MEB Anket Yapıyor:Kıyafet Serbest Olsun mu?

ZorhaK

Rektör
Reaksiyon puanı
259
Arkadaşlar çoğunuz öğrencisiniz.MEB in bu anketine katılmanız için konuyu açtım.

MEB ANKETİNE KATILMAK İÇİN TIKLAYIN

ankette iki soru var arkadaşlar.
1. ilköğretimde serbest olsun mu?
2.Ortaöğretimde serbest olsun mu?

anket nisan ayının sonunda bitiyor.

MAYISTA GÖRÜŞMELER VAR
Görüşü alınacaklar arasında Milli Eğitim müdürlükleri, ilköğretim müfettişleri, okul aile birlikleri, sivil toplum kuruluşları ve üniversiteler olduğu kaydedildi. Görüşmelerin ardından öğrenci kıyafetlerinin serbestliğinde bir karara varılacağı aktarıldı. Okul kıyafetleriyle ilgili verilecek karara göre, uygulamanın 2010-2011 eğitim-öğretim yılından itibaren başlatılmasının planlandığı ifade edil

Kaynak

unmedico

Doçent
Reaksiyon puanı
6
olmasın arkadaş ben mezun oluyorum bu saatten sonra olmasın

ayteking

Asistan
Reaksiyon puanı
10
öğrencilere de öğretmenlere de serbest olmalı bence.

Nordkapp

Doçent
Reaksiyon puanı
16
Olsun tabiki, olmali da. Ama dogurabilecegi bazi sakincalarida goz onunde bulundurmak lazim.

ZorhaK

Rektör
Reaksiyon puanı
259
öğrencilere de öğretmenlere de serbest olmalı bence.

Öğretmenler için anket yok:(

Hakikaten saygı giysiyle olmaz davranışlarla olur.Öğretmen ,sınıf öğretmeni tebeşir tutuyor ağaç dikiyor boyama yapıyor üstünde takım elbise var.

İnşallah sonraki adım öğretmenlere serbestlik getirir.

kaberdey

Profesör
Reaksiyon puanı
87
üyelik istiyor oy veremedim,
Biz oylarımızı buradan versek sen iletir misin MEB'e :D

ZorhaK

Rektör
Reaksiyon puanı
259
üyelik mi istiyor.Tc no girilmesi yeterli oluyordu.kontrol edeyim bir daha....

üyelik istemi,yor ama şimdi tc no girdim sistem servis dışı diyor:)acaba girdiğim tc nonun 2 yaşındaki oğlum olduğunu mu anladılar.

Nordkapp

Doçent
Reaksiyon puanı
16
Avrupa'da bi goreceksiniz arkadaslar, ogretmen demezsiniz. Adam derse giriyor. Ustunde kot pantolon, T-shirt, sac bas birbirine karismis. Insan alisik olmadigi icin garip geliyor. Aynen oyle olsun demiyorum ama ogrenciyi de ogretmeni de bi serbest birakin kardesim. Insan kendisini o elbiselerin icinde asker gibi hissediyor.

Reaksiyon puanı
0
bence öğrenci dediğin üniformalı olmalıdır. şahsen liselerde düşük bel kotlar bol cepli pantolonlar görmekten hiç hoşnut olmam ...

ZorhaK

Rektör
Reaksiyon puanı
259
o zaman anketteki ortaöğretim sorusuna hayır dersin :)Belki senin gibi düşnenler çoğunluktaysa karara etkisi olabilir

hem belli sınırlar getirilir bence tamamen serbestlik olmaz yani

7.43

Dekan
Reaksiyon puanı
332
Olsun da öğrenci milleti tamamen azsın okullarda. Öğrenciyi tanıyamayalım. Dışarıdaki insanlardan ayırt edilemesin. Öğretmenlerin başına daha büyük dertler açılsın.
Bıraksınlar bu gibi saçmalıkları. Daha yürümeyi öğrenmeden koşmayı istiyorlar. Önce alt yapıyı hazırlayın. Bütün sorunlar bitti, tek dert kılık-kıyafet oldu sanki. Yazıklar olsun!

ufukcoskun

Dekan
Reaksiyon puanı
104
Olmasın diyecektim ki "Servis geçici olarak hizmet dışıdır" uyarısı aldım.

