Max. 8000 iş için laptop

Bu konuyu okuyanlar

kaantalha

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Bütçem max. 8000. oyun oynamak gibi bir amacım yok. 512 ssd bataryası süresi uzun ısınıp kasmıcak bi bilgisayar arıyorum.

ayrıca ryzen 7 3700u veya i7 1065g7 gibi işlemcilerin kıyaslamalarını bulabileceğim karşılaştırabileceğim güvenilir bi kaynak var mı?

MÜPTEZHELL

Asistan
Reaksiyon puanı
93
monster nootbook al derim benim fikrim bu

Malik von Suomi

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,993
Bütçem max. 8000. oyun oynamak gibi bir amacım yok. 512 ssd bataryası süresi uzun ısınıp kasmıcak bi bilgisayar arıyorum.

ayrıca ryzen 7 3700u veya i7 1065g7 gibi işlemcilerin kıyaslamalarını bulabileceğim karşılaştırabileceğim güvenilir bi kaynak var mı?
https://www.hepsiburada.com/huawei-...14-uhd-tasinabilir-bilgisayar-p-HBV000011BAC5 önerim bu model olur. Eğer aşamaz isen 8 GB Ram modeli de var. Kamera sıkıntı değildir umarım. Çünkü şarjı uzun giden ve ısınmayan bir model.

madSlowly

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,760

Ne için kullanacaksınız oyun dışında

kaantalha

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Ne için kullanacaksınız oyun dışında
Öğrenci bilgisayarı olacak aslında sunum vs hazırlamak amaçlı kullanılacak. Tabiki daha uygun fiyatlı bilgisayarlarda iş görür fakat amacım almışken uzun ömürlü bir donanım olması

madSlowly

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,760
Oyun filan olmayacak değil mi
Mesaj otomatik birleştirildi:

Photoshop filan

madSlowly

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,760
Siz dışarıda kullanmak için diyorsunuz masaüstü istemiyorsunuz anladığım

kaantalha

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2

madSlowly

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,760
Ben şahsen yeni nesil laptopları beğenmiyorum depolaması fazla oluyor ama iyisini bulmaya çalışacağım

kaantalha

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2

Malik von Suomi

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,993

mychar276

Yerli ve Milli Tech Guy
Reaksiyon puanı
2,469
Dostum işim gereği her gün laptop sipariş ediyorum. Elimden geldiğince yardımcı olayım.

Dostum oyun oynamadığını belirtmişsin ama şu laptopu önermem gerek, geçen günlerde aldık. Her açıdan çok iyi bir laptop. Ben 2 yıldır bizzat kullanıyorum hiçbir sorun yaşamadım. Performansı çok yüksek bunun yanında otocad olur, pc yi 4k monitöre bağlayıp film izleme olur harici ekran kartını da bazı işler için kullanırsın. Ekran panel tipi IPS, hoperlör kalitesini çok beğendim. Tavsiye ederim.

Şu aşağıdaki bilgisayarı yaklaşık 10 gündür ağır şartlarda kullandık. Bizzat ben 4-5 saat ağır test ettim. Cihaz gayet güzel düşünebilirsin. Ama ram tek slot o yüzden ram arttırımı düşünüyorsan elindeki ram'i değişmen gerekecek. Ayrıca sağdaki numpad kısmında * simgesinin üst kısımda kalması beni rahatsız etti. Ekran-çerçeve oranı harika, ısıyı yukarıya atıyor cihaz başlangıçta sorun yok ama ileride ekrana zarar verebilir. Paneli çok iyi değil renkleri hoşuma gitmedi. Kötü ve iyi yanları bunlar.

Şu cihazdan çok memnun kaldım. Yani alırken şüpheli aldım ama gerçekten bu kadar kaliteli birşey geleceğini bilmiyordum. Ekran panel kalitesi çok güzel, performans açısından da gayet güzel. SSD az kalıyor ve CD kısmı var. Bunlar kötü yanları.

kaantalha

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Dostum işim gereği her gün laptop sipariş ediyorum. Elimden geldiğince yardımcı olayım.

