Öneri Max 8000 Tl Civarı Telefon Önerisi

Bu konuyu okuyanlar

Glundear

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhaba,
en fazla 8000 tl civarı telefon almak istiyorum elimde 1 adet huawei mate 10 lite var şu an,
1 ay önce xiaomi mi 10 t aldım ama görüntülü konuşmalarda sürekli cızırtı gidiyor sanırım donanım olarak mikrofon ve hoparlör yakınlığı ile alakalı çünkü benzer sorunu yaşayanları okudum çeşitli forumlarda,
kısacası batarya önemli benim için doktorum uzun kullanım ihtiyacım var,
ekran kalitesi ve kamera da önemli tabii,
iostan bataryadan dolayı çekiniyorum. Önerilerinize açığım

Murat Kasrat

Asistan
Reaksiyon puanı
80
İphone 11 tam 8 bin tl. Ve sizi üzeceğini düşünmüyorum bence alınabilir.

Cvnmrt

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,942
S21 almanızı öneririm. Bazı eksiklikleri olsa da o fiyatlarda alınabilecek en iyi cihaz olduğunu düşünüyorum.

Glundear

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
S21 almanızı öneririm. Bazı eksiklikleri olsa da o fiyatlarda alınabilecek en iyi cihaz olduğunu düşünüyorum.
açıkçası dönüp bakıyorum 4000 mAh batarya bana günümüzde düşük gibi geliyor

Cvnmrt

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,942
açıkçası dönüp bakıyorum 4000 mAh batarya bana günümüzde düşük gibi geliyor
Ekranın FHD+ olması (daha üzeri olsa evet yetmeyebilir derdim) ve bu seneki Exynos 2100'ün önceki Exynos'lardan batarya tüketimi konusunda çok daha başarılı olmasıyla S21'in bataryada öyle üzecek bir cihaz olduğunu düşünmüyorum.

Glundear

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Ekranın FHD+ olması (daha üzeri olsa evet yetmeyebilir derdim) ve bu seneki Exynos 2100'ün önceki Exynos'lardan batarya tüketimi konusunda çok daha başarılı olmasıyla S21'in bataryada öyle üzecek bir cihaz olduğunu düşünmüyorum.
benim gözüm bir yandan da aynı fiyatlara yakın olan s20 ultrada bu konudaki düşünceleriniz nedir efendim?

Cvnmrt

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,942
benim gözüm bir yandan da aynı fiyatlara yakın olan s20 ultrada bu konudaki düşünceleriniz nedir efendim?
S20 Ultra daha premium bir cihaz olsa da işlemciden dolayı önermem. Isınma, aşırı güç tüketimi gibi sorunları var bu işlemcinin. S20 Ultra 5000mAh olmasına rağmen Exynos 990 nedeniyle batarya performansı S21 ile ya aynı olacaktır ya da daha düşük.

___Melissa

Asistan
Reaksiyon puanı
71
Şöyle bir link bırakayım.
İLK 3ÜNE bir bakın bence. Poco F2 pro ve oneplus 7t pro. Bu ikisi gözüme çarpan. Oneplus 8, 7t prodan biraz daha düşük. 3ü de gayet güzel özelliklere sahip. Karşılaştırma yapın derim birlikte.

egee358

Asistan
Reaksiyon puanı
118
Vallahi bataryayı pek dert etmenize gerek yok gibi bu devirde çünkü çoğu telefon gerçekten hızlı şarj oluyor 8000tllerde tek batarya sıkıntısı yaşayabileceğiniz iphone 12 mini var ama o da hızlı şarj oluyor zaten indirimde 12 mini bulursanız alın ekranı sizi rahatsız etmeyecekse.Android olarak s21 var pek bir seçeneğiniz yok gibi.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kendim iphone 11 kullanıyorum şu anda eğer geniş açı kamerasını düşük ışıklarda fazla kullanıyorsanız orda biraz üzebilir zoom pek iyi yapamıyor bu telefon eğer zoom yapmasını istiyorsanız üzer sizi yine.Ekranı o kadar kötü değil ama ekranı efsane bir telefondan geçiyorsanız çözünürlüğü sizi rahatsız edebilir ilk başlarda alışmanız gerekir.Yazı fontunu pek büyk kullanmayın o zaman çözünürlük rahatsız edecektir telefonun kutudan çıkan yazı fontu ideal.bataryaya gelecek olursak bataryası gayet yeterli 8 saat ekran süresi alırsınız yanına da bir apple 20w adaptör alın miss gibi batarya sorununuz kalmaz.Onun dışında ana kamera video performansı ve telefonun performansı gayet güzel uzun yıllar rahat rahat kullanırsınız 3 aydır kullanıyorum tek bir pürüz görmedim telefonu kullanırken bazen oldu ama uygulama kaynaklı o da.