findukfaresi

Dekan
Reaksiyon puanı
73
bence serbest olmamalı. ilk ve orta öğretimde kıyafet serbest olursa öğrenciler cozutur iyice ben onaylamıyorum. tabi ki bir de her gün değişik ve pahalı kıyafetlerle gelip bi de günlerce aynılarını giyenler illaki olacaktır ve o yaşlarda insanlar bundan çok etkilenir

winchester07

Doçent
Reaksiyon puanı
22
Türkiye buna hazır değil daha.Toplum da inanılmaz bir gelir eşitsizligi varken böyle bir karar insanlar arasında ayrışmalara neden olabilir,ayrıca üniformalı halinide görüyoruz ögrenciler baya bir yaratıcılar bir de serbestlik tanırsan bu işin içinden çıkılmaz demedi demeyin sonra:cool:

N3CAT1

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
144
olmamalı bence. öğrenciler arasında sınıf ayrımı doğurabilir bu (benim kıyafetim lüks senin kıyafetin sade vb.)

ayrıca fakir ailelerde belki çocuğun adam akıllı 1 kıyafeti var ve hergün o kıyafeti giymek zorunda kalacak ama zengin ailelerin çocukları hergün farklı bir kıyafet giyebilecek.

bir de öğrenciler üniformalı haliyken bile üniformalı giyinmenin kurallarına uymuyorlar serbest olursa temelli cozuturlar.

enkisa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Serbest olmamalı öğrencinin öğrenci oldugu giydiği kıyafettir..önlük tarzı değilde standart hepsinin aynı giydiği öğrenci oldugunu gösteren bir kıyafetle gitmeleri daha hoş olur. :) halen ilkokul fotomu saklıyorumda ilk gün giydiğim :) o mavi önlüklü fotoyu :) unutmayın sizinde çocugunuz olacak :) ve o kıyafetle sizde foto çekebilieceksiniz :)

michuozawa

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
493
ben mezun oluyorum adamlar uygulamaya yeni geçiyo :) hayırlısı artık

firefox4ever

Profesör
Reaksiyon puanı
41
Bence serbest olmamalı herkes eşit gelire sahip değil bunun doğuracağı olumsuz sonuçlar var.

ZorhaK

Rektör
Reaksiyon puanı
259
Eşit gelirden bahseden arkadaşlar.Parası çok olan her gün bir üst giyip gelirse sorun olur diyorsunuz ama.Parası çok olan her gün kantinden abur cubur alıyor zaten.Ya da hergün yeni bir kalemle geliyor yeni bir silgi alıyor..

ayrıca bu çocuklar 24 saat okulda değiller okul bitince üniformalarını çıkarıp tekrar dışarıda buluşuyorlar.O zaman neden sorun olmuyor bu farklı üst olayı?

Ezbere konuşmamak lazım.Ahlaki değerler içerisindeki serbestlik ne zarar getirebilir ki?

ayrıca okullarda okuyan öğrencilerin %80 i aynı ekonomik şartlara sahip.Geriye kalan %10 çok fakir &% 10 ise çok zengin.Hayatta da bu böyledir zaten.Olması gereken de budur orta kesimin fazla olması yani.

7.43

Dekan
Reaksiyon puanı
332
MEB'in yaptıklarına en uygun deyim: "Ayranı yok içmeye, faytonla gider ..." :lol:

ZorhaK

Rektör
Reaksiyon puanı
259
Meb ne yapsın ayrandan kasıt nedir?

Beklentiler ülkenin ekonomisine göre midir?Öyle olmalıdır.

genel anlamda okullarda bir çok eğitim materyali var bilgisayar var.Hatta bazı okullarda her sınıfta bilgisayar var.

Ayrandan kasıt nedir?

elbette halâ zorunlu ihtiyaçlarını dahi karşılayamaan okullar vardır önemli oran orandır.

SwateR

Rektör
Reaksiyon puanı
662
Linke tıkladığımda MEB'in anasayfasına çıkıyor_?

İlköğretimdeki kardeşlerimize yardımcı olalım değil mi :D

ZorhaK

Rektör
Reaksiyon puanı
259
tamam işte anket de anasayfada:)