuz ya onun gıcıklığına yapıyor herhalde. :)

pka

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bu üslupla tek kelime cevabı bile haketmiyorsun aslında ..baştan sona ciddiyetle okuyordum yazını ki bu satırları okuyunca ancak acıyarak tebessüm ettim.

kömüre oy satma muhabbetini buraya da taşıdınız ya neyse bu konuda birşey söylemiyorum konu dağılmasın.

Böyle bir uygulama söz konusu olacağı zaman neden en zengin ve en fakirleri düşünüyorsunuz?(en uç noktaları yani)

Tekrar ediyorum bir üniformayı yıkayıp yıkayıp giyen bir öğrenci iki tane sivil üsütünü mü yetersiz görecek?Ve yine soruyorum ekonomik uçurum diyorsunuz bu uçurumu üniformalar kapatır diye mi düşünüyorsunuz_?

Benim sadece yaşadığım yere göre mi değrlendirme yaptığımı sanıyorsun?

Ben elazığ doğumluyum .Karadenizde çalışıyorum.Karadenizde en ücra köyde de çalıştım.merkezde de.

Ayrıca maklatya da anasınıfına gidemeyen çocukların eğitim alamsı için mobil anaokulu projesine katılıp en ücre mahallelere kadar gidip ototbüs içinde eğitim verdik.

ben ''senin yazdıklarını bir yerinden içeri sokarım ''diye bitirmiyorum cümlemi.O zaman senden farkım kalmaz..
*-*-*-*---***--*

ZorhaK

Rektör
Reaksiyon puanı
259
**---*-*-*-*-*-*

(Yıldızlı yerlerde bir üstteki yorumda hakaret içeren cümleler vardı.Sağolsun amesfa o cümleleri silmiş.bunu belirtme gereği duydum yoksa altaki cevap havada kalacaktı ve anlamsız oalcaktı)

Böyle saygısız ve edepsiz konuşarak düşüncelerimde beni yanıltmadığın için,kaliteni ortaya koydugun için çok teşekkür ederim.:)

Her konuyu siyasete dayandırmanız ,yok kömüre oy satma yok parti borazancılığı bir psikoloğa görünün en iyisi:)

Olmadı okulumuza ziyarete gelin 6 yaşındaki çocuklarımızdan edep ve ahlak dersleri alın:)