Max 700 Liraya Akıllı telefon önerileriniz ?

Mj Bolubeyi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar maximum olarak 700 lira bütçe ayırabildim, henüz telefonum sağlam 4-5 yıldır Nokia 5800 fakat bende giriş seviyesinden android'e geçmek istiyorum, Malûmunuz 5800 tahmini 15cm var bu nedenle kalın telefondan bıktım :D bu bütçeye bulabileceğim telefon biraz zor farkındayım fakat kesinlikle istediğim bir iki koşul var telefonda sizler bildiğiniz telefonları tavsiye edebilir misiniz ?
Aradığım özellikler kabataslak şöyle tavsiyenizde bunları gözönüne alırsanız çok sevinirim
- Ekranın 4" olması
- Telefonun 10mm'den ince olması
- Batarya ömrü en azından kısık ekran ve ara sıra mesajlaşmayla 3 gün gitmeli 5800'ım 6-7 gün gidiyor :) )
- Kamerası pekte önemli değil "Ne öldürür ne güldürür" standardında olsun yeterli :)
- İşlemci ve Ram de pek önemli değil (yani internette rahatça gezeyim birde 300-500 mb lık oyunlar oynayacak değilim en fazla Angry Birds ve ya Temple Run gibi oyunları oynatsın yeterli..)
Kafamda Sony Xperia modelleri var tam olarak aradığım türde şık telefonarı var ve kafamda bi model var hatta fakat çok korkutuyolar bu telefona 650-700 lira verilmez internete girerken bile kasar, kamerası kötü v.s gibi yorumlar alıyorum arkadaşlarımdan. biraz bilgili arkadaşlardan da yardım istemek mantıklı geldi ve bu konuyu açtım.

Samsung dünya devi fakat ben telefon tasarımlarını pek sevmiyorum köşeleri keskin olan telefonları daha çok beğeniyorum o yüzden pek samsung düşünmüyorum, Motorola ve Sony tasarımları hoşuma gidiyo fakat motorolanın sağlam bi garantisini falan bulamıyorum o nedenle Sony üzerinde yoğunlaştım kafamda da Xperia J var..
http://www.sonymobile.com/gb/products/phones/xperia-j/specifications/

Hakan Karagül

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşım bana göre Motorola atrıx almalısın ama bütçeni 800 tl yapabilirsen Sony xperia arc s çok hoş telefon ve bence senin aradığın telefon :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arc s i sakın alma kasasında neredeyse bütün arc s lerde bulunan klasik bir sorun var degiştirsen bile yine aynısı oluyor

KyA27

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Htc one v alabilirsin xperia j'den ekran hariç bir eksisi yok

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
3 gün şarzı giden android bulursan söyle bende alıcam. hele bide 700liraya bedava.

Mj Bolubeyi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar yorumlar için herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum, Motorolanın Atrix ve Motoluxe modelleri özellikle çok hoşuma gitti tasarım olarak ama motorola Türkiyeden çekiliyor yavaş yavaş birde telefonlarına güncelleme vermedi daha, ayrıca atrix android 2.3 bile değil 2.2 var. şuan uygulamalar genelde 2.3 istiyor min. motorola satın alan 3 arkadaşa ulaştım şahsi olarak forumlardan hepsi pişman, 2 tanesi kullanılmış ürün olduğunu düşündü internette bununla ilgili çok şikayet var.

Xperia Arc S ise ekranı fazla büyük hocam 4" olsun ne fazla ne eksik olsun istiyorum birde dediğim gibi Arc S batarya ufak, işlemci iyi ama 200 lira destek çıkamam, Xperia J 620 lira Arc S 820 Lira malesef. Birde yeni telefon alır almaz güncelleme yapmak istemiyorum güncelleme yapıp eski sürüme geri dönmek isteyenleri gördükçe kolay kolay güncelleme yapmam gibi görünüyor. zaten Arc S in kendi hafızası 320 mb falan çok ufak güncelleme alıyor mu emin de değilim. 850 lira verecek olsam Gold'dan gidip Xperia P alırdım daha mantıklı gibi çünkü

3 gün şarzı giden android bulursan söyle bende alıcam. hele bide 700liraya bedava.

hocam arc s var sınıftan bi arkadaşımda internete girmiyor ve ekran ışığını kısık kullanıyor 2-2,5 gün gidiyor hesapladık 60 saat yani birde pili 1500 mAh, Xperia J de 1750 mAh, kastırmadıkça 3 günü görebilir diye düşünüyorum batarya üstelik tek çekirdek işlemci var, kısa ca yeterki doğru kullanılsın. en basitinden babamda Turkcell'in verdiği huawei telefonlardan var 600 tl ye almıştı genelde çok konuşma yapar 3 - 4 gün gidiyor. T11 sanırım. yine de yorum için teşekkürler

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
Dur bakayım doğrumu anlamışım; internete girmeyeceksin, ekranı kısacaksın, oyun zaten oynamıyorsun.. e o zaman akıllı telefonu napacaksın 1110 al tam sana göre 1 ay şarjı gider :) Şöyle yaparım böyle yaparım demekle olmuyor Akıllı telefonu eline alınca saatlerce play storda takılacaksın, face+twitter+instagram sürekli açık olacak, yeni widgetler, oyunlar vs deneyeceksin o sarz 3 günü sittin sene görmez 1 günde3 2-3 defa şarza takmassan 1 günü çıkartırsan öpte başına koy kardeşim.:)

