Measoft Atomic Developer Preview Yayımlandı(Kendi Yaptığım Tarayıcı)

Bu konuyu okuyanlar

Mcuma

Öğrenci
Reaksiyon puanı
21
Uzun bir aradan sonra herkese merhabalar! Kendi yaptığım tarayıcımın bir sonraki sürümü olan Developer Preview'i sonunda tamamladım.
Öncelikle şunu belirtmem gerek ki tarayıcıyı tek başıma yaptım.
Hız açısından kendi daha dün yaptığım testlerim ile yeni Edge, eski Edge, Internet Explorer ve Opera'yı geçti. Firefox ile arasında 4ms Chrome ile arasında 7ms vardı. Yani hız açısından sizi üzmeyecek bir tarayıcı.
Gelelim güvenliğe :). İçinde yerleşik oltalama koruması var ama henüz daha halen tam değil. Ama birçok virüslü siteden koruduğunu belirtmemde fayda var :).
Önceki sefere göre arayüzünü bayağı iyileştirdim. Beğeneceğinizi düşünüyorum :).
Kurulum dosyası olarak ise çok değişiklik var. Artık arayüzlü bir kurulum dosyası olması da artı katıyor programa :D. Ama halen beta sürümünde buglar olursa kusuruma bakmayın.
Bir sürü bug düzeltildi. Örneğin sekme yazısı titriyordu. Onu düzelttim.
Önceki sürüme göre daha hızlı. Bir sürü optimizasyon ekledim.
Her zaman ki gibi önerilerinize açığım. Eksikleri belirtebilirsiniz. (Örneğin: Bug, özellik, altyapı, optimizasyon... vb. gibi)
İndirme Linki(setup): Measoft Atomic Setup.exe.
Gerekli Paketler(rar'dan klasöre çıkarmanız gerekmektedir...[Bat dosyası ile otomatik kurulum yapabilir yada kendiniz el ile yükleyebilirsiniz]): Gerekli Paketler.rar.
Saygılar, Measoft ekibi.

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,969
PC'ye az sonra geçeceğim o zaman atsam olur mu? Bu arada görüşlerinizi bekliyorum :). @Hakkı Alkan
Kurulumu, Windows sorun gider gibi. :)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Uzun bir aradan sonra herkese merhabalar! Kendi yaptığım tarayıcımın bir sonraki sürümü olan Developer Preview'i sonunda tamamladım.
Hız açısından kendi daha dün yaptığım testlerim ile yeni Edge, eski Edge, Internet Explorer ve Opera'yı geçti. Firefox ile arasında 4ms Chrome ile arasında 7ms vardı. Yani hız açısından sizi üzmeyecek bir tarayıcı.
Gelelim güvenliğe :). İçinde yerleşik oltalama koruması var ama henüz daha halen tam değil. Ama birçok virüslü siteden koruduğunu belirtmemde fayda var :).
Önceki sefere göre arayüzünü bayağı iyileştirdim. Beğeneceğinizi düşünüyorum :).
Kurulum dosyası olarak ise çok değişiklik var. Artık arayüzlü bir kurulum dosyası olması da artı katıyor programa :D. Ama halen beta sürümünde buglar olursa kusuruma bakmayın.
Her zaman ki gibi önerilerinize açığım. Eksikleri belirtebilirsiniz. (Örneğin: Bug, özellik, altyapı, optimizasyon... vb. gibi)
Gerekli Paketler(rar'dan klasöre çıkarmanız gerekmektedir...[Bat dosyası ile otomatik kurulum yapabilir yada kendiniz el ile yükleyebilirsiniz]): Gerekli Paketler.rar.
Saygılar, Measoft ekibi.
Hata veriyor bende, ve devam et desem bile tekrarlıyor.
44.jpg

Mcuma

Öğrenci
Reaksiyon puanı
21

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,969
Çözümü şu ona sağ tıklayıp ardından dosya konumunu aç diyin. Ondan sonra oradan Measoft Atomic.exe yi çalıştırın...
UI değişmeli ve biraz daha hızlandırılırsa iyi olur gibi.

Akkara

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Saygılar, Measoft ekibi.
Selamlar;
Şu gerçekleştirmiş olduğunuz performans ve güvenlik testlerini bir videoya alıp paylaşsaydın daha iyi olurdu.
Konuya da bir görsel eklemen lazım, hani bilelim neyi indiriyoruz, yükleyince nasıl bir şey olacak, değil mi?
Madem önerilere açıksınız ve anlaşılan bu tarayıcıyı geliştireceksiniz, hiç olmazsa tarayıcının sürüm notlarının ve indirme linklerinin olduğu bir site de açsaydınız (blogspot.com, wordpress.com olur, fark etmez.)
Sevgiler.

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,711
Çalışmadı. Tarayıcı setup dosyasının içinde değil.

Mcuma

Öğrenci
Reaksiyon puanı
21
Çalışmadı. Tarayıcı setup dosyasının içinde değil.
Ya nasıl çalışmadı setup dosyasının içinde basbaya.
UI değişmeli ve biraz daha hızlandırılırsa iyi olur gibi.
Arayüzde haklısınız ama hızda memnun olmayan ilk kişisiniz...
Selamlar;
Şu gerçekleştirmiş olduğunuz performans ve güvenlik testlerini bir videoya alıp paylaşsaydın daha iyi olurdu.
Konuya da bir görsel eklemen lazım, hani bilelim neyi indiriyoruz, yükleyince nasıl bir şey olacak, değil mi?
Madem önerilere açıksınız ve anlaşılan bu tarayıcıyı geliştireceksiniz, hiç olmazsa tarayıcının sürüm notlarının ve indirme linklerinin olduğu bir site de açsaydınız (blogspot.com, wordpress.com olur, fark etmez.)
Sevgiler.
Görsel değil, video paylaşacağım. Sadece birkaç ekran görüntüsü de ekleyebilirim. Onun yerine İNŞALLAH domain almayı planlıyorum ALLAH izin verirse...

TBM

Dekan
Reaksiyon puanı
358
Ya nasıl çalışmadı setup dosyasının içinde basbaya.

Arayüzde haklısınız ama hızda memnun olmayan ilk kişisiniz...

Görsel değil, video paylaşacağım. Sadece birkaç ekran görüntüsü de ekleyebilirim. Onun yerine İNŞALLAH domain almayı planlıyorum ALLAH izin verirse...

Sevgili hocam, profesyonel olmak istiyorsanız, kullanıcılarınızla "basbaya" gibi şekillerde konuşmak olmaz.
"nasıl çalışmadı efendim ? setup dosyasının içinde bulunmakta" gibi konuşma yapmanız gerekir. Tavsiyem budur.
Mesaj otomatik birleştirildi:

İlk baktığım şey eklenti oldu ama daha yokmuş.

Son mesajlar