McLaren yeniden yapılandı, Zak Brown F1 takımının CEO'su oldu!

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar Konu (Kayıtlı: 0, Misafir: 1)

MrtAltg

Dekan
Onursal Üye
Zak Brown, McLaren'ın ana şirketinde yapılan yapısal değişiklikler kapsamında F1 takımının yeni CEO'su olarak görevlendirildi.

McLaren, bugün yapmış olduğu açıklamada McLaren Grubu'nun artık 3 ana bölüme ayrıldığını - McLaren Applied Technologies, McLaren Automotive ve McLaren Racing - duyurdu.
Eskiden şirketin iki bölümü - McLaren Otomotiv ve McLaren Teknoloji Grubu - olarak iki bölümü bulunuyordu. McLaren Teknoloji Grubu, yarış, teknoloji ve pazarlama bölümlerini bünyesinde bulunduruyordu.
Bu yeniden yapılanma kararı ile gelecekteki büyümede daha iyi bir yönetim şekli olması ve herkesin görevinin daha açık bir şekilde belli olması bekleniyor.
Jonathan Neale, McLaren Grubu'nun CEO'su olurken, daha önceden yetkili müdür olarak görev yapan Zak Brown McLaren Racing bölümünün CEO'su oldu.
Mike Flewitt, McLaren Automotive'in CEO'su olmayı sürdürecek. McLaren Applied Technologies bölümünün başında ise yeni bir isim atanacak.
McLaren'ın F1 takımında Yarış Direktörü olarak yer alan Eric Boullier'in görevinde bir değişiklik bulunmuyor. Boullier, doğrudan Brown'ın kontrolü altında olacak.
McLaren Group Başkanı Shaikh Mohammed bin Essa Al Khalifa "Geçen sene grup olarak yeniden yapılanmaya ve McLaren'ın büyümesini sürdürmeye odaklandık."
"Son gelişmeler, yapılan çalışmaların doğal bir sonucu ve tüm bunlar, grup içerisinde liderlik ve çalışma yapısına daha basit ve açık bir çalışma şekli getirmesi için tasarlandı." dedi.
McLaren yeniden yapılandı, Zak Brown F1 takımının CEO'su oldu!
 

Son mesajlar

Üst