Mj Bolubeyi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hocam atrix batarya açısından güçlü diyolar, atrix kullanıcı forumlarına bakarsan :D neyse madem o zaman ilk mesajımdaki yeri "şarjı kendi sınıf ortalamasının üstünde giden" bi telefon olarak anlayıp bir telefon önerebilir misin ?

efehakan

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar maximum olarak 700 lira bütçe ayırabildim, henüz telefonum sağlam 4-5 yıldır Nokia 5800 fakat bende giriş seviyesinden android'e geçmek istiyorum, Malûmunuz 5800 tahmini 15cm var bu nedenle kalın telefondan bıktım :D bu bütçeye bulabileceğim telefon biraz zor farkındayım fakat kesinlikle istediğim bir iki koşul var telefonda sizler bildiğiniz telefonları tavsiye edebilir misiniz ?
Aradığım özellikler kabataslak şöyle tavsiyenizde bunları gözönüne alırsanız çok sevinirim
- Ekranın 4" olması
- Telefonun 10mm'den ince olması
- Batarya ömrü en azından kısık ekran ve ara sıra mesajlaşmayla 3 gün gitmeli 5800'ım 6-7 gün gidiyor :) )
- Kamerası pekte önemli değil "Ne öldürür ne güldürür" standardında olsun yeterli :)
- İşlemci ve Ram de pek önemli değil (yani internette rahatça gezeyim birde 300-500 mb lık oyunlar oynayacak değilim en fazla Angry Birds ve ya Temple Run gibi oyunları oynatsın yeterli..)
Kafamda Sony Xperia modelleri var tam olarak aradığım türde şık telefonarı var ve kafamda bi model var hatta fakat çok korkutuyolar bu telefona 650-700 lira verilmez internete girerken bile kasar, kamerası kötü v.s gibi yorumlar alıyorum arkadaşlarımdan. biraz bilgili arkadaşlardan da yardım istemek mantıklı geldi ve bu konuyu açtım.

Samsung dünya devi fakat ben telefon tasarımlarını pek sevmiyorum köşeleri keskin olan telefonları daha çok beğeniyorum o yüzden pek samsung düşünmüyorum, Motorola ve Sony tasarımları hoşuma gidiyo fakat motorolanın sağlam bi garantisini falan bulamıyorum o nedenle Sony üzerinde yoğunlaştım kafamda da Xperia J var..
http://www.sonymobile.com/gb/products/phones/xperia-j/specifications/

kardeşim aynı klasmanda bende telefon düşünüyorum uzun bi süredir araştırıyorum.xperia j benim çok hoşuma gitti hala aklımda herşey var telefonda ama hafızası 512 mb bu yetmez güncelleme fln alamazsın onun için vazgeçtim.htc one v düşündüm ama htclerde batarya sorunu var v nin bataryasıda 1500 mah. bundan dolayı vazgeçtim, htc desire x çok hoş bi telefon bayağı bi hoşuma gitti one v den tek farkı bataryası 1750mah ama aradan 150 lira oynuyo sadece batarya için bu parayı vermek pek mantıklı gelmedi.xperia sola ya baktım oda ufak geldi 3.5" ben 4"den aşağı istemiyorum.xperia arc s e baktım ama hiç bi yerde bulamadım onun içinde fazla bakmadım.şuan aklımda Lg L9 var 850 civarında fiyatı var ama fiyatının düşmesini bekliyorum bayağı güzel bi telefon 4" olarak kısıtlama kendini küçük olmasın ama büyük olsun ve L9 un bataryası 2100 mah çok iyi bi batarya çok iyi performas gösterir senin kullandığın tarzda sadece msjlaşarak felan çok çok rahat 3 gün gider bak derim ama şuan fiyatı 850 biraz beklemen gerek

- - - Mesaj Güncellendi - - -

ayrıca hemen almak istiyorum diyosan Lg L7 ye bakabilirsin hem daha ufak hemde fiyatı 700lira

Mj Bolubeyi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Xperia J Sony Eurasia garantili olarak 650 TL ye düştü sizce alınır mı arkadaşlar ?

Lawsuit42

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bence şahnıza ait konuşun. Çünkü ne insanlar gördüm son model telefonu var elinde sadece alo demek için kullanır yaşıda genç yaş. yani herkesin hayatı sadece oyun twitter instagram değil. :)

Senisma34

Profesör
Reaksiyon puanı
34
GSmart Gs202 telefonu araştır. Beyazı bulursun saniye dahi bekleme derim dostum.

gigabyte-gsmart-gs202.jpg

Nemesis

Dekan
Reaksiyon puanı
13
Az daha para biriktir bence 700'ün üstüne çık Samsung Galaxy S3 Mini al. Kesinlikle pişman olmazsın.

HYuksel

Profesör
Reaksiyon puanı
22
s3 mini gittigidiyorda world ile 630 civarı

Nemesis

Dekan
Reaksiyon puanı
13
Gittigidiyor'dan telefon satanlara güvenmiyorum.

levent26

Asistan
Reaksiyon puanı
1
sen direkman LG Optimus L7 yi tarif etmişsin zaten..geçen teknosada incelemiştim düz hatları ve incecik yapısıyla harika bi alet..bu ara bende almayı düşünüyorum..