Son düzenleme:

(Evo)lution

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,639
Merhaba,
en fazla 8000 tl civarı telefon almak istiyorum elimde 1 adet huawei mate 10 lite var şu an,
1 ay önce xiaomi mi 10 t aldım ama görüntülü konuşmalarda sürekli cızırtı gidiyor sanırım donanım olarak mikrofon ve hoparlör yakınlığı ile alakalı çünkü benzer sorunu yaşayanları okudum çeşitli forumlarda,
kısacası batarya önemli benim için doktorum uzun kullanım ihtiyacım var,
ekran kalitesi ve kamera da önemli tabii,
iostan bataryadan dolayı çekiniyorum. Önerilerinize açığım
Galaxy S21 almanızı tavsiye ederim. Kamera ve ekran önemli demişsiniz ekran konusunda S21 serisi en başarılı cihazlardan biri. Alternatif olarak iPhone 11 önerecektim fakat ekranı rakiplerinin çok ama çok gerisinde olduğu için size bu cihazı tavsiye etmiyorum. Ve iPhone 11 Pro kullanıcısıyım A13 işlemcili cihazlarda kronik wifi sorunu var. Bu sorun çok sinir bozucu. Bu yüzden 2-3hafta sonra S21 Ultra ya geçmeyi planlıyorum.

Glundear

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Galaxy S21 almanızı tavsiye ederim. Kamera ve ekran önemli demişsiniz ekran konusunda S21 serisi en başarılı cihazlardan biri. Alternatif olarak iPhone 11 önerecektim fakat ekranı rakiplerinin çok ama çok gerisinde olduğu için size bu cihazı tavsiye etmiyorum. Ve iPhone 11 Pro kullanıcısıyım A13 işlemcili cihazlarda kronik wifi sorunu var. Bu sorun çok sinir bozucu. Bu yüzden 2-3hafta sonra S21 Ultra ya geçmeyi planlıyor
Görüşünüz benim için çok değerli oldu
çok teşekkürler

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,982

Glundear

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Uzun bir inceleme yaptım batarya konusunda daha iyi S21 S20 ultradan fakat şöyle bir durum var arka kapak S21'de plastik. S21 Plus ve S21 Ultra'da ise cam.
Aradaki bu fark düşünmeye itiyor.S20 Ultra'nın ise bataryası 60 Hz'de kullanımda yeterli gibi.
One plus içinse Türkiye'de elinde olan başka birini görmedim

(Evo)lution

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,639
Uzun bir inceleme yaptım batarya konusunda daha iyi S21 S20 ultradan fakat şöyle bir durum var arka kapak S21'de plastik. S21 Plus ve S21 Ultra'da ise cam.
Aradaki bu fark düşünmeye itiyor.S20 Ultra'nın ise bataryası 60 Hz'de kullanımda yeterli gibi.
One plus içinse Türkiye'de elinde olan başka birini görmedim
S21 in tek eksiği arkası plastik olması. Fakat günümüzde nerdeyse herkes kılıf ile kullandığı için cam, plastik olması pek birşey farketmiyor. S20 Ultra yerine S21 almanızı tavsiye ederim. S20 Ultra nın kamerasında odaklama sorunları var ve ısımma sorunları olan exynos 990 kullanıyor s20 ultra.