Dostum oyun oynamadığını belirtmişsin ama şu laptopu önermem gerek, geçen günlerde aldık. Her açıdan çok iyi bir laptop. Ben 2 yıldır bizzat kullanıyorum hiçbir sorun yaşamadım. Performansı çok yüksek bunun yanında otocad olur, pc yi 4k monitöre bağlayıp film izleme olur harici ekran kartını da bazı işler için kullanırsın. Ekran panel tipi IPS, hoperlör kalitesini çok beğendim. Tavsiye ederim.

Şu aşağıdaki bilgisayarı yaklaşık 10 gündür ağır şartlarda kullandık. Bizzat ben 4-5 saat ağır test ettim. Cihaz gayet güzel düşünebilirsin. Ama ram tek slot o yüzden ram arttırımı düşünüyorsan elindeki ram'i değişmen gerekecek. Ayrıca sağdaki numpad kısmında * simgesinin üst kısımda kalması beni rahatsız etti. Ekran-çerçeve oranı harika, ısıyı yukarıya atıyor cihaz başlangıçta sorun yok ama ileride ekrana zarar verebilir. Paneli çok iyi değil renkleri hoşuma gitmedi. Kötü ve iyi yanları bunlar.

Şu cihazdan çok memnun kaldım. Yani alırken şüpheli aldım ama gerçekten bu kadar kaliteli birşey geleceğini bilmiyordum. Ekran panel kalitesi çok güzel, performans açısından da gayet güzel. SSD az kalıyor ve CD kısmı var. Bunlar kötü yanları.
Eline sağlık hocam o kadar yazmışsın gerçekten çok teşekkür ederim. Peki benim linkini koduğum iki bilgisayarda i7 işlemci var. Senin önerdiklerinde i5 işlemci var. Arada hız farkı olmaz mı?

Malik von Suomi

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,993
Eline sağlık hocam o kadar yazmışsın gerçekten çok teşekkür ederim. Peki benim linkini koduğum iki bilgisayarda i7 işlemci var. Senin önerdiklerinde i5 işlemci var. Arada hız farkı olmaz mı?
Bir tarafta APU var bir tarafta H serisi bir işlemci.

mychar276

Yerli ve Milli Tech Guy
Reaksiyon puanı
2,469
Bir tarafta APU var bir tarafta H serisi bir işlemci.
Evet yani? Her fiyat segmentinde işe yönelik birçok seçenek sundum. Bunu da senin aksine internetten araştırarak veya youtube izleyerek değil bizzat kullanarak uzun süreli kullanım deneyimlerime göre aktardım ;)
Gene havaya sıkmaya başlamışsın anlaşılan :D

Malik von Suomi

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,993
Evet yani? Her fiyat segmentinde işe yönelik birçok seçenek sundum. Bunu da senin aksine internetten araştırarak veya youtube izleyerek değil bizzat kullanarak uzun süreli kullanım deneyimlerime göre aktardım ;)
Gene havaya sıkmaya başlamışsın anlaşılan :D
Ondan değil. Arkadaşa cevap vermek anlamında. H serisi daha güçlü ve biraz daha oyun içinken APU yani G serisi daha çok iş içindir.

mychar276

Yerli ve Milli Tech Guy
Reaksiyon puanı
2,469
Ondan değil. Arkadaşa cevap vermek anlamında. H serisi daha güçlü ve biraz daha oyun içinken APU yani G serisi daha çok iş içindir.
H serisi hem iş için hem oyun için uygundur, işlemcinin güçlü olması önemli. Hatta U işlemciler de iş için uygundur. Hepsiyle işini rahatlıkla görür. Şu an uzun süreli testlerime devam ediyorum 10300H işlemcisinin yer yer Turboyla 4.1 ghz lere vurduğunu gördüm. Sorun yok kullanabilir.

Malik von Suomi

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,993
H serisi hem iş için hem oyun için, işlemcinin güçlü olması önemli. Hatta U işlemciler de iş için uygundur. Hepsiyle işini rahatlıkla görür. Şu an uzun süreli testlerime devam ediyorum 10300H işlemcisinin yer yer Turboyla 4.1 ghz lere vurduğunu gördüm. Sorun yok kullanabilir.
Ben kullanılmaz demedim. Daha çok G ve U serisi işlemciler iş amaçlı iken H serisi biraz daha oyun eğilimli. Ama H serisi ile iş yapılabilir elbet. U ile de oyun yapılır belli miktar ama pek verimli olmaz. G serisi direk oyun için uygun değil.