Mavi ekran hatası yardım.

livepoll1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
format atarken bu hatayı veriyor

-------------
Bir sorun algılandı ve bilgisayarınızın zarar görmesini engellemek için Windows kapatıldı.
Bu durdur hatasını ilk kez görüyorsanız bilgisayarınızı yeniden başlatın. Bu ekran yeniden karşınıza çıkarsa aşağıdaki adımları izleyiniz.
Bilgisayarınızda virüs kontrolü yapın. Yeni yüklenen sabit diskleri veya sabit disk denetleyicilerini kaldırın.
Sabit diskinizin düzgün şekilde yapılandırılmış, ve sonlandırılmış olduğunu denetleyin.
CHKDSK /F komutunu çalıştırarak sabit diskte bozulma olup olmadığını denetleyin ve sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın

Teknik bilgiler:
** STOP: 0X 0000007B (0XF78D2524, 0X0000034, 0X00000000, 0X00000000
-------------------------------------------------------------------------------------

Seyhoo

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Harddiski çıkar dene ramleri değiştir dene tek tek denemen gerekiyor sorunu googleden araştırabilirsin daha detaylı çözüm yolları bulursun. Başka cd ile denemende bile fayda var

livepoll1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hardiski kendi bilgisayarıma takıp xp format denedim atmadı win7 attı 2 tane ram vardı onlarıda denedim olmadı pc masaüstünde donup kalıyor fare çalışmıyo klavyede ama güvenli modda açılıyo.

Duhan.Soysal

Profesör
Reaksiyon puanı
184
Google da bütün mavi ekran hataları kodları ve çözümleri var bakabilirsin nete mavi ekran çözüm yaz çıkar