3000 TL telefon önerisi

Bu konuyu okuyanlar

ardabasqann

Asistan
Reaksiyon puanı
39
A71 al ya da Nova 5T K30u da bekleyebilirsin

quaresma7x

Asistan
Reaksiyon puanı
14
Reno 2z kullanıyorum 1 ay oldu mediatek işlemciden bende korktum ama tık yok telefonda 1 aydır çok memnunum

Metin_Aslantürk

Müdavim
Reaksiyon puanı
660
Bence hakediyor.Bu fiyata stereo hoparlör sunan orta seviye bi cihaz yok,bu fiyata eis destekli 4k 30 fps çeken orta seviye cihaz yok,bu fiyata 64 mp arka kamera sunan orta seviye cihaz yok.Senin yerinde olsam A71i alırdım.Ama 1-2 ay bekleyip daha uyguna almakta mantıksız değil.
Bu bilinçli uzman görüşü...

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Mi 9T Pro'yu övdüğümü nerde gördün ki ? Sadece garantisiz, tam anlamıyla amiral gemisi olarak nitelendirilmeyen bi telefona o kadar para vermem dedim. Mi Note 10 da aynı şekilde, fiyat/performans anlamında Xiaomi'ye yakışmayacak düzeydeler. 3500 TL vericek olsam bana göre bir tık daha kaliteli olan OnePlus 7 serisinden birini alırım o civara. Bir de Mi 9T Pro çıktığında tam olarak Mi ve Redmi ayrımı yoktu diye hatırlıyorum, Redmi model olarak çıkıyordu, artık ayrı bir marka oldu tamamıyla. Her ne kadar Xiaomi'yle tamamen bağlantılı olsa da Mi 9-Mi 10 Pro vs. gibi ana modelden ayrı.
Aslında Mİ9T Pro çıktıktan sonra MI ve Redmi ayrımı vardı RN7 çıktığı zaman MI ve Redmi olarak ayrıldı RN6 Pro'ya kadar dediğin gibi model olarak çıkıyordu
Mesaj otomatik birleştirildi:

Nova 5T siparişi verdim dün gece
hayırlı olsun Huawei alacaksan zaten amiral gemisi alacaksın güzel bir tercih fakat IPS panel senin için sorun olur mu çünkü bunu göze alarak sipariş verdin

Drogba39

Müdavim
Reaksiyon puanı
381
Aslında Mİ9T Pro çıktıktan sonra MI ve Redmi ayrımı vardı RN7 çıktığı zaman MI ve Redmi olarak ayrıldı RN6 Pro'ya kadar dediğin gibi model olarak çıkıyordu

hayırlı olsun Huawei alacaksan zaten amiral gemisi alacaksın güzel bir tercih fakat IPS panel senin için sorun olur mu çünkü bunu göze alarak sipariş verdin
IPS ekrandan biraz şüpheliydim açıkcası, o yüzden A71 bakıyordum ama sonrasında kamera konusunda da Nova 5T daha çok hoşuma gitti ve işlemci konusunda da önde olmasından dolayı bu telefona karar verdim. İlk izlenim olarak gayet memnunum, beklediğim gibi bir sıkıntı yok gibi ekran konusunda hatta beyaz konusunda Amoled'den daha iyi olmasından dolayı, daha iyi gelmeye bile başladı gözüme. Çünkü beyazı daha fazla görüyorum siyaha göre, Amoled'de sarıya yakın bir ton gösteriyor beyazları, yan yana koyunca farkı hissettiriyor baya.

Hayırlı olsun ne zamandır telefon bakıyordunuz umarım memnun kalırsınız
Bayadır bakıyordum aslında. Son 2 yazda da yeni telefon almaya niyetlendim aslında ama bir türlü karar veremedim. En sonunda da babamın telefonu bozulmaya başlayınca, biraz da mecburiyetten aldım denebilir ama şu anlık memnunuk ilk izlenim olarak.

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
IPS ekrandan biraz şüpheliydim açıkcası, o yüzden A71 bakıyordum ama sonrasında kamera konusunda da Nova 5T daha çok hoşuma gitti ve işlemci konusunda da önde olmasından dolayı bu telefona karar verdim. İlk izlenim olarak gayet memnunum, beklediğim gibi bir sıkıntı yok gibi ekran konusunda hatta beyaz konusunda Amoled'den daha iyi olmasından dolayı, daha iyi gelmeye bile başladı gözüme. Çünkü beyazı daha fazla görüyorum siyaha göre, Amoled'de sarıya yakın bir ton gösteriyor beyazları, yan yana koyunca farkı hissettiriyor baya.

Bayadır bakıyordum aslında. Son 2 yazda da yeni telefon almaya niyetlendim aslında ama bir türlü karar veremedim. En sonunda da babamın telefonu bozulmaya başlayınca, biraz da mecburiyetten aldım denebilir ama şu anlık memnunuk ilk izlenim olarak.
nova 5t'nin mor rengi çok güzel IPS renkleri daha gerçekçi gösteriyor değil mi peki o zaman Amoled neden daha iyi ?

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
nova 5t'nin mor rengi çok güzel IPS renkleri daha gerçekçi gösteriyor değil mi peki o zaman Amoled neden daha iyi ?
Amoled batarya verimliliği, renkleri daha canlı ve net gösterdiği için daha iyi.Doğal renkleri seven kişi kesinlikle ips paneli Amoledden daha çok sever.

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Amoled batarya verimliliği, renkleri daha canlı ve net gösterdiği için daha iyi.Doğal renkleri seven kişi kesinlikle ips paneli Amoledden daha çok sever.
Always on display ve ekrandan parmak izi okuyucusu benim olmazsa olmazım olduğu için AMOLED tercih ediyorum bir de renkleri daha canlı gösterdiği için ve batarya verimliliği için

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Always on display ve ekrandan parmak izi okuyucusu benim olmazsa olmazım olduğu için AMOLED tercih ediyorum bir de renkleri daha canlı gösterdiği için ve batarya verimliliği için
Always on display i unutmuşum. O da ciddi bir avantaj.

Kuntörcü

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
bataryası nasıl? telefon ısınıyor mu pubg oynarken

Drogba39

Müdavim
Reaksiyon puanı
381
bataryası nasıl? telefon ısınıyor mu pubg oynarken
Bataryası gayet iyi, dün öğlen şarja takmıştım, hâlâ %37 şarjı var. Oyun indirmedim henüz ama normal kullanımda ısınmayla alakası yok. Kamerası da beklediğimden daha iyi çıktı.

BHA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
Mi modelleri işini göreceğini düşünüyorum ama bütçeni bir tık artırıp ıPhone x ikinci el bakabilirsin. Gerçekten kullandığım ve önerdiğim bir telefon olduğu için söylemek istedim. Model olarak düşüncemi mesajında yazdığın için söyleme gereksinimi duymadım.

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Bataryası gayet iyi, dün öğlen şarja takmıştım, hâlâ %37 şarjı var. Oyun indirmedim henüz ama normal kullanımda ısınmayla alakası yok. Kamerası da beklediğimden daha iyi çıktı.
Video performansı nasıl? incelemelerde kimisi iyi kimisi yetersiz diyor o yüzden sordum.

Drogba39

Müdavim
Reaksiyon puanı
381
Video performansı nasıl? incelemelerde kimisi iyi kimisi yetersiz diyor o yüzden sordum.
Video pek çekmediğim için pek önemli değil şahsen ama birkaç denediğim videoda stabilizasyon konusunda biraz sıkıntılı gibi geldi