Soru Mavi ışık engelleyici gözlükler işe yarıyor mu?

Bu konuyu okuyanlar

ixtivh

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Günümün çoğu ciddi ölçüde bilgisayar başında geçiyor. gerçekten gözlerime ufakta olsa destekleyici bir şekilde fayda sağlıyorlarsa alıcam. Olay işin nanometrelik dalga boylarındaymış sanırım. bu gözlüklerin ortalama fiyatı ne oluyor bilmiyorum fakat ortalama 300tl civarında satılan bir sürü mavi ışık engelleyici gözlük modeli var. floresan, bilgisayar vb gibi şeylerin 400- 490 nanometre arasında mavi ışık yayıyormuş. çoğu gözlük modellerinde bu mavi ışık engelleyici kaç nanometrede ne kadar engellediği hakkında bilgi yazmıyor oyüzden tereddüt ediyorum bu konu hakkında bilgi sahibi olan birileri var mıdır. almayı düşünüyorum en azından düzgün bir araştırma yapıp alıyım. Hiç enayi gibi dümdüz bir gözlük yedirilmesini istemiyorum bana. bir iki model buldum modeli de hoşuma gitti fakat emin olamadım.

Skellige

☕?‍?
Reaksiyon puanı
3,787
Gunnar'ın gözlükleri kaliteliydi fiyatları ne durumda bilmiyorum. İstersen bu programı kurarak engelleyebilirsin. f.lux

Agony+

Öğrenci
Reaksiyon puanı
20
Gunnar'ın gözlükleri kaliteliydi fiyatları ne durumda bilmiyorum. İstersen bu programı kurarak engelleyebilirsin. f.lux
Bu program mavi ışığı mı engelliyor anlamadım. Bende de gözlük var fakat mavi filtre yok.

DogukanDogu84

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
Gözlüğüm mavi ışık filtreli, gözü baya bir rahatlatıyor. Bir de bilgisayarımda f.lux uygulaması kullanıyorum.