Öneri max 120.000₺ araba önerisi

Özgüvensiz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Arkadaşlar araba bakıyoruzda max bu fiyatlara alınabilecek arabalar nelerdir ticari araçta olur,önerilerinizi bekliyorum.

ThorJ

Dekan
Emektar
Müdavim
Reaksiyon puanı
9,827
Arkadaşlar araba bakıyoruzda max bu fiyatlara alınabilecek arabalar nelerdir ticari araçta olur,önerilerinizi bekliyorum.
İkinci el bakıyorsunuz sanırım, önerim bulabilirseniz temizinden Ford Focus'un Ghia 2008-2009 modelleri (gerçekten iyidir biz de kullandık bir dönem), Audi A3 ve Fiat Egea olabilir. Çok yaşlı bir araba da almayın derim bir yaştan sonra artık sürekli sorun çıkarıyor. Bakımları düzgün yapılmış 2007-2008 model Passat'lar hiç fena durmuyor, konfor ve sürüş keyfi bambaşka araçlardan. Hem yeni olsun diyorsanız hem konfor ararsanız Citroen C5 fransız gemisi gibidir, birkaç gıcık olduğum özelliği olsa da (direksiyonun göbeğinin dönmemesi ve saçma ön konsol tasarımı) ucuz yollu Mercedes gibidir. Sağlamlık ve motor bakımından Audi A3 öneriyorum. Fakat onlarda da yaş problemi mevcut ve artık aldıktan sonra son alıcısı siz olursunuz muhtemelen. (Sizden başkasına satılmaz yaşından ötürü) Eğer daha yeni model bir araç ararsanız 2018 model Egea'lar tam size göre. Fakat onların da kaporta/gövde olarak sağlamlıkları pek iç açıcı değil.

Bunlardan benim önerim Passat almanız yönünde olur ama 13 yıllık bir araca maksimum 4-5 yıl daha binersiniz, ondan sonra sırasıyla sorunlar patlamaya başlar. Alayım uzun süre binerim, motoru şanzımanı sorun çıkartmasın istiyorum diyorsanız Egea biçilmiş kaftan. Tabi sağlamlık konusunda aynı şeyi söyleyemeyeceğim ama bu paraya en güzel performansı verebilecek araçlardan biri. Ama onlarda da filo çıkması olabiliyor sıklıkla bu bütçede. Onun için yine Passat diyorum.