Max 6000 TL Telefon Önerisi

Bu konuyu okuyanlar

Skyguy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Arkadaşlar Merhaba.

Öncelikle çok telefon değişen biri değilim, 5 yıldır xperia z3 kullanıyorum ama artık bozuluyor değiştirmeyi düşünüyorum. Tavsiyelerinizi almak istiyorum.

Oneplus telefonları beni cezbediyor, özellikle 8t'ye sıcak bakıyorum. Ancak onda da garanti sorunu olacak alırsam. Bir de şuanki telefonum z3 gibi ince ve hafif, amiral gemisi ayarında değil de daha compact bir telefonda olabilir diye düşünüyorum. Sonuç olarak telefonda çok ağır işler yapmıyorum.

Benim için önemli olan konular, ekran, batarya ve malzeme kalitesi, elde verdiği premium hissi. Kamera ve diğer konular önceliğim değil, ama çok kötü olmazsa iyi olur tabii. Telefonda oyun oynamıyorum (yeni telefonla bu alışkanlık değişir mi bilmem) genelde video izlerim ve günlük kullanırım.

Bütçem max 6000tlye çıkabilir. daha ucuz tavsiyelerinizi de değerlendirebilirim. Ne tarz telefonlar önerirsiniz? Yardımlarınızı bekliyorum.

Heinz

Asistan
Reaksiyon puanı
142
İPhone se alabilirsin

Yasincaglakk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Huawei Mate 20 lite veya mi lite 9 Modelleri fiyat performans ürünlerdir bakabilirsin.

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Arkadaşlar Merhaba.

Öncelikle çok telefon değişen biri değilim, 5 yıldır xperia z3 kullanıyorum ama artık bozuluyor değiştirmeyi düşünüyorum. Tavsiyelerinizi almak istiyorum.

Oneplus telefonları beni cezbediyor, özellikle 8t'ye sıcak bakıyorum. Ancak onda da garanti sorunu olacak alırsam. Bir de şuanki telefonum z3 gibi ince ve hafif, amiral gemisi ayarında değil de daha compact bir telefonda olabilir diye düşünüyorum. Sonuç olarak telefonda çok ağır işler yapmıyorum.

Benim için önemli olan konular, ekran, batarya ve malzeme kalitesi, elde verdiği premium hissi. Kamera ve diğer konular önceliğim değil, ama çok kötü olmazsa iyi olur tabii. Telefonda oyun oynamıyorum (yeni telefonla bu alışkanlık değişir mi bilmem) genelde video izlerim ve günlük kullanırım.

Bütçem max 6000tlye çıkabilir. daha ucuz tavsiyelerinizi de değerlendirebilirim. Ne tarz telefonlar önerirsiniz? Yardımlarınızı bekliyorum.
Oppo Reno 3 pro,Oneplus 8t,P30.

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Mi 10T Pro ve S10 Lite olabilir.

wittroc

44
Emektar
Reaksiyon puanı
11,204
iPhone SE 2020 veya indirimden XR, Samsung S20 FE, Mi 10T Pro.

EmreK_1907

Asistan
Reaksiyon puanı
35
s20 fe bana da önerdiler benim bütçe 5k bana uymuyor ama sen bakabilirsin.

pc öğrencisi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
S20 Fe lerde ekran dokunmatik sorunu var,Exynos 990 denilen rezil işlemci var.Aman diyim bulaşmayın,önermeyin.
Bilader sen hasta mısın. Her başlığın altına gelip samsung şöyle kötü exynos şöyle rezil işlemci. Elimde 20 aylık Samsung A50 modeli var 2000₺ para verdim exynos işlemcisi var gayet de memnunum. Ne bu samsung düşmanlığı?

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Bilader sen hasta mısın. Her başlığın altına gelip samsung şöyle kötü exynos şöyle rezil işlemci. Elimde 20 aylık Samsung A50 modeli var 2000₺ para verdim exynos işlemcisi var gayet de memnunum. Ne bu samsung düşmanlığı?
Sen neyin kafasını yaşıyorsun? Bana anlat bileyim.??Gir Donanım haber Foruma S20 Fe kullananlara sor sana anlatsınlar.Benim Samsungu kötülediğim yok.Samsung son dönemlerde ciddi hatalar yapıyor.Exynos 990 ın batarya yönetimi ve oyun konusunda sıkıntılı olduğunu bir çok yabancı teknoloji editörü söylüyor sen bana kalkmış utanmadan exynos işlemciyi savunuyorsun.??Bir şey bilmiyorsun,bilmiş gibi konuşup kendini rezil etme derim.??A50 ye para vermen teknolojiden anlamadığını kanıtlıyor.

Son düzenleme:

batuhan67

Doçent
Reaksiyon puanı
557
Benim kullanıp da göremediğim ama sizin gördüğünüz şu Xiaomi yazılımında ne var hâlâ anlamış değilim.
kanka pil performansı her güncellemede iyi değil mesela ben mi note 10 lite kullanıyorum miui12.0.1 tr romu vardı pil performansı bu sürümde berbattı bende geçen hafta 12.0.2 güncellemesi geldi yükledim ve bu sürümde gayet iyi oldu

Reaksiyon puanı
6,381
Sahibinden'den Oneplus 8 bakmanızı öneririm. Garanti şart, olmazsa olmaz diyorsanız Galaxy S10 Lite veya Oppo Reno 3 Pro öneririm.

Skyguy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Sahibinden'den Oneplus 8 bakmanızı öneririm. Garanti şart, olmazsa olmaz diyorsanız Galaxy S10 Lite veya Oppo Reno 3 Pro öneririm.
Bir kaç gündür araştırıyorum, 5500 civarına gidip alabileceğim oneplus 8t cihazlar var, çok da beğeniyorum cihazı.

Garanti şart değil ama, kayıt işlemi ve telefonun 0 olup olmama durumu hakkında tedirginlik yaşıyorum daha önce bu şekilde telefon satın almadım. İlana sıfır cihaz ve kayıtlı yazmışlar ancak nasıl güvenebilirim?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yorum yazan tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum. Şuanda 8t ye çok yakınım, 12/256 modelini alıp uzun yıllar kullanmayı düşünüyorum. Ancak güvenilir satıcı bulabilir miyim bilmiyorum

kerojann

Asistan
Reaksiyon puanı
104
iPhone 11 7 bin TL falandı ama trendyolda kara cuma geliyorya belki 6 bin e düşebilir

kerojann

Asistan
Reaksiyon puanı
104
7,5 k mış bi ihtimal 6,5 falan olabilir onun dışında oppo reno 4 olabilir oyun performansı iyi

LoKi*

Doçent
Reaksiyon puanı
486
P30, se 2 , reno 3 pro,mi 10t pro onermem hafif ve ince istemizsiniz. Xr da olabilir ama 194 gr.

xDalterx

Asistan
Reaksiyon puanı
104
7,5 k mış bi ihtimal 6,5 falan olabilir onun dışında oppo reno 4 olabilir oyun performansı iyi
6.5 olmasına imkan yok indirimden önce 64gb 7500’e satılırken indirimle şu anda 7100 civarı bir şey ama dün minimum 6999’u gördüm.

Reaksiyon puanı
12
Arkadaşlar Merhaba.