MAVİ EKRAN+RESET+YAVAŞLAMA sorunu çözüldü fakat hala sorunlar devam ediyor :(

Bu konuyu okuyanlar

bonecollector

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar ben 7-8 ay önce Vatan dan bilgisayar toplattım. Doğu görevinde olduğumdan dolayı burada pek bilgisayardan anlayan yok.. Her neyse bilgisayar çok ağırlaşmaya başlamış gibiydi bende format attırmak istedim, fakat kasamı tanımadığım birine vermek istemediğimden adamı eve çağırdım ve format atmaya çalıştı yalnız bıos son sürüm olduğundan beceremedi birçok defa powerdan kapattı , reset attı virüs programı güvenli modda yükledi ve mavi ekran+reset+çok yavaşlama meydana geldi. Bende kendisinden artık ellememesini istedim ve gitti. Birkaç gün sonra vatan a gittim oturduğum yere 4 saat uzaklıkta, kasamı aldım ve bindim otobüse gittim. Orada arkadaşlar sağolsun çok yardımcı oldular dururmumdan anlayıp pc mi orada tüm parçlarına baktılar ve sorun çıkmadı yalnız pc format yemiyordu 4-5 saat bakımdan sonra uzay montaj yaparak pc formatlandı ve kasada statik elektrik varmış ondan olmuyormuş dendi onlarında başına ilk defa gelmiş böylesi. Herneyse format atılırken c-d herseyi sildi iyice 0 lansın diye ve c-d ayırmayı unuttu. ve sadece c olarak kaldı elimde . Eve geldiğimde mavi ekran reset sorunum yoktu fakat assasıan creed oyununu yükleyemedim. D hatası eror verdi ki sanırım D olmadığındna dolayı oldu. Bende bilgisayar-yönetici olarak çalıştır falan filan derken D dvd-cd rom olduğu için E diski açtım D yerine adları farklı oldu sadece. Yalnız E diski 49 mb , C disgi 960 gb oldu . Sanıyorum ki assasıan oyunu d ye yüklemeye çalıştığından ve yüklenirken oyunu Cye kaydet dememe rağmen hata verdi illa D istiyor ama D discindede okadar yer olmadığındna ipatl ediyordu. Ve gpu 80 ni gördü fakat biosatan cpu ya baktım o 45 lerde 4 saatir açık bilgisayar , acaba gpu çok mu yüksek ? BF4 oyununu 0 kasmayla oynarken 1 cdlik need for speed carbonu kasılarak oynuyor ve oynarken 20 dk sonra gpu 60 ı görüyor. 1 saat falan oynadığımda min 40 max 80 di acaba bilgisayarımın ne sorunu var ? 4 bilgisayar mühendisi 3 teknisyen baktı hala hataları var
clear.png

sistemim : ekran kartım asusu geforce gtx 760 ddr5 2 gb 256 bit
soğutucu :cooler master hiper 212 evo
anakartım: m5a97 r2.0 amd ddr3
ram: 2*4=8 gb sniper ddr 1600 mhz
hdd: 1 tb barrucuda sata 7200rpm
kasa: assasıan 80 plus 700w
cpu: amd 8350 4.00 